Kuşadası Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu

  • Afrodisias Antik Kenti
  • Tetrapylon
  • Aphrodisias Stadyumu
  • Odeon ve Piskoposluk Sarayı
  • Hadrian Hamamları
  • Afrodisias Müzesi
Kuşadası Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu ile harika bir tarihi yolculuğa çıkacaksınız. HTR Tour tarafından düzenenlenen bu turda antik kent, müze, stadyum ve hamamları ziyaret edeceksiniz. Aydın'da tarihi bir doyum yaşacaksınız.

Kuşadası Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu


Aşk tanrıçası Aprodite’nin ismini bahşettiği Afrodias antik kenti Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan önemli bir yerleşim yeridir. Buraya yakın çevrelerden günübirlik geziler düzenlenmektedir. Bu kapsamda HTR Tour ile Kuşadası Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu düzenlenmektedir.

Özellikle yaz mevsimlerinde artan yerli ve yabancı turist sayısı Kuşadası’nı hareketlendirmektedir. Bölgeye tatil için gelen ziyaretçiler aynı zamanda buradan yakın bölgelere günübirlik gezi turlarına iştirak etmektedir. Böylelikle keşfedilmesi gereken yerler ile tatilleri daha verimli olurken zengin bir hatıra geçmişine sahip olunmaktadır. Ege Bölgesinin en güzel yerleri binlerce yıl geçmişi ve onlarca medeniyetin yaşadığı nadide toprakları bu sayede görülmektedir.


Afrodisias Antik Kenti Gezilecek Yerler

Bölgeden lüks araçlarımız ile turumuzun ilk adresi Aydın ili Karacasu İlçesi olmaktadır. Turumuz boyunca bizlere İngilizce konuşabilen rehberler eşlik etmektedir. Bununla birlikte gezimiz boyunca keşfedeceğimiz bölgeler ve yerler şunlar olmaktadır.

• Afrodisias (Aphrodisas) Antik Kenti

• Tetrapylon

• Hadrian Hamamları

• Afrodias Müzesi

• Afrodisas Stadyumu

HTR Tour rotası ile Kuşadası Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu yolculuğumuz 157 kilometredir. Böylelikle yaklaşık olarak 2 saat 15 dakikalık zaman mesafesi ile ulaşım sağlanmaktadır. Gezimiz boyunca müze ve ören yeri giriş ücretleri ile öğle yemeği tur kapsamında alınan ücret içerisinde olmaktadır. Gezi boyunca kişisel harcamalar ve içecekler katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

Gezimiz Menderes Irmağının kolu olan Dandalaz çayının hayat verdiği vadide bulunan Afrodisias namı diğer Aphrodisas Anctik Kenti ile devam etmektedir.


Aşkın ve Güzelliğin Buluşma Noktası Aphrodisias

Aşkın ve güzelliğin tanrıçası Aprodite’den ismini alan Afrodosias, Aydın merkezinde bulunan Karacasu ilçesinde yer almaktadır. Roma ile ünlenen ve çok iyi korunarak günümüze kadar gelen yer günümüzde Dünya Kültür mirası listesinde yerini almaktadır. Kentin geçmişinde duayen fotoğrafçı Ara Güler’in tesadüfen bulunma hikayesi yatmaktadır. Ünlü fotoğrafçı açılış için bölgeye gittiğinde şoförü kestirme amaçlı olarak girdiği alanda yolunu kaybetmiştir. Böylelikle antik kent karşılarına çıkmış ve burada çekilen fotoğraflar ile Afrodisias kendisini ilk kez göstermiştir.


Kazılar İçin Boşaltılan Geyre Köyü

Antik kentin gün yüzüne çıkmasından önce bölgedeki halk bu tarihi eserler ile iç içe bir hayatı seçmiştir. Özellikle Geyre Köyü bu anlamda hayatının birçok alanında burada bulunan tarihi eserleri kullanma yoluna gitmiştir. Kazı çalışmalarının başlaması ile Geyre köyü boşaltılmış ve sonrasında ise kamulaştırılmıştır. Böylelikle burada kamulaşmış evler tarihi bir görünüme kavuşmuştur.

İlk etapta küçük bir köy olan Afrodosias sonrasında 15 bin nüfuslu büyük bir kente dönüşmüştür. Asıl kendisini gösteren yapılan Roma’lılar ile başlamıştır. İmparator Augustus Aphrodisas’ı kişisel korumasına almış ve böylelikle buraya yapılan yapılarda daha önem kazanmıştır.

Bizanslılar döneminde böle Baş Piskoposluk haline gelmiştir. Ancak bu durum Vizigotlar ile Arapların akınları sonrasında önemini yitirmiştir. Sonrasında ise Anadolu Selçukluları, Menteşeoğulları Beyliği, Aydınoğulları ve daha sonra da Osmanlı İmparatorluğu burada hüküm sürmüştür.


Dünya’nın En iyi Korunmuş Stadyumu

Tarihi kültürel varlıklar ile dünya çapında marka olan Türkiye’nin en güzel yerleri Ege Bölgesinde sizleri beklemektedir. Bu anlamda HTR Tour ile gezi rotamızda bulunan Afrodisas’ta Dünya’nın en iyi korunmuş ve günümüze kadar gelmiş stadyum bulunmaktadır. 30 bin oturma kapasitesine sahip stadyumun uzunluğu ise 270 metredir.

Bölgede göreceğiniz bir diğer yer ise 7 bin kişi oturma kapasitesine sahip olan beyaz mermerden inşa edilmiş olan tiyatrodur. Burada bölgeden bulunan eserlerin sergilendiği müze mutlaka görülmesi gereken bir diğer yer olmaktadır. Öyle ki Heykeltraşlık Okulu ile buradaki heykel ve kabartmalar ön plana çıkmaktadır.


Afrodisias Arkeoloji Müzesi

Afrodisias Antik Kenti, Dünya Kültür Mirası listesinde kendisine yer alıyor. Ayrıca antik kentin kazılarında 1961 yılına kadar çıkan eserler İstanbul Arkeoloji Müzesine götürülmüştür. Ancak bu tarihten sonra bulunan eserler buralarda edinilen depolara konulmuştur. Önemli buluntular ile ihtiyaç duyulan müze için 1971 yılında yapılan çalışmalar ile burada müze inşaatına başlanılmıştır. 1977 yılında bitirilen Afrodias Arkeoloji Müzesi binası açılışından sonrası burada bulunan eserler asıl adresinde sergilenebilmektedir.

Müzenin en zengin eserleri heykeltıraşlık ile kabartmalar olmaktadır. Özellikle Baba Dağı’nın eteklerinden çıkarılan mavi – gri ve beyaz mermerden yapılan heykeller bulunmaktadır. Bahçe kısmında ve avlusunda ise bölgeden çıkan lahitler sergilenmektedir.

Güvenli ve konforlu bir yolculuk ile başlayan Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi tam gün gezi turu Kuşadası’na varılması ile bitmektedir.

DAHİL OLANLAR:
Profesyonel İngilizce konuşan rehberler
Öğle Yemeği
Klimalı Mini Otobüs
Tüm giriş ücretleri


HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Öğle yemeğinde alınan içecekler

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER
  • Kamera, şapka, rahat ayakkabı, güneş kremi, güneş gözlüğü getirilmesi tavsiye edilir.
    İngilizce harici dillerde rehberlik farkı günlük 40 Euro'dur. (İspanyolca, Portekizce, Almanca, Arapça, Rusça, Japonca)
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#88
LOKASYON:
Aydın (Kuşadası çıkışlı)
YEMEK:
Öğle Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Turumuz Kuşadası başlangıçlıdır.
BİTİŞ:
Başlangıç noktasına bırakılır.
İPTAL POLİTİKASI:
Hizmetlere bir gün kala yapılan iptaller de ücret iade edilmez.
Regular turlarda tur günleri değişebilmektedir. Değişiklik misafirlere bir gün öncesinde haber verilmektedir.

TARİH VE FİYATLAR

200

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kuşadası Çıkışlı Özel Afrodisias... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.