İzmir Adnan Menderes Havalimanı Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve...

  • Afrodisias Antik Kenti
  • Tetrapylon
  • Aphrodisias Stadyumu
  • Odeon ve Piskoposluk Sarayı
  • Hadrian Hamamları
  • Afrodisias Müzesi
Adnan Menderes Havalimanı'na gelerek Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu'na katılabilirsiniz. Bu tur ile birlikte mitolojik tarihi yapılar arasında eşsiz bir seyahat gerçekleştireceksiniz. Hatta hepsi hakkında çeşitli efsaneler ve bilgiler öğreneceksiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu


İsmini güzellik tanrıçası Afrodit’ten alan Afrodisias Aydın ili Karacasu ilçesindeki Geyre Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. UNESCO ile Dünya Kültür Mirası listesine alınan yer namı diğer Aphrodisias olarak bilinmektedir. Burada yapılan kazılar ile 1961 yılına kadar ele geçirilen eserler İstanbul Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir. Siz de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu ile bu eşsiz deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.

Afrodisias ile Geyre Köyünün ilk fotoğraflarının yansıması ünlü fotoğraf duayeni Ara Güler’in kadrajından olmuştur. Öyle ki antik kentin kalıntılarını yaşam alanlarında günlük işlerinde kullanmaktadırlar. Bu durum ile köylüler bu anlamda fotoğraf karelerine yansımıştır. Bunun yanında kent neredeyse tesadüfen bulunmuştur. Bölgeye açılışa gelen Ara Güler, kestirme yoldan gitmek isterken kaybolmuştur. Böylelikle Afrodisias’ın fotoğrafları ilk kez çekilmiştir. Buranın fotoğrafları Dünya’ca ünlü dergilerde yayınlanmıştır. Bu sebeple bölgenin tanınmasında ve burayla ilgili kazı çalışmalarına ilk adımın atılmasına vesile olmuştur. 1958 yılında ustanın şaşkınlık içerisinde yaptığı çekimler ile ortaya çıkan dönemin fotoğrafları görülebilir.

,

Afrodisias Antik Kenti Turunda Gezilecek Yerler

Ege Bölgesi kıyıları özellikle yaz aylarında en dolu dönemini yaşamaktadır. Böylelikle günübirlik gezi turları ile ziyaretler artış gösterir. Bu anlamda İzmir, Adnan Menderes Havalimanı ile bölgeyi keşfet isteyenlere farklı tur imkanları sağlanmaktadır. Bunlardan biri Afdodisias Antik kenti ile olmaktadır. Kente yapılan gezi rotası ve planlamaları HTR Tour ile gerçekleştirilmektedir. Size özel konforlu araçlar ve İngilizce dil desteği ile rehberler turunuza eşlik etmektedir. Tam gün yapılacak olan gezi ile keşfedilecek yerler şunlar olmaktadır.

• Aprodisias (Afrodisias) Antik Kenti

• Afrodisias Stadyumu

• Terapylon

• Afrodisias Arkeoloji Müzesi

• Hadrian Hamamları


Afrodisias Antik Kenti Tur Programı

İzmir, Adnan Menderes Havalimanı çıkışlı olan yolculuğumuz yaklaşık 200 kilometre mesafe ile 2,5 saatlik zaman sürmektedir. Burada konforlu ve güvenli yolculuk önceliğimiz olmaktadır. Size özel olarak düzenlenen gezi turumuz uçağın havaalanına inmesi sonrası sizleri aldıktan sonra başlamaktadır.

Afrodisias Kenti turunda müze ile ören yerlerine giriş ücretleri ve öğle yemeği tur kapsamındaki ücret ile karşılanmaktadır. Ancak bireysel harcamalarımız ile içecekler bu ücret kapsamında olmamaktadır. Turumuzun en önemli kolu Menderes Irmağı kolu olan Dandalaz’ın hayat verdiği vadi ve buradaki Afrodisias antik kenti ile devam eder.

Burası Roma İmparatorluğu döneminde ünlenmiş ve günümüze kadar en iyi haliyle gelmiştir. Öyle ki bu güzellik ve mimari yapı ile Dünya mirası olarak kabul edilmiştir. Bölgede bulunan Geyre Köyü kent sınırlarında kalması nedeniyle kamulaştırıldıktan sonra boşaltılmıştır. Sonrasında ise buralar kazı alanına dahil edilmiştir. Eski evler ile antik kent misafirlerine sunum yaparken bölgede bulunan kalıntılar burada sonraki dönemlerde açılan müze ile sergilenmeye başlamıştır. Kent meydanında yer alan Hadrian Hamamları bölgenin en büyük halk hamamı olma özelliği taşımaktadır. Hamamın dönemin yaşayanlarına görgülü ve kültürlü bir yaşam alanı sağlamak için tasarlandığını söylemek mümkündür.


Afrodisias Stadyumu En İyi Korunan Yerlerden

Afrodisias kenti döneminde bin kişilik nüfusu ile büyük bir şehir haline gelmiştir. Özellikle Roma’lılar döneminde bölgede muhteşem yapılar yapılmıştır. Bunun en önemli sebebi ise Roma İmparatoru Augustus’un Aprodisas’a özel olarak önem vermesi ve burayı kişisel koruma alanı olarak ilan etmesi olmuştur.

Antik kentin önemli yapıları mevcuttur. Bunlardan biri Dünya’ca en iyi korunan stadyum olarak görülen Afrodisias Stadyumu olmuştur. Stadın uzunluğu 270 metredir ve toplamda 30 bin oturma kapasitesine sahip bir yerdir. Bu haliyle HTR Tour rotasında bulunan Afrodisias Antik Kenti turunda buranın en önemli yapılarını ve mimarisini yakından görme olanağınız olmaktadır.


Afrodisias Arkeoloji Müzesi

Antik kentin kazıları çok uzun yıllar sürmüştür. Bu çerçevede 1961 yılına kadar yapılan kazılarda bulunan kalıntılar İstanbul Arkeoloji Müzesindeki yerini almıştır. Ancak bu tarihten sonra bölgede açılacak olan müze için eserler belli depolarda saklamaya alınmıştır. Bunun devamında ise 1971 yılında bölgenin önemli eserleri ile ön plana çıkacak olan müzenin inşaat temeli atılmıştır. 1977 yılında açılan Afrodisias Arkeoloji Müzesi özellikle heykeltıraşlık eserleri ile önemlidir. Hatta kabartmalar en zengin eserleri olmaktadır. Heykeller Baba Dağı’ndan çıkarılan mavi, gri ve beyaz renkli mermer yapılmıştır. Müzenin bahçesinde ise lahitler bulunmaktadır.

Size özel olarak planlanan İzmir Adnan Menderes Havalimanı Çıkışlı Özel Afrodisias Antik Kenti ve Arkeoloji Müzesi Turu başlanılan noktada bitirilmektedir.

DAHİL OLANLAR:
Profesyonel İngilizce konuşan rehberler
Öğle Yemeği
Klimalı Mini Otobüs
Tüm giriş ücretleri


HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Öğle yemeğinde alınan içecekler

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER
  • Kamera, şapka, rahat ayakkabı, güneş kremi, güneş gözlüğü getirilmesi tavsiye edilir.
    İngilizce harici dillerde rehberlik farkı günlük 40 Euro'dur. (İspanyolca, Portekizce, Almanca, Arapça, Rusça, Japonca)
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#89
LOKASYON:
İzmir (Kuşadası çıkışlı)
YEMEK:
Öğle Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Turumuz İzmir Adnan Menderes Havalimanı başlangıçlıdır.
BİTİŞ:
Başlangıç noktasına bırakılır.
İPTAL POLİTİKASI:
Hizmetlere bir gün kala yapılan iptaller de ücret iade edilmez.
Regular turlarda tur günleri değişebilmektedir. Değişiklik misafirlere bir gün öncesinde haber verilmektedir.

TARİH VE FİYATLAR

100

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

İzmir Adnan Menderes Havalimanı... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.