Kapadokya Bölge Turları

Çıkış Tarihi
KAPADOKYA BÖLGE TURLARI LİSTELENİYOR
 • Kapadokya Kırmızı Tur

  Bu tur Kapadokya bölgesinin daha çok kuzey bölümünü kapsamaktadır ve bölgesel gezi turu olarak adlandırılmaktadır. Kapadokya Kırmızı Tur; açık hava müzeleri, vadiler,…
  1 Gün
  Otobus
  85$
  Detaylar
 • Kapadokya Mavi Tur

  Kapadokya’nın özellikle güney bölgesindeki ziyaret alanlarını kapsayan bir turdur. Gizemli mekânlara ve yürüyüşe tutkuluysanız bu tur tam da size göre demektir.…
  1 Gün
  Otobus
  80$
  Detaylar
 • Kapadokya Yeşil Tur

  Günün erken saatlerinde başlayan yeşil tur, güneşin batışına kadar yaklaşık 9 saatlik bir zaman dilimini kapsamaktadır. Bunun önemli bir kısmını ünü dünya çapında…
  1 Gün
  VIP
  90$
  Detaylar
 • Özel Mustafapaşa Turu

  Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu gibi söz konusu bölgenin en değerli yerlerini sizlere özel olarak düzenlediğimiz turumuzda görebilirsiniz. Kapadokya'nın en güzel…
  1 Gün
  VIP
  320
  Detaylar


Birçok güzelliğe sahip olan bir bölge olarak tanıtabiliriz Kapadokya bölgesini. Doğa ve tarihin iç içe olduğu, peri bacaları ile sıcak hava balonlarının daha da çok güzellikler ile bürüdüğü bir yerdir. Zamanında birçok medeniyet ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış, attığınız her adımda da bu medeniyetlere ait eserler ile karşılaşabilirsiniz. 60 milyonluk oluşumun sonucunda ilginç şekilleri ile ortaya peri bacaları çıkmıştır. Söz konusu peri bacaları da Kapadokya'nın en önemli ve özel simgeleri arasında yer alır. Hititler'den Osmanlı'ya kadar birçok topluluğu bünyesinde barındıran bölge, sizleri büyülü bir atmosfere davet etmektedir.

Kapadokya Kırmızı Tur

Kapadokya Kırmızı Tur, bölgedeki üç farklı tur seçeneğinden biridir. Turlar; Kırmızı Tur, Yeşil Tur ve Mavi Tur olmak üzere üçe ayrılmakta, başka bir deyişle üç farklı bölgeyi temsil etmektedir. Ancak her ne kadar turlar bölgesel olarak düzenlense de bu bölgeler birbirine yakın alanlardadır. Ayrıca turların günlük olarak, yani oluşturulan rotanın 1 gün içerisinde tüketilebileceği şekilde düzenlendiğini belirtmekte fayda vardır. Bu üç Kapadokya günlük tur arasında turistler tarafından en çok rağbet göreni ise Kırmızı Tur'dur.

Bu tur hizmeti, bölgeyi çok iyi tanıyan ve deneyim sahibi rehberlerimiz tarafından verilmektedir. Üstelik bu rehberleri özenle değerlendirerek seçmekteyiz. Farklı diller bilen ve iyi bir hikaye anlatıcısı olan kişileri özellikle tercih etmekteyiz. Ayrıca acente olarak rehberlerimizin organizasyonel ve iletişimsel becerilerinin, insani tutum ve davranışlarının yüksek olmasını da oldukça önemsemekteyiz. Buna ek olarak verdiğimiz hizmette ulaşım araçları ve misafirlerimize sunulacak öğle yemeği ise özenle seçilmektedir.

Belirlenmiş her bir aktivite günün saatlerine uygun olacak şekilde yerleştirilmiş ve hiçbir ayrıntının pas geçilmemesi için özenle düzenlenmiştir. Sabahın nispeten erken saatlerinde başlayan program, gün boyunca sürmektedir. Diğer bir deyişle program, misafirlerimizin tatmin olacağı kadar dolu ancak sıkılmayacakları kadar da ölçülü bir şekilde ayarlanmıştır.

Bu tur Kapadokya bölgesinin daha çok kuzey bölümünü kapsamaktadır ve bölgesel gezi turu olarak adlandırılmaktadır. Kapadokya Kırmızı Tur; açık hava müzeleri, vadiler, atölyeler ve seyir terasları gibi popüler mekânların bulunduğu alanları keşfetmenize yardımcı olacaktır. Kırmızı Tur tercihinde bulunan misafirlerimiz için bu tur kapsamında o bölgede mutlaka görülmesi gereken başlıca yerler derlenmiştir.

Kapadokya Mavi Tur

Kapadokya Mavi Tur Kapadokya Bölgesi’nde düzenlenen üç kapsamlı tur seçeneğinden biridir. Bu turlar Kapadokya Kırmızı Tur, Kapadokya Yeşil Tur ve Kapadokya Mavi Tur olarak ayrılmaktadır. Ayrıca bu turları bölgesel turlar olarak adlandırmak da mümkündür. Başka bir deyişle, bölgesel turların amacı Kapadokya Bölgesi’ndeki birbirine yakın ziyaret noktalarını bir araya getirerek tek bir paket halinde misafirlerimize sunmaktır. Hazırladığımız her bir tur seçeneği birbirinden farklı bileşimlerden oluşmakta ve dolayısıyla farklı deneyimler vaat etmektedir.

Bu tur bileşenlerinin biraz da bölgesel yapıların dağılımından kaynaklandığını söylemek mümkündür. Acente olarak, siz misafirlerimize en uygun seçenekleri oluşturmayı önemsiyoruz. Ve ayrıca en konforlu tur hizmetini sağlamayı da son derece önemsemekteyiz. Bu yüzden, Kapadokya Mavi Tur gezimiz için düzenlenen rota tamamen bu amaca hizmet etmektedir. Ayrıca, her tur için belirlenen rota birbirinden farklıdır. Bu nedenle sunulan tur paketlerini misafirlerimizin kendi istek ve beklentileri doğrultusunda seçmelerini tavsiye etmekteyiz.

Turlar özellikle günübirlik olacak şekilde, yani 1 gün içerisinde gezilebilecek yoğunlukta ayarlanmaktadır. Kapadokya Mavi Tur için başlangıç saati 09.30 olarak belirlenmektedir. Genellikle günün erken saatlerinde başlayan tur gün batımı ile son bulmaktadır. Böylelikle tur yaklaşık 9-10 saatlik bir zaman dilimini kapsamaktadır. Ve bu, misafirlerimize yoğun fakat eşi benzeri olmayan bir tecrübe sunmaktadır.

Kapadokya Yeşil Tur

Kapadokya Bölge Turu olarak bilinen üç turdan biridir. Adından da anlaşılacağı üzere 3 farklı bölgeyi kapsayan bu turlar her yıl Kapadokya’ya gelen milyonlarca turistin mutlaka yaptığı aktivitelerdendir. Örneğin Mavi Tur Kapadokya’nın daha çok güney bölgesini kapsarken Kırmızı Tur kuzey bölgesini kapsamaktadır. Son olarak Kapadokya Yeşil Tur ise bu büyük Kapadokya bölgesinin daha ziyade güney ve batı bölümünü kapsamaktadır. Özellikle güney bölgesindeki kısımlar daha ziyade küçük köy ve kasabalardan oluşmaktadır.

Son derece donanımlı profesyonel rehberlerimiz eşliğinde deneyimleme fırsatı bulacağınız Kapadokya Yeşil Tur, bölgenin birbirinden güzel ve değerli alanlarını rotası kapsamına almaktadır. Turumuzun iyi bir hikaye anlatımıyla beraber bir masal alanına dönüşeceğinden şüpheniz olmasın. Bölgeyi çok iyi tanıyan rehberlerimizin yardımıyla misafirlerimizin aldığı gezi zevki en üst düzeye çıkarılmaktadır.

Kapadokya Yeşil Tur kapsamında misafirlerimize sunulacak her aktivite özenle planlanmaktadır. Öyle ki yapılacak her bir aktivitenin uzunluğu, başlangıç ve bitiş saatleri titizlikle ayarlanmıştır. Üç farklı bölge turunun her birinde olduğu gibi Kapadokya Yeşil Tur da günübirlik bir turdur. Bu nedenle, belirlenen gezi noktaları buna uygun olacak şekilde en yüksek verimi almaya odaklanarak yapılmaktadır.

Günün erken saatlerinde başlayan tur, güneşin batışına kadar olan yaklaşık 9 saatlik bir zaman dilimini kapsamaktadır. Bunun önemli bir kısmını ünü dünya çapında konuşulan Ihlara Vadisi gezisi oluşturmaktadır. Uzun saatler boyunca sürecek bu tur uzun yürüyüş rotalarını beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla olası bir rahatsız hissetme durumuna karşın bu tura uygun olacak tarzda bir ayakkabı seçimi yapmanızda fayda vardır.

Kapadokya Mustafapaşa Turu

Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu gibi söz konusu bölgenin en değerli yerlerini sizlere özel olarak düzenlediğimiz turumuzda görebilirsiniz.

Kapadokya'nın en güzel yerlerini görüp, profesyonel rehberlerimiz eşliğinde daha detaylı öğrenebilir, keyifli bir tur yaşarsınız.

Kapadokya bölgesini gezmek için, tercih edebileceğiniz birçok turumuz mevcuttur. Tarih sevenler için Kapadokya'nın tarihi yerlerini kapsayan aktivitelerimizden birini tercih edebilirsiniz. Daha önce de değindiğimiz üzere doğal güzelliklerin her adımda yer aldığı bir yerdir Kapadokya. Bundan dolayı da büyük şehirlerin stresi, bunaltıcılığından kaçmak için de Kapadokya'yı tercih etmenizi öneririz. Yürüyüş turlarımızdan birine katıldığınız takdirde vadilerinin yeşilliği, temiz havasını ciğerlerinize çekebilir, huzura maksimum seviyede ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların dışında daha farklı şeyleri de tatmak istiyor olabilirsiniz. Balon turlarına veya bu balonları izleme imkanı sunan balon seyir turları da sizler için idealdir. ATV ve Jeep Safari Turlarımız ise adrenalin severler için en ideal turlarımız arasındadır. Tüm bunlar dışında da mevcut olan turlarımız bulunmaktadır. Daha fazlasını öğrenebilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.