Atv Turu

Çıkış Tarihi
ATV TURU LİSTELENİYOR


Kapadokya ATV turu ile yamaçların tozunu atarak, Kapadokya’nın çamuruna bulaşarak unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. ATV turu ile Kapadokya bölgesinin tadını çıkararak vadilerin içerisinden geçeceksiniz. Üstelik daha önce ATV sürmediyseniz önemli değil. Belki de bu motorlu taşıtın sevdalısı olacaksınız.

Sizi Kapadokya’ya çeken pek çok aktivite vardır. Peri bacaları eşliğinde gün doğumu ve gün batımı manzaraları bu aktiviteleri daha da güzelleştirmektedir. Ürgüp ATV turu bu aktivitelerin içerisinde en adrenalin dolu olan aktivitedir. Üstelik tüm kontrolün size ait olduğu bu aktivitede Kapadokya’yı dolu dolu gezmiş olacaksınız.

ATV turu bölgede yapabileceğiniz sayısız aktiviteden sadece birisidir. Aynı zamanda en güzellerinden birisidir. Kapadokya’da balon turu, at turu, araba turu en fazla rağbet gören diğer aktivitelerden bazılarıdır.

ATV Nedir?

Her türlü arazi ve hava koşullarında kullanılması için ATV motorlar tasarlanmıştır. Günümüzde daha çok 4 tekerlekli üretilen ATV’ler 4 ya da 6 tekerli de olabilmektedir. Tek kişilik ya da çift kişilik kullanımlar için uygundur. İlk olarak ulaşımı kolaylaştırmak içim üretilen ATV’ler günümüzde eğlence amaçlı turizm bölgelerinde kullanılmaktadır.

ATV Turu Kapadokya

ATV turu Kapadokya bölgesini gezmek için en uygun aktivitelerden birisidir. Kapadokya’nın kendine has engebeli arazilerinde dilediğiniz kadar dolaşabilirsiniz. Tarihi bir öneme sahip Kapadokya’da, doğal güzelliklerin de hiç aşağı kalır yanı yok.

İster arkadaşlarınızla ister ailenizle ATV turu rezervasyonu yapabilirsiniz. Büyük yamaçları ve engebeli arazileri aşmanın verdiği hazla çok iyi bir deneyim yaşamış olacaksınız. Belki de hiç bitsin istemeyeceksiniz. Stresten uzak ve doğa ile iç içe bu etkinlik Kapadokya’nın en güzel manzaralarını gözlerinizin önüne serecek.

ATV turu, Kapadokya’nın pek çok bölgesinde bulunmaktadır. İsterseniz Göreme’de, Ortahisar’da, Ürgüp’te ya da başka yerlerde ATV turu yapabilirsiniz.

Kapadokya ATV Turu Fiyatları

Kapadokya ATV turu fiyatları için saatlik ücretlendirme yapılmaktadır. 1 saatlik Kapadokya ATV turu için yaklaşık 250 TL ücret çıkmaktadır. 2 saatlik ATV turu için 350 TL, 3 saatlik için 450 TL fiyat tarifesi uygulanmaktadır. 4 saatlik ATV turu için ise 550 TL gibi bir fiyat verilmektedir.

Kapadokya ATV turu rotası saatlik dilimlere göre oluşturulmaktadır. 1 saatlik rotada dolaşacağınız alan kısıtlıyken 3 saatlik rotada çok daha fazla yer görebilirsiniz. ATV turlarında araç başına ücret ödenmektedir. İsterseniz bir araca iki kişi binebilirsiniz. Ücret değişmemektedir.

Ürgüp ATV turu sadece bir motorlu taşıta binmekten fazlasıdır. Elbette engebeli araziler içerisinde, toprak çamur demeden dolaşmak oldukça eğlencelidir. Yeterince adrenalin dolu olduğundan şüpheniz olmasın. Aynı zamanda Kapadokya’yı keşfetmek için de kullanılan bir aktivite olarak çok tercih edilmektedir. Bölgeyi keşfetmek için ATV turu dışında yürüyüş turu, at turu, araba turu da oldukça popüler seçenekler arasında bulunmaktadır.

Kapadokya ATV Turu ile Nereleri Gezeceksiniz?

Kapadokya ATV turuyla Kılıçlar Vadisi ve Killik Vadisi - Ak Vadi arasındaki alanı gezeceksiniz. Tur rotaları saatlik dilimlere göre oluşturulmaktadır. ATV turu ilk olarak Kılıçlar Vadisi’nden başlar. Tur boyunca size profesyonel rehberler eşlik edecektir. Bölge hakkında detaylı bilgi edineceksiniz. Ayrıca Ürgüp ATV turu sırasında dilediğiniz yerde durup fotoğraf çekinebilirsiniz.

Kılıçlar Vadisi'nden sonra, ilk olarak Kızlar Manastırı’nı daha sonra Güllüdere ve Kızılçukur Vadilerini göreceksiniz. Kızılçukur’da panorama seyri yaptıktan sonra tura devam edecekseniz Aşk Vadisi’ni gezeceksiniz. Daha sonra Ak Vadi'yi gezerek son vadi turunu tamamlamış oluyorsunuz. Son olarak Paşabağ Ören Yeri'ni ziyaret ediyorsunuz ve tur bitiyor.