Gondol Tur

Çıkış Tarihi
GONDOL TUR LİSTELENİYOR
 • Gondol Turu

  Kapadokya'da yapabileceğiniz en huzur verici aktivitelerden birisi Gondol Turu'dur. Türkiye'nin en uzun nehrinin uğradığı Avanos'ta keyifli bir 10 dakika geçireceksiniz.…
  10 Dakika
  Diger
  40$
  Detaylar


Kapadokya çok sayıda görülecek ve gezilecek yere sahiptir. Bu doğal güzellikler ve tarihi miraslar Kapadokya bölgesini meydana getirmektedir. Ülkemizin zengin kültürel mirasları Kapadokya’da toplanmıştır. Bu nedenle, çok sayıda turist Kapadokya’yı ziyaret etmektedir. Bu turistler yurt içinden geldiği gibi Kapadokya bölgesini gezmek için yurt dışından gelen turistlerin sayısı da oldukça fazladır. Peri bacalarının büyüleyiciliği, vadilerinin uçsuz bucaksız ve doğa harikası olması bunda etkilidir. Hem doğası hem de asırlık mirasları ile bambaşka bir havası vardır Kapadokya’nın. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasının yanında kendiliğinden oluşan ancak çağlar ötesinden gelmiş gibi bir mimariye sahip olan yapılar da bulundurmaktadır. Kapadokya’da gezilecek yerlerin çok çeşitli olması birçok etkinlik ve tura da ev sahipliği yapmasına zemin oluşturmaktadır. Bunlar, Kapadokya yürüyüş turları, at turları, balon turları gibi çeşitlenmektedir. Bunun yanı sıra, Kapadokya Gondol Turu da bu etkinlikler arasında en çok ilgi çekenlerdendir. Gondol Turu hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır.

Kapadokya bölgesi asırlardır ayakta kalmayı başarmış çok sayıda tarihi yapıyı barındırmaktadır. Bunun yanı sıra, periler elleriyle inşa etmiş gibi duran ve görenleri hayran bırakan eşsiz peri bacalarına da sahiptir. Kolay aşınan volkanik kayaçlardan meydana gelen ve içerisinde birçok yapıyı da barındıran vadileri de bunlara ektir. Ancak, Kapadokya’daki doğal güzellikler saymakla bitmemektedir. Doğal güzellikleri ile meşhur ülkemizin en önemli nehirlerinden biri olan Kızılırmak da Kapadokya bölgesinden geçmektedir. Geçtiği yere hayat veren Kızılırmak üzerinde Gondol Turu ve boat tur gibi aktiviteler yapılmaktadır. Kızılırmak’ın doğal güzelliği Kapadokya ile birleşince görenler hayrete düşüren bir manzara ortaya çıkmaktadır. Ayrıca, Kapadokya’daki kültürel turların yanında böylesine huzur verici bir etkinliğe katılmak da turistlerin ilgisini çekmektedir. Kapadokya Gondol Turu huzur verici olduğu kadar romantik bir etkinliktir. Bu nedenle, Kapadokya tatilinde romantik bir geziye çıkmak isteyen çiftlerden de yoğun rağbet görmektedir. Turun Kapadokya’nın en güzel bölgelerinden birinde yapılması da bu haklı ilgiyi arttırmaktadır.

Kapadokya Gondol Turu Nedir?

Gondol Turu özel tasarlanmış tekneler ile nehirde seyahat etmenizi sağlamaktadır. Gondol Turu denince akla meşhur Venedik turları gelmektedir. Ülkemizde de Gondol Turu'nun en güzel adresi Kapadokya’dır. Kızılırmak üzerinde yapılan bu tur huzuru ve romantizmi bir arada yaşatmaktadır. Kızılırmak, Türkiye sınırlarında başlayan ve biten en uzun nehirdir. Sivas’ta başlayan ve Samsun’da denize dökülen Kızılırmak ismini yer yer kızıla dönen suyundan almaktadır. Bunun yanında, diğer nehirler gibi güneye doğru akmak yerine kuzeye doğru akıp Karadeniz’e bağlanması ile de oldukça ilgi çekicidir. Kapadokya Gondol Turu sizi bu büyüleyici nehirde huzur ve sükunet içinde bir gezintiye davet etmektedir. Kızılırmak üzerinde yapılan ve oldukça ilgi çekici olan Kapadokya jet boat turun aksine Gondol Turu huzur arayanların adresidir. Oldukça heyecan verici ve adrenalin dolu geçen jet boat turu macera tutkunlarını kendine çekmektedir. Bunun yanı sıra, Gondol Turu da gezginlere dingin ve huzurlu bir vakit geçirme imkanı sunmaktadır.

Maceraya atılmadan sakin bir gezintiye çıkmak isteyenler için Gondol Turu oldukça uygun bir aktivitedir. Kapadokya’nın doğası ve tarihi ile birleşen Kızılırmak da turistlere rahatlamak için gereken ortamı sağlamaktadır. Profesyonel ve eğitimli sürücüler gondolları sürerken yolcular etrafı seyretmektedir. Kapadokya gezisinin tadını çıkarmanın en güzel yollarından biri olan gondol turu size bakmaya doyamayacağınız manzaraları görme fırsatı sunmaktadır. Su sesini dinlemek bile huzur verirken manzaranın keyfini çıkarırken nehirde sakin bir gezinti yaptığınız bir etkinliktir gondol turu. Gondol Turu sizi sevdiklerinizle huzur içinde bir gezintiye çıkarmaktadır. Heyecan ve adrenalin yerine sakinliği tercih edenler Gondol Turu'na oldukça ilgi göstermektedir. Kapadokya Gondol Turu yolcularına adeta su üzerinde yürüyormuş hissini vermektedir.

Kapadokya Gondol Turu Nerede Yapılır?

Sivas’ın İmralı ilçesinde başlayan Kızılırmak Samsun Bafra’da deniz ile buluşmaktadır. Uzunluğu 1.355 metre olan Kızılırmak ülkemizde başlayan biten nehirler arasında en uzun olanıdır. Çeşitli illerden geçen ve geçtiği yere hayat veren Kızılırmak Nevşehir Avanos ilçesinden de geçmektedir. Avanos Kapadokya’nın en güzel ve ilgi gören yerlerinden biridir. Kızılırmak üzerinde yapılan Gondol Turu da Avanos’ta yapılmaktadır. Avanos’ta bulunan iskelede başlayan tur ile Kapadokya’nın en güzel yerlerinden birinin manzarasını seyretme olanağınız olmaktadır.

Kapadokya Gondol Turu Nasıl Yapılır?

Kapadokya’da birbirinden güzel tarihi ve doğal pek çok yapı vardır. Bu nedenle, yurt içinden de yurt dışından da çok sayıda turist Kapadokya’yı ziyaret etmektedir. Birçok gezilecek yere sahip olduğu için Kapadokya’da çok sayıda tur da düzenlenmektedir. Gondol Turu bunlar arasında en ilgi çekici olanlardandır. Kapadokya Gondol Turu özel gondollar ile yapılmaktadır. Gondol turu en fazla 6 kişilik gondollar ile yapılmaktadır. Bu nedenle, tura tek seferde en fazla 6 kişi katılabilmektedir. Yolculara tur esnasında can yeleği verilmektedir. Yolcuların güvenliği için yelekleri tur süresince çıkarmaları yasaktır. Buna ek olarak, Kapadokya gondol turuna katılan yolcuların güneş gözlüğü takmaları önerilmektedir. Bunun yanında, rahat kıyafet ve ayakkabı giymeniz de yararınıza olacaktır. Ayrıca, yanınızda getirdiğiniz telefon, kamera ve benzeri teknolojik aletlerin sorumluluğu size aittir. Bunun dışında, Gondol Turu'na katılan yolculara tur öncesinde güvenlik amacıyla tur hakkında bilgi verilmektedir.

Kapadokya Gondol Turu Kimler Katılabilir?

Kapadokya Gondol Turu Kapadokya’yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Kapadokya’nın büyüsüne Kızılırmak’ın doğal güzelliğinin eklendiği bu tur yolculara huzur vermektedir. Sakin geçen bu tur Kapadokya gezisinde sükunet arayan turistlerin en çok tercih ettiği turlardandır. Ayrıca, nehirde doğa ile iç içe olan bu tur romantik bir ortam da sağlamaktadır. Bu nedenle, çiftlerin de çok tercih ettiği bir turdur. Jet boat tur gibi adrenalin dolu bir gezi olmadığından Kapadokya Gondol Turu'na katılmak için herhangi bir yaş sınırlaması veya şart yoktur. Detaylı bilgi HTR Turkey Tours tarafından sağlanmaktadır.

Kapadokya Gondol Turu Ne Zaman Yapılır?

Kapadokya Gondol Turu yılın her döneminde yapılmaktadır. Ancak, su seviyesinin, hava şartlarının veya görüş mesafesinin elverişli olmadığı bazı dönemlerde tur gerçekleşmemektedir. Gondol Turu haftanın her günü yapılmaktadır. Gondol Turu her gün saat 12.30’dan sonra yapılmaktadır. Ayrıca, Gondol Turu'nun süresi 15 dakikadır.

Kapadokya Gondol Turu Fiyatı

Uçsuz bucaksız ve birbirinden güzel vadiler ile peri bacalarının yanı sıra önemli bir doğal güzelliğimiz olan Kızılırmak da Kapadokya’dan geçmektedir. Gondol Turu Kızılırmak’ın Avanos’tan geçen bölümünde düzenlenmektedir. Gondolların kapasitesi 6 kişi ile sınırlıdır. Ayrıca, ücretlendirme de kişi başı hesaplanmaktadır. Bunun yanı sıra, tur ücretine KDV dahildir. Ayrıca, tur hizmetine transfer de dahildir. 15 dakika süren Kapadokya Gondol Turu ücreti yerli turistler için kişi başı 350 TL’dir. Yabancı turistler içinse ücret 80 Euro olmaktadır.

Kapadokya eşsiz manzaralar barındırmaktadır. Kızılırmak da bunlardan biridir. Kapadokya’nın en güzel yerlerinden olan Avanos’tan geçen Kızılırmak üzerinde de turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri olan Kapadokya Gondol Turu sükunet içerisinde huzurlu bir geziye çıkmak isteyen turistlerin ilk tercihlerindendir. 15 dakika süren bu huzur verici tur hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Kapadokya Gondol Turu ile ilgili detaylı bilgi HTR Tour tarafından verilmektedir.