Deve Turu

Çıkış Tarihi
DEVE TURU LİSTELENİYOR
 • 1 Saat 30Dk Kapadokya Gün Doğumu Deve Turu

  Kapadokya'nın eşsiz güzellikte manzaralara büründüğü gün doğumu saatinde bölgeyi gezmek unutulmaz anlar edinmeyi ve harika fotoğraf kareleri yakalamanızı sağlar.…
  1.5 Saat
  Diger
  45$
  Detaylar
 • 1 Saat 30Dk Kapadokya Gün Batımı Deve Turu

  Kapadokya'da çekilen fotoğrafların büyük bir kısmını oluşturan gün doğumu ve gün batımı anı çok kıymetlidir. Kapadokya gün batımında bölgeyi deve ile gezmekse oldukça…
  1.5 Saat
  Diger
  45$
  Detaylar
 • 1 Saat 45 Dk Kapadokya Deve Turu

  Develer üstünde Kapadokya bölgesinin vadilerini gezecek, efsaneleşmiş peri bacalarının arasından geçeceksiniz.
  100 Dakika
  Otobus
  50$
  Detaylar
 • SON YERLER!

  1 Saat Kapadokya Deve Turu

  1 saat boyunca Kapadokya'nın vadilerini ve eşsiz güzellikte peri bacaları manzaralarını deve sırtında izleyebildiğiniz özel bir deneyimdir. Salınarak hareket eden…
  1 Saat
  Diger
  40$
  Detaylar


Kapadokya bölgesinin güzelliklerini doya doya tadabilmeniz, en uygun bir şekilde gezebilmeniz adına sizlere birçok farklı tur ile hizmet etmekteyiz. Daha önce deneyimlemeyenler için Kapadokya Deve Turu ve At Turu önerebileceğimiz en uygun turlar arasında yer almaktadır. Kapadokya'yı at veya deve üstünde gezmek, bu bölgeye farklı bir bakış açısıyla yaklaşmanızı da sağlar. Bu iki tur dışında önereceğimiz turlarımız da mevcut.

Kapadokya'ya farklı güzellik katan sıcak hava balonlarına binip Kapadokya'yı metrelerce yükseklikten izleyebilirsiniz. Tarih meraklılarını da unutmamak lazım tabi. Kapadokya, bildiğiniz üzere tarih açısından çok zengin bir bölgedir. Binlerce yıl öncesinden kalma kilise, manastır ve şapelleri mevcuttur. Bunların dışında da gördüğünüzde tabir-i caizse küçük dilinizi yutacağınız yer altı şehirleri mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır. Bundan dolayı da tüm bu tarihi güzellikleri görebilmeniz için sizlere tarihi turlar ile hizmet etmekteyiz. Tüm bunların dışında da stresten uzak durmak için de turlarımız mevcut.

Kapadokya'nın doğal güzelliklerini gözler önüne seren içinizin huzurla dolacağı söz konusu aktivitelerimizle de sizlere hizmet etmekten mutluluk duyacağız. Bundan dolayı da Kapadokya'nın birçok vadisini gezip görebileceğiniz yürüyüş turlarımızdan birine katılmanızı öneririz.

Aynı zamanda da bambaşka şeyleri hedefinizde var olabilir. Macerayı sevenler, toza çamura bulanmaktan çekinmeyenlerinize de ATV ve Jeep Safari Turlarımızı öneririz.

Tarih ve doğanın iç içe olduğu bir yerdir Kapadokya bölgesi. Peri bacalarının güzelliği de birçoğumuzu mest eder. Bundan dolayı da söz konusu peri bacalarını farklı bir şekilde görmenizi hedeflediğimiz için de sizlere Kapadokya Deve Turu'muzu önermekteyiz. Tek başınıza veya sevdiklerinizle katılabileceğiniz bu tur, daha önce deneyimlemediğiniz bir şey ile karşı karşıya gelmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda da hiç unutmayacağınız güzelliklerle dolu bir anı oluşturmuş da olacaksınız.


Kapadokya Deve Turu Nedir?

Söz konusu turumuz, en başta misafirlerimize hoş zamanlar yaşamalarını hedeflemektedir. En küçüğünden en büyüğüne kadar herkesin katılım sağlayabileceği bir turdur. Deve üstünde Kapadokya'nın güzelliklerine şahit olacaksınız. Aynı şekilde düzenlenen tura çok daha farklı bir aura katacaktır develer. Bundan dolayı da Kapadokya bölgesini ziyaret eden herkesin deneyimlemesi, mutlaka katılması gereken bir aktivite haline getirdik söz konusu turumuzu. Develer üstünde Kapadokya bölgesinin vadilerini gezecek, efsaneleşmiş peri bacalarının arasından geçeceksiniz. Kısacası turun sonunda muhteşem bir deneyim yaşamış olacaksınız.


Deve Turu Kaç Saat Sürer?

Gündoğumu Deve Turu 1.5 Saat
Günbatımı Turu 1.5 Saat
Gün İçi Turu 1 Saat
Gün İçi Turu 2 Saat

Söz konusu turumuz kendi içinde birkaç farklı tura daha ayrılmaktadır. Bu turların da farklı süreleri bulunmaktadır. Siz de bu turlardan istediğinizi seçebilir ve o turlardan birine katılım sağlayabilirsiniz. Deve turlarımız gün doğumu ve gün batımında düzenlenmektedir. Bunun dışında da gün içinde düzenlenen süre konusunda farklılık gösteren iki turumuz daha bulunmaktadır.

Gün Doğumu Deve Turu

Kapadokya, gün doğumunda sizleri muhteşem bir manzara ile selamlamaktadır. Gün doğumu ile güneş ışıklarının peri bacalarına vurması ile gökyüzünde süzülen sıcak hava balonlarının aynı karede birleşmesi, daha önce karşılaşmadığınız güzellikteki bir manzarayı doğurur. Bundan dolayı da söz konusu turumuza gün doğumunda katıldığınız takdirde, sizleri muhteşem bir manzara karşılamaktadır.

Bahsettiğimiz deve turumuza gün doğumunda katılmak istiyorsanız, turumuz yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. Bir buçuk saatin sonunda da kendinizi vadilerin güzelliği ve karşınızdaki manzaranın şaheserliğinden sarhoş hissedeceksiniz.

Gün Batımı Deve Turu

Tıpkı gün doğumunda olduğu gibi aynı güzellikteki manzara gün batımında da karşınıza çıkacaktır. Sabahın çok erken saatlerinde uyanmak size zor gelebilir. Fakat söz konusu manzaraya da şahit olmak isteyebilirsiniz. Bundan dolayı da gün batımı deve turumuza katılmanızı önermekteyiz. Özellikle de gün doğumu ve gün batımını Kızıl Vadi'de izlemek bambaşka bir keyif olacaktır. Kayalarının kızıllığı güneş ışınları ile birleştiği zaman karşınıza görsel bir şölen çıkacaktır. Hele ki tüm bunlara deve üstündeyken şahit olmak, bambaşka bir havaya bürünmenize sebep de olacaktır.

Söz konusu gün batımı deve turumuz da tıpkı gün doğumu gibi bir buçuk saat sürmektedir. Fakat bir buçuk saat tükendiği zaman üstünüzde kalan etki paha biçilemez, hiçbir şey ile ölçülemez bir değerde olacaktır.

Gün İçi Deve Turları

Gün doğumu ve gün batımı bazınızın ilgisini çekmeyebilir, söz konusu tura gün içinde katılım sağlamayı isteyebilirsiniz. Bundan dolayı da sizler için gün içi turlarımız mevcut. Gün doğumu ve gün batımından alta kalır yanı olmayan bir turdur gün içi turlarımız da. Gün içinde, Kapadokya'yı net bir şekilde görebilmek, her köşenin aklınıza kazınmasını istiyor olabilirsiniz. Bundan dolayı da sizleri gün içi deve turlarımıza davet ediyoruz.

Söz konusu gün içi deve turlarımız da kendi içerisinde iki farklı tur barındırır. Bu farklılık da turun uzunluğuna göre ölçülmektedir. Gün içinde bir saatlik deve turuna katılabilmeniz mümkündür. Fakat bir saatlik tur size yeterli gelmiyor, Kapadokya'yı daha uzun bir süre deve ile gezmek istiyorsanız da gün içi iki saatlik turumuzu tercih edebilirsiniz.

Bizler için en önemli olan konu sizlerin memnuniyeti ve mutluluğudur. Bundan dolayı da günün her bölümünde sizler için deve turları koyduk. Sizlerin üstüne düşen de bu turlardan hangisine katılmak isteyeceğinize karar vermeniz. Ondan sonra da en güzel hizmet için bizleri tercih etmeniz olacaktır.

Kapadokya Deve Turu Fiyatı

Söz konusu turlarımızdan birine katılmak istiyor fakat fiyat konusunda bilgi sahibi değilseniz, sizleri bu konuda da bilgilendireceğiz. En güzel deneyimi yaşayacağınız, hiç unutmayacağınız anıları hafızanıza kazıyacağınız turlardan biridir bu turumuz. Bundan dolayı da Kapadokya'yı ziyaret ettiğiniz takdirde katılmadan geri dönmemenizi öneririz.

Fiyat konusunda ise gayet makul rakamlar ile karşılaşacaksınız. Daha önce belirttiğimiz gibi deve turumuz kendi içinde dört farklı tura ayrılmaktadır. Doğal olarak bu turlar da farklı bir ücretlendirmeye de tabidir. Cep yakmayacak bir fiyattadır aynı zamanda. Sizleri de hemen fiyat konusunda bilgilendirelim.

Gün doğumunda Kapadokya'nın eşsiz manzarasıyla birlikte güneşin dans edişini deve üzerinde gezmek, bunlara şahit olmak isteyebilirsiniz. Gün doğumunda deve turumuzun 500 TL'lik bir fiyatı mevcuttur.

Bunun tam aksi de gün batımında deve turuna katılmak istiyorsanız da bu turun ücreti gün doğumuna göre daha uygundur. Gün batımı deve turumuz da 450 TL'dir.

Ben gün doğumu veya gün batımı istemiyorum diyecek de olabilirsiniz. Böylelikle gün içindeki bir saatlik turumuz 300 TL iken, gün içi 1 saat 45 dakikalık turumuz da 400 TL'dir.

Söz konusu fiyatlarımız kişi başı olurken bazı istisnalar, indirimler de söz konusudur bu noktada. İki kişi yani ebeveyn ve çocuk, aynı deveye binip tek deve ile yolculuk yapmak isteyebilir. Bu konuda da fiyatta değişiklik olacaktır. Çocuğunuz 0-6 yaş aralığında ise çocuğunuz için bir ücret talep etmemekteyiz. Fakat 7 yaş ve üzeri çocuklar için bir miktar ücret almaktayız. Fakat bu ücret normal fiyattan %50 indirimli bir ücret almaktayız.

Her koşulda sizleri düşünüp mutlu olmanızı istemekteyiz. Bundan dolayı da turumuzun sizlere ve çocuklarınıza özel olarak düzenlediği indirimden faydalanabilmeniz için sizleri en kısa sürede Kapadokya bölgesine beklemekteyiz.

Kapadokya Deve Turu Hangi Mevsimde Yapılır?

Kapadokya, güzelliklerle dolu bir bölgedir. Yaz aylarında ayrı, yine kış aylarında da bambaşka bir güzelliğe sahiptir. Bundan dolayı da 'Kapadokya'ya hangi mevsimde gidilir?' sorunuza cevap olarak her mevsimde ziyaret edilebileceğini söyleriz. Yazın kuşların cıvıltısıyla beraber yemyeşil bir doğaya şahit olacaksınız. Bu size büyük bir huzur verecektir. Bunun tam aksi ise kış aylarını örnek verebiliriz. Bembeyaz karın Kapadokya'yı örtmesi ortaya apayrı bir manzara çıkarır. Bundan dolayı da karşınıza çıkan güzelliğin de çok ayrı olması bu açıdan önemlidir.

Aynı şekilde de Kapadokya'da farklı mevsimlerde de deve turuna katılmak bambaşka şeyler hissetmenize de neden olacaktır. Yeşilliklerle dolu bir bölgede deve turu yapmak ile karla kaplı Kapadokya'da deve turuna katılmanız iki farklı haz verecektir. Sizleri her iki mevsimde de deve turundan mahrum etmemek adına yılın 365 günü deve turu düzenlemekteyiz. Söz konusu deve turlarımız olumsuz ya da çok zorlu hava şartları dışında her gün düzenlenmektedir.

Kapadokya Deve Turu Hangi Saatlerde Yapılır?

Daha önce de değindiğimiz gibi söz konusu turlarımız kendi içerisinde dört farklı tura ayrılmaktadır. Gün doğumu, gün batımı, gün içi 1 saat ve gün içi 2 saat olarak bulunmaktadır. Bundan dolayı da sizlere en güzel hizmeti sunabilmek adına deve turlarını gün boyunca yapmaktayız. Söz konusu saat aralıklarımız da gün doğumu, gün batımı ve gün içi olarak ayrılmaktadır.

Kapadokya Deve Turu Güzergahı

Kızıl Vadi
Güllüdere Vadisi
Zindanönü Kayalıkları
Meskendir Vadisi

Kapadokya, tarih ve doğanın iç içe geldiği muhteşem bir karışımdan ortaya çıkmıştır. Gezilecek ve görülecek birçok yere, birçok güzelliklere sahiptir. Söz konusu deve turlarımızda da Kapadokya'nın bazı güzelliklerini deve üzerinde görmenizi hedeflemekteyiz. Böylelikle bu turlarımızdan birine katıldığınız takdirde gezilecek bazı Kapadokya güzelliklerinden oluşan bir güzergah oluşturduk sizlere.

Bu güzergahımızdan bir tanesi de Kızıl Vadi'dir. Özellikle gün doğumu ve gün batımı turlarına katılan misafirlerimizin çok şanslı olacağını söylemeden edemeyeceğiz. Adını kayalıklarının kızıllığından almaktadır bu vadi. Gün doğumu ve gün batımı esnasında güneş ışıklarının bu kayalara vurması sonucunda kızıllığın daha da çok artması, ortaya büyüleyecek güzellikteki bir manzara çıkmaktadır. Bundan dolayı da Kızıl Vadi ya da diğer adıyla Kızılçukur Vadisi, manzara açısından Kapadokya'nın en güzel vadisidir.

Söz konusu vadiden sonraki durağımız ise Güllüdere Vadisi olacaktır. Burası da manzara güzelliği açısından Kızıl Vadi'nin altında kalmamaktadır. Adının tarihi de Kızıl Vadi ile benzerlik göstermektedir. Gün doğumu ve gün batımı esnasında bu vadiye vuran güneş ışınları, Güllüdere Vadisi'nin gül rengine dönüşmesini sağlar. Bundan dolayı söz konusu vadi, tıpkı Kızıl Vadi kadar çok önnemli ve değerli bir vadi konumundadır.

Bundan sonraki durağımız ise Zindanönü Kayalıkları olacaktır. Burası da tıpkı az önce sözünü ettiğimiz yerler kadar değerlidir. Bundan dolayı Güllüdere Vadisi'nden sonraki durak olarak Zindanönü Kayalıkları'nı seçtik sizler için.

Bir sonraki ve turumuzun son durağıyla turumuza devam edeceğiz. Bu sefer de uğrayacağımız yer Meskendir Vadisi olacaktır. Sedir ağaçlarıyla bezeli olan bu vadide devenin üstünde gezmek sizleri tarif edemeyeceğiniz bir huzura ulaştıracaktır.

Kısaca söylememiz gerekirse söz konusu turumuz, Kapadokya'nın en güzel yerlerinden birkaçını kapsamaktadır. Kızıl Vadi, Güllüdere Vadisi gibi en değerli vadileri gezeceksiniz. Bunların dışında da aynı şekilde bir diğer değerlere Zindanönü Kayalıkları ve Meskendir Vadisi'nde de deve üstünde en güzel deneyime sahip olacağınız bir tur olacaktır. Bundan dolayı da Kapadokya'ya uğrayan herkese söz konusu deve turlarımızdan birine katılmalarını önermekteyiz.

Kapadokya Deve Turu Görülecek Yerler

Kızıl Vadi
Güllüdere Vadisi
Zindanönü Kayalıkları
Meskendir Vadisi

Buram buram tarih ve doğa kokan bir yerdir Kapadokya bölgesi. Peri bacaları ve sıcak hava balonları ile de aklınızı başınızdan alacak güzelliklere sahiptir. Bu bölgeye uğradığınızda da mutlaka burada bulunan turlardan birine katılıp yaşamakta olduğunuz güzelliklere daha da çok güzellik katın. Tüm bunları yapabileceğiniz turlardan biridir deve turu. Kızıl Vadi, Güllüdere Vadisi, Zindanönü Kayalıkları ve Meskendir Vadisi gibi değerlerine şahit olacaksınız Kapadokya'nın. Bundan dolayı da söz konusu turumuz Kapadokya'da katılabileceğiniz en ideal turlardan biridir.

Kızıl Vadi

Bir diğer adını Kızılçukur Vadisi diye bilmekteyiz. Adına yakışır bir şekilde de muazzam bir kızıllığa sahiptir. Kapadokya'nın en güzel manzaraya sahip vadisidir Kızılçukur. Adını da kızıl kayalarından almaktadır. Gün doğumu ve gün batımında vadinin kızıl kayalıklarına vuran güneş ışıkları sayesinde söz konusu kayalar daha da kızıl bir hale gelir. Böylelikle de ortaya çıkan manzara bir şaheser niteliğindedir. Özellikle de bu manzaraya sıcak hava balonları da eklendiği zaman tadından yenmeyen bir güzellik ile karşı karşıya geliyorsunuz.

Güllüdere Vadisi

Söz konusu vadimiz manzarasıyla meşhurdur. Gün doğumu ve gün batımına göre farklı güzelliklere dönüşür. Bu güneş ışınlarının Güllüdere Vadisi'ne vurması ile vadide gül renginde bir kızıllık oluşur. Sizlerin de bu noktada yapmanız gereken de muhteşem manzarayı oturup izlemenizdir.

Güllüdere Vadisi’nin bir diğer güzelliği ise içerisinde kiliseler, barınma yerleri ve manastırlar barındırmasıdır. Hem tarih hem de doğal güzelliklere ev sahipliği yapması, bu vadiyi çok özel kılmaktadır. Ayvalı Kilise, Üç Haçlı Kilise ve Yovakim Anna Kilisesi burada gezilecek kiliseler arasındadır. Bir diğer kiliseler ise Sütunlu ya da Direkli Kilise, Haçlı Kilise'dir.

Bu vadi yaklaşık 4 kilometrelik bir alana yayılmıştır. Aynı zamanda da Kapadokya bölgesinin en önemli trekking yani yürüyüş vadisidir. Vadide yürürken kayısı ve badem gibi ağaçların arasından geçeceksiniz. Tıpkı Güvercinlik Vadisi’nde olduğu gibi burada da güvercinliklerle karşılaşacaksınız. Buradan aynı şekilde de Kızılçukur Vadisi'ni de izleyebilirsiniz.

Zindanönü Kayalıkları

Kapadokya bölgesinin bir diğer güzelliği yani Zindanönü Kayalıkları ile karşı karşıya geleceksiniz. Söz konusu kayalıklar, tıpkı Kapadokya bölgesinin diğer bazı bölgeleri kadar büyük bir öneme ve değere sahiptir. Bundan dolayı da deve turumuzun rotalarından biri haline geldiği için şanslı olduğunuzu söylememiz çok doğru olacaktır.

Meskendir Vadisi

Söz konusu vadinin sedir ağaçlarıyla kaplı olduğunu söyleyebiliriz. Buradan geçerken yaşayacağınız huzuru hiçbir şekilde tarif edemeyiz. Meskendir Vadisi, yaklaşık 4400 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Aynı zamanda da Kapadokya bölgesinin birçok yerinde karşınıza çıkan ve buram buram tarih kokan kiliseler, bu vadide de sizleri beklemektedir. Doğa ve tarih iç içe diyebiliriz Meskendir Vadisi için. Vadinin sağ kısmında konumlanan ve adını söz konusu vadiden alan Meskendir Kilisesi'ni gezip görmeden geri dönmemenizi öneririz. Hepsini bir kenara aldığımız zaman da vadinin yapısına bakmalıyız öncelikle. Farklı ve muazzam bir yapıya sahip olan bu vadi, aynı zamanda trekking için çok uygundur.

Göreme ile Ortahisar yolundan ulaşabileceğiniz söz konusu yer, tüm muhteşemliği ile sizlerin ziyaretini beklemektedir.

İsterseniz sevdiklerinizle, isterseniz de tek başınıza katılabileceğiniz bir turdur deve turumuz. Daha önce deveye hiç binmemiş biri iseniz, Kapadokya'ya uğradığınız andan itibaren mutlaka katılmanız gereken turlar arasında en ilk sıralardadır. Keyifli vakitler geçirmek, Kapadokya'daki günlerinizin muhteşemliğini daha da üst noktalara çekmek için deve turlarımızı kaçırmayın.