• Kapadokya Balon Turu: Kapadokya bölgesine gidip de mutlaka yapılması gereken aktivitedir Kapadokya Balon Turu. Kapadokya'nın tüm güzelliklerini en üst noktadan izlemek, gökyüzünde bir kuş misali süzülmek sizler için muhteşem bir anı olacaktır.
  • Kapadokya Balon Turu: Kapadokya bölgesine gidip de mutlaka yapılması gereken aktivitedir Kapadokya Balon Turu. Kapadokya'nın tüm güzelliklerini en üst noktadan izlemek, gökyüzünde bir kuş misali süzülmek sizler için muhteşem bir anı olacaktır.
  • Aşk Vadisi
  • Göreme Panorama
  • Kızılçukur Vadisi
  • Uçhisar Kalesi
  • Peri Bacaları
Kapadokya bölgesine gidip de mutlaka yapılması gereken aktivitedir Kapadokya Balon Turu. Kapadokya'nın tüm güzelliklerini en üst noktadan izlemek, gökyüzünde bir kuş misali süzülmek sizler için muhteşem bir anı olacaktır.

Kapadokya Balon Turu


Türkiye'nin hem doğa olarak hem de tarih olarak en önemli ve en güzel bölgelerinden biridir. Birçoğumuzu kendine hayran bırakan bu bölgede özellikle de ilginç yapısıyla peri bacaları dikkat çekmektedir. Birçok vadiyle çevrili olan Kapadokya'nın doğası da büyük şehirlerden sıkılıp doğayla baş başa kalmak isteyenler için Kapadokya, ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Tüm bunların dışında ise buram buram tarih kokmaktadır. Binlerce yıllar önce yapılmış kilise, şapel, manastır, yeraltı şehirlerini gördükçe bu bölgeye olan hayranlığınız daha da artacaktır. Aynı zamanda da Kapadokya bölgesinde mevcut olan bu güzellikleri gökyüzünden izlemek ise sizlere farklı bir mutluluk ve huzur verecektir. Kapadokya'ya farklı bir güzellik katan gökyüzünde nazlı bir gelin gibi süzülen balonlar ile Kapadokya'yı görülebilecek en muhteşem yerden izleme imkanı sunar sizlere. Bundan dolayı da Kapadokya Balon Turu herkesin katılmak isteyeceği, en eğlenceli ve en keyifli turlardan biridir.

Kapadokya bölgesine gidip de mutlaka yapılması gereken aktivitedir Kapadokya Balon Turu. Kapadokya'nın tüm güzelliklerini en üst noktadan izlemek, gökyüzünde bir kuş misali süzülmek sizler için muhteşem bir anı olacaktır. Özellikle de sözünü ettiğimiz bu turu gün doğumunda yapmak, güneşin doğuşuyla Kapadokya manzarasının oluşturduğu karışımı izlemek kendinizi en güzel rüyanızı görüyormuşsunuz gibi hissettirecektir.


Kapadokya Balon Turu Kaç Saat Sürer?

Kapadokya Balon Turu uçuş süresi 1 saat sürmektedir. Fakat söz konusu uçuşa diğer hizmetler de dahildir. Yani otelden balon kalkış alanına gidiş, balonun uçuşa hazırlanması, uçuş sonrası kutlamayı da ekleyerek turumuz 3-4 saat gibi bir zaman diliminde sürmektedir. Fakat gökyüzünde bulunduğunuz o 1 saatlik süre sizlerin Kapadokya'yı daha da çok keşfedebilmenize ve bu güzellikleri daha net bir biçimde görebilmenize olanak sağlamaktadır. Tabii turumuz sadece 1 saatlik kısımdan oluşmuyor. Ondan öncesinde balonların hazırlanışını izlemek ve ondan sonrasında da alkolsüz şampanya ikramımızla keyfinize devam edeceksiniz.


Kapadokya Balon Turu Balon Ne Kadar Yükseğe Çıkar?

Bir balon genel olarak 900 metreye kadar yükselebilir. Fakat bu turlarda genellikle 600 metre tercih edilmektedir. Söz konusu yükseklikler göz önüne alındığı zaman metreler hava durumuna göre de değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda da yükselen bir balondan yüksekliğe göre yaklaşık 5-20 kilometre arasındaki bir çapta alan gözükmektedir.


Kapadokya Balon Turu Ne Giyilmeli?

Kapadokya Balon Turu gün doğumunda yapıldığı için hava genellikle serin olmaktadır. Bundan dolayı da balon turunu tercih edenler için yanlarına birer hırka almalarını öneririz. Kış aylarında ise soğuk hava şartlarından dolayı daha kalın kıyafetler giyilmesini öneririz. Tüm bunların dışında da ayakkabı olarak rahat bir şeyler giyilmesi önerilmektedir. Özellikle de spor ayakkabı balon turlarında rahatlık açısından giyilmesini önerdiğimiz ayakkabılardandır.


Bir Balona Kaç Kişi Binebilir?

Balon sepetleri 4 bölümden oluşup her bölüme 6 kişi sığmaktadır. Sonuç olarak da toplamda 24 kişi aynı balona binmesi mümkündür. Fakat yoğun bir sezona denk gelindiyse bir balona maksimum 28 kişi alınmaktadır.


Balonlar Güvenilir mi?

Söz konusu balonlara bindiğinizde en önemli kurallardan biri oradaki pilotun söylediklerini yerine getirmenizdir. Eğer pilotun direktiflerini dinlemezseniz ufak kazalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tabi bunun dışında da hava şartları da bunun etkenlerinden biridir. Şunu diyebiliriz ki matematiksel hesap yaptığımız zaman bu balonlar en güvenli hava taşıtıdır diyebiliriz. Önemli olan şey balonlar için oluşturulmuş kurallara uymak, hepsini harfiyen yerine getirmektir.


Kapadokya Balon Turu Fiyatı

Tur fiyatları duruma göre değişiklik gösterir. Balon turunda kaç kişi olacağınız gibi durumlar da göz önünde bulundurularak fiyat durumu değişmektedir. Fakat balon turu fiyatları 170 € ile 200 € arasında bir fiyatta olduğunu söyleyebiliriz.


Kapadokya Balon Turu Neler Dahil?

Otel Transferi

Balon Sertifikası

Vadi ve Peri Bacaları Seyri

Uçuş Sigortası

Alkolsüz Şampanya İkramı


Kapadokya'yı gökyüzünden izlemek ve güzel vakit geçirip anılarınız arasına belki de en güzel bir diğer anıyı eklemek istiyorsanız balona binmek Kapadokya'yı ziyaret ettiğinizde mutlaka yapmanız gereken aktivitelerden biridir. Bundan dolayı da sizler için en güzel Kapadokya Balon Turu programını sunmak bizler için de büyük bir mutluluktur. Söz konusu turumuza dahil olan hizmetlerimiz arasında otel transferi, balon sertifikası, vadi ve peri bacaları seyri, uçuş sigortası ve alkolsüz şampanya hizmetlerimiz yer almaktadır.


Kapadokya Balon Turu Programı

Balon Turumuzda sizlerin keyif almanız bizler için çok önemli. Bundan dolayı da turumuz esnasında sizlere en güzel hizmeti sunmaktan mutluluk duymaktayız. En keyifli Kapadokya balon turu programını sizler için planladık. Kapadokya Balon Turumuz sabahın erken saatlerinde, daha güneş doğmadan sizleri ikamet ettiğiniz otelden alıp balon kalkış alanına götürmekle başlıyor. Programımızın devamında ise balon kalkış alanında balonların hazırlanışı ile devam edecek. Sizler balona binmeden önce bu balonların uçuşa nasıl hazırlandığına canlı bir şekilde şahit olacaksınız. Her şey tamamlanıp, balonlar uçuşa hazır hale geldiği zaman ise rüya gibi bir yolculuğa başlangıç yapacaksınız. Gökyüzüne yükselip Kapadokya'yı gün doğumunda oradan izleyecek ve masal gibi bir manzarayla karşılaşacaksınız. Gün doğumunda güneş ışınlarının Kapadokya bölgesine vurması, peri bacaları ve vadilerin birleşimiyle ortaya çıkan manzaranın keyfini doyasıya çıkaracak en güzel anılarınızdan biri haline gelecektir. Bu rüya gibi uçuşun ardından da sizlere ikramımız da olacak. Muhteşem bir turun ardından keyfinize devam edecek ve ikramlarımızdan biri olan alkolsüz şampanyanızın keyfini çıkaracaksınız.


Kapadokya Balon Turu Hangi Mevsimde Olur?

Balon turu ile Kapadokya'nın en güzel yerlerini gökyüzünden izlemeyi birçoğumuz ister. Fakat Kapadokya bölgesi her mevsimde farklı bir manzarayla bizi karşılar. Kış aylarında Kapadokya'yı bembeyaz bir çarşaf gibi örten ve ortaya sizleri büyüleyen bir manzarayla baş başa bırakan kış ayından, söz konusu bölgenin güzelliğini beyazlık olmadan yalın bir halde görebileceğiniz yaz ayına kadar... Kapadokya Balon Turu hava şartları müsaade ettiği takdirde her mevsimde yapılmaktadır. Ayrıca dört mevsimde de bambaşka bir yüzü ve güzelliğiyle karşı karşıya geliriz Kapadokya'nın. Böylelikle de Kapadokya bölgesini her mevsimde gökyüzünden izleme imkanına sahipsiniz.


Kapadokya Balon Turu Nereden Hareket Ediyor?

Balon Turu hareket alanı, Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan Göreme'den kalkmaktadır.


Kapadokya Balon Turu Hangi Saatlerdedir?

Sabah saatlerinde daha güneş doğmadan en uygun yeri bulup karşımızdaki manzarayı izlemeyi hepimiz çok severiz. Özellikle de bu manzara gün doğumuyla birleştiği zaman izlemeye doyamayacağımız bir panorama çıkar karşımıza. Kapadokya'nın muhteşem manzarasını da gün doğumunda izlemek bambaşka bir duygudur. Özellikle de Kapadokya manzarasını gün doğumunda gökyüzünden izlemek sizler için çok farklı bir deneyim olacaktır. Böylelikle de diyebiliriz ki Kapadokya Balon Turu gün doğumu esnasında yapılmaktadır.

DAHİL OLANLAR:
Otel Transferi
Balon Sertifikası
Vadi ve Peri Bacaları Seyri
Uçuş Sigortası
Alkolsüz Şampanya İkramı

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4
LOKASYON:
Nevşehir (Göreme/Nevşehir çıkışlı)
YEMEK:
Alkolsüz Şampanya İkramı
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Konaklama yapılan otel
BİTİŞ:
Konaklama yapılan otel
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.

TARİH VE FİYATLAR

275

1 Saat

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kapadokya Balon Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.