HTR (HIT THE ROAD) Tourism Travel Agency

AYDINLI TUR.SEY.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.

Özel Mustafapaşa Turu

Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu gibi söz konusu bölgenin en değerli yerlerini sizlere…
  • Mustafapaşa Turu
  • VIP Araç
  • VIP Rehberlik Hizmeti
  • Sobesos Turu
  • Soğanlı Vadisi
  • Eleni kilisesi

Birçok güzelliğe sahip olan bir bölge olarak tanıtabiliriz Kapadokya bölgesini. Doğa ve tarihin iç içe olduğu, peri bacaları ile sıcak hava balonlarının daha da çok güzellikler ile bürüdüğü bir yerdir. Zamanında birçok medeniyet ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış, attığınız her adımda da bu medeniyetlere ait eserler ile karşılaşabilirsiniz. 60 milyonluk oluşumun sonucunda ilginç şekilleri ile ortaya peri bacaları çıkmıştır. Söz konusu peri bacaları da Kapadokya'nın en önemli ve özel simgeleri arasında yer alır. Hititler'den Osmanlı'ya kadar birçok topluluğu bünyesinde barındıran bölge, sizleri büyülü bir atmosfere davet etmektedir. Bundan dolayı da tüm bu güzellikleri gezip görebilmeniz açısından sizlere özel turlar düzenlenmektedir.

Kapadokya bölgesini gezmek için, tercih edebileceğiniz birçok turumuz mevcuttur. Tarih sevenler için Kapadokya'nın tarihi yerlerini kapsayan aktivitelerimizden birini tercih edebilirsiniz. Daha önce de değindiğimiz üzere doğal güzelliklerin her adımda yer aldığı bir yerdir Kapadokya. Bundan dolayı da büyük şehirlerin stresi, bunaltıcılığından kaçmak için de Kapadokya'yı tercih etmenizi öneririz. Yürüyüş turlarımızdan birine katıldığınız takdirde vadilerinin yeşilliği, temiz havasını ciğerlerinize çekebilir, huzura maksimum seviyede ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların dışında daha farklı şeyleri de tatmak istiyor olabilirsiniz. Balon turlarına veya bu balonları izleme imkanı sunan balon seyir turları da sizler için idealdir. ATV ve Jeep Safari Turlarımız ise adrenalin severler için en ideal turlarımız arasındadır. Tüm bunlar dışında da mevcut olan turlarımız bulunmaktadır. Daha fazlasını öğrenebilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Mustafapaşa Turu

Kapadokya bölgesinin en değerli, en önemli yerlerinden biri olan Mustafapaşa'yı kapsayan bir turdur. Kapadokya'yı ziyaret ettiğiniz takdirde, sevdiklerinizle beraber bu turumuza katılabilir, en değerli vakitlerinizi burada geçirebilirsiniz. Profesyonel rehberler eşliğinde düzenlenen turumuz, içerisinde birçok hizmeti de barındırmaktadır aynı zamanda. Amacımız sizleri mutlu etmek ve turlarımızdan maksimum verimi almanızı sağlamaktır.

İçeriğinde peri bacaları, birçok kilise ve manastırı barındıran, tarihte yolculuk yaptığınızı hissettiren bir tur olarak tanımlayabiliriz Kapadokya Mustafapaşa Turu isimli aktivitemizi.

Mustafapaşa Hakkında

Kapadokya bölgesinden söz edildiği zaman genellikle akla gelen yerler hep aynı güzergahlar olmaktadır. Fakat bu güzergahlar dışında da gezeceğiniz birçok yeri mevcuttu Kapadokya'nın. Söz konusu yerlerden biri de Mustafapaşa'dır.

Eski adıyla Sinasos diye biliyoruz. Sinasos ise 'Güneşin Şehri' anlamına gelmektedir. Aslında burası için bir Rum Köyü desek yeridir. Özellikle burada yaşayıp ilaç ticareti ile uğraşan Rumlar, burada güzelliklerle dolu evler inşa etmişlerdir. Buradaki Rumlar aynı zamanda da şarap yapımı ile de ilgilenmişlerdir. O dönemde burada yaklaşık 700 taş konak inşa etmişlerdir. Bu taş konaklarının mimarları ise bilinene göre Suriye ve Mardin'den gelmişlerdir. Bunu da burada yer alan konakların yapısının Mardin'deki konak yapıları ile benzer olmasından çıkarmamız mümkün.

1924 senesinde yapılan mübadelede buradaki Rumlar, Yunanistan'a gönderilmiştir. Ondan sonra da köyün adı Mustafapaşa olarak değiştirilmiştir. Söz konusu Mustafapaşa, 1981 yılında turizme açılmıştır. Günümüzde de bu bölge Kültür Bakanlığı tarafından korunmaktadır.

Mustafapaşa'da gezmeniz, görmeniz gereken birçok tarihi yapı mevcut. Aziz Nikolaos Manastırı gibi manastır ve kiliseler ile doludur. Aynı zamanda da Konstantin Helena Kilisesi'ni de burada gezilecek kiliseler arasında göreceksiniz.

Mustafapaşa, özellikle de zamanında çok meşhur olan bir dizi Asmalı Konak'ın çekimlerinin yapıldığı bir yerdir. Günümüzde burayı bu kadar popüler yapan en önemli etkenlerden biri de Asmalı Konak'ın Mustafapaşa'da bulunmasıdır.

Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu Neler Dahil?

Otel Transferi

Profesyonel Rehber

Öğle Yemeği

Gezilecek Yerler

Sizlerin mutlu olması, bizleri de mutlu edecektir. Bundan dolayı da söz konusu turumuzdan memnun kalabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktayız. Aynı şekilde de söz konusu Mustafapaşa Turumuzdan da memnun kalabilmeniz adına söz konusu turumuza bazı noktaları dahil ettik. En güzel hizmeti sunmak adına da söz konusu turumuza birçok şeyi dahil etik.

Söz konusu hizmetlerimizden biri otel transferi olacaktır. Sizleri konakladığınız otelden özel araçlarımız ile alacak ve bu bölgeleri gezeceksiniz. Bunun dışında turumu bittiğinde de yeniden konakladığınız otele sizleri araçlar ile bırakacağız.

Bunun dışında bir diğer hizmetimiz de özel ve profesyonel rehberlerimiz de bulunacak sizlerle beraber. Gezeceğiniz yerleri sadece size özel olarak temin edilen rehberlerimiz, bu yerlerle alakalı sizlere detaylı bilgiler verecektir. Daha önce duymadığınız, tarihi değerlerle dolu bilgileri duyunca hem tarih bilginiz artacak, hem de daha önce hiç duymadığınız bilgileri öğrenmiş olacaksınız.

Tüm bunların dışında uzun ve bilgilendirici turumuz esnasında yorgunluğumuzu üstümüzden atabilmemiz için bir mola vereceğiz. Söz konusu molamız da Soğanlı Köyü'nde Kapadokya'nın lezzetlerini tadabileceğiniz bir lokantada öğle molası vereceğiz. Kapadokya'nın birbirinden lezzetli yemeklerini yedikten sonra da yorgunluğumuzdan arınıp yolumuza devam edeceğiz.

Profesyonel rehberlerimiz dışında da hizmetlerimiz arasında gezeceğiniz yerler de bulunmaktadır. Güzergahımızda yer alan her bölgeyi, her yeri gezecek, söz konusu turumuzun ardından sizlere kalan da hafızalarınıza kazınacak, hiçbir zaman unutmayacağınız anılar olacaktır. Bundan dolayı da Kapadokya'nın en özel bölgelerini görmek, bu yerleri tüm detayıyla öğrenebilmek için söz konusu Özel Kapadokya Mustafapaşa Turumuza mutlaka katılın deriz.

Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu Güzergahı

Otelden Alınış

Üç Güzeller

Konstantin Eleni Kilisesi

Keşlik Manastırı

Sobesos Kenti

Soğanlı Vadisi

Karabaş Kilisesi

Yılanlı Kilise

Kubbeli Kilise

Otele Dönüş

En güzel anılarınızı biriktirebilmenizi hedeflediğimiz turumuzda sizler için belli bir program belirledik. Söz konusu programımızla Mustafapaşa'yı en düzenli şekilde gezebilir, bu güzelliklerin tadına varabilirsiniz.

Bu programımız ilk olarak sizleri özel araçlarla konakladığınız otelden almak ile başlayacaktır. Bundan sonra da tarihte yolculuğumuza çıkmış olacağız.

Otelden alınışınızdan sonra ilk durağımız Üç Güzeller Peri Bacaları olacaktır. Kapadokya bölgesinin en önemli peri bacalarından olan söz konusu bu peri bacası, iki büyük ve bir küçük peri bacasından oluşur. Muhteşem bir panorama sunan bu yerde fotoğraf çekilebilecek, en güzel anlarınızı ölümsüzleştirebileceksiniz.

Üç Güzeller Peri Bacaları'ndan sonra güzergahımız Konstantin Eleni Kilisesi ile devam edecektir. Kapadokya'da bulunan birçok kiliseden sadece biridir söz konusu kilise. Bu kilisenin devamında da güzergahımızda birkaç kilise daha mevcuttur.

Fakat Konstantin Eleni Kilisesi'nden sonraki güzergahımız, Keşlik Manastırı olacaktır. En değerli manastırlar arasında yer alan bir manastır olduğunu söylememiz mümkün.

Keşlik Manastırı'ndan sonraki durağımız tarihten günümüze kadar kopup gelmiş, büyük bir tarihi öneme sahip olan Sobesos Kenti'dir. Bu kenti size özel rehberlerimiz aracılığı ile gezecek, en ince ayrıntısına kadar her detayı öğreneceksiniz.

Sobesos Kenti'nin hemen ardından, Kapadokya'nın doğal güzellikleri ile bezeli bir yerini, Soğanlık Vadisi'ni gezeceksiniz. Burada huzuru tadacak, söz konusu vadiyi köşe bucak gezme imkanı bulacaksınız.

Soğanlık Vadisi'nden sonra da yolculuğumuza kiliseler ile devam edeceğiz. Önce rotamızda yer alan Karabaş Kilisesi'ne uğrayacağız. Hemen devamında da Yılanlı Kilise ve son olarak da Kubbeli Kilise'yi gezeceğiz. Böylelikle de turumuzun sonuna gelmiş olacağız.

Tıpkı turumuzun en başında yaptığımız gibi sizleri özel araçlar ile alıp tekrar konakladığımız otele bırakaccağız. Söz konusu turumuzdan sizlere kalan ise güzel anılar ve Kapadokya hakkında unutamayacağınız değerli bilgiler olacaktır.

Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu Fiyat Bilgisi

Türkiye'nin bir nevi incisi haline gelmiş olan Kapadokya bölgesi, gezmek için en ideal yerlerden biridir. Doğası ve buram buram tarih kokan mekanları ile kendinizi huzurun kollarında bulacaksınız. Sizler için en özel içeriği hazırladığımız turlarımız arasında en önemlisidir. Otel transferiniz, sizlere özel olan rehberiniz ile tur güzergahındaki her yeri adım adım öğrenecek, tarihini detaylı bir şekilde aklınıza kazıyabileceksiniz. Peki söz konusu turun fiyatı ne kadar? diye soracak olursanız da sizleri de bu konuda bilgilendirelim.

İçerisinde özel rehber, otel ulaşımı, Soğanlı Vadisi, manastır ve kiliselerin yer aldığı turumuz için 

1 Kişi : 182 Euro Kişi başı 

2 Kişi : 110 Euro Kişi başı 

3 Kişi : 86 Euro Kişi başı 

4 Kişi : 75 Euro Kişi başı

şeklinde ücretlendirme mevcuttur.

Fakat sizlere turumuza katıldığınız takdirde en güzel anlara tanıklık edeceğinizin de garantisini veririz. Bundan dolayı da söz konusu Mustafapaşa Turumuza mutlaka katılın deriz.

Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu Görülecek Yerler

Üç Güzeller

Konstantin Eleni Kilisesi

Keşlik Manastırı

Sobesos Kenti

Soğanlı Vadisi

Karabaş Kilisesi

Yılanlı Kilise

Kubbeli Kilise

Kapadokya bölgesinin nadide yerlerinden biri olan Mustafapaşa Turumuz, birçok yeri kapsamaktadır. Üç Güzeller Peri Bacaları'ndan Kubbeli Kilise'ye kadar muazzam bir rotaya sahip olan bir turumuzdur. Öncelikle turumuzun ilk güzergahı Üç Güzeller ile başlayalım.

Üç Güzeller Peri Bacaları

Gördüğünüz anda sizleri büyüleyen, Kapadokya bölgesinin en meşhur peri bacalarıdır. Söz konusu Üç Güzeller'in bu kadar dikkat çekmesindeki neden, iki peri bacası'nın büyük, birinin de küçük olmasıdır. Bazı rivayelere göre bu peri bacalarından büyük olan ikisi anne ve babayı temsil etmektedir. Küçük olan da çocuğu temsil etmektedir. UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan bu peri bacaları, Kapadokya'da en çok fotoğraf çekilen yer olarak ilk sırayı almaktadır. Aynı zamanda da Üç Güzeller'i diğer peri bacalarından ayıran bir diğer özellik ise bu peri bacalarının şapkalı olmasıdır.

Söz konusu Üç Güzeller Ürgüp merkeze yaklaşık 5 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Aynı zamanda da Ürgüp Nevşehir otoyolu üzerinde yer alan bir seyir tepesinden de izlenebilmektedir.

Konstantin Eleni Kilisesi

Kilise'nin giriş kapısında yer alan bir yazıtta 1729 senesinde yani Osmanlı'nın hüküm sürdüğü yıllarda yapıldığı yazılıdır. Devamında da 1829 ve 1850 senelerinde yani Sultan Ahmet ve Sultan Abdülmecid dönemlerinde onarım gördüğü anlaşılmaktadır. Giriş kapısının üstünde yer alan yazıtta ise yazılanlar dikkat çeker.

''Ben, en mukaddes kraliyet ailesinin kilisesiyim; Konstantin ve Helena’nın. Sultan I. Ahmet zamanında inşa edildim. I. Abdülmecid zamanında tezyin edildim ve meşhur Paisios Piskopos olduğunda Sinasos halkının gayretleri ve harcamalarıyla 1792 yılında tamamlandım. 1850'de onarıldım.''

Keşlik Manastırı

Erken Hristiyanlık döneminden kalma bir manastırdır. Günümüze kadar çok iyi korunmuş bir şekilde gelmiştir. Burada Hristiyan dünyasında yer alan ilk şehitlerden biri Aziz Srefanos ve baş melek Mikail'e adanmış iki kilise yer almaktadır. Aynı zamanda da yemekhane ve şaraphane de yer almaktadır.

Sobesos Antik Kenti

6. yüzyıla ait olan bu antik kentte hala kazı çalışmaları devam etmektedir. Kent, ilk keşfedildiği zaman, Kapadokya Krallığı'nın başkenti sanılmıştır. Fakat ilerleyen süreçlerde bunu kanıtlayacak bir bilimsel herhangi bir veri ile karşılaşılmadığından söz konusu düşünceden vazgeçilmiştir. Söz konusu kentin ismi ise Bizans ve Roma döneminde Swassa olarak bilinen şehirden gelir. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken bu yer Kapadokya bölgesinin en önemli ve en değerli buluşlarından biridir. Tarihin derinliklerinden çıkıp, günümüze kadar sapasağlam gelmiştir. Bundan dolayı da değeri ve önemi oldukça büyüktür. Tarihe meraklı olan tüm misafirlerimizin bu antik kenti görmeden Kapadokya'dan ayrılmamalarını öneririz.

Soğanlı Vadisi

Ihlara Vadisi ile çok benzediği söylenen, Kayseri’nin sınırında bulunan Yeşilhisar’a bağlı olan bir mahallede yer alıyor Kapadokya Soğanlı Vadisi. Yaklaşık 25 kilometrelik bir alanı kaplamaktadır. Yeşilhisar’ın merkezine 15 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Kapadokya Soğanlı Vadisi'nde birçok kaya kilise yer alıyor. Tüm bunların dışında da bez bebekleriyle meşhur bir yerdir. Hatta bez bebekler ilk defa burada ortaya çıkmıştır. Kapadokya Soğanlı Vadisi bünyesinde on beş kiliseyi barındırıyor. Bunun dışında ortaya çıkmayı bekleyen, hala bulunamayan tahmini elli kilise daha vardır. Bu bölgede Kapadokya’nın en önemli sembolleri olan peri bacaları ise diğer bölgelerdeki peri bacalarından daha da farklıdır. Söz konusu Kapadokya Soğanlı Vadisi ortalama nüfusu 400’tür. Kapadokya Soğanlı Vadisi’nde kilise dışında Bizans ve Roma dönemlerinden kalma birçok mezarlıklar da mevcuttur.

Söz konusu Soğanlı Vadi'de Kubbeli Kilise, Tokalı Kilise, Karabaş Kilisesi gibi çok önemli kiliseler de yer almaktadır.

Karabaş Kilisesi

Roma döneminden izler taşıyan bu kilisenin 6. yüzyılda yapıldığı bilinmektedir. Aynı şekilde de bu kilise dört bölümden de oluşur. Bizans ve Selçuklu motifleriyle süslenen İncil'den sahneler bulunmaktadır. Bu kilisenin bazı özelliklerine baktığımız zaman Soğanlı Vadisi'nin en önemli kiliselerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Yılanlı Kilise

Bu kilise, zamanında rahiplerin ve keşişlerin kullandığı bir tarihi yapıdır. Bilinene göre 9. yüzyılda yapılmıştır. Kilisenin içinde birçok motif görebilirsiniz. Bu motiflerden bazıları da Hz. Meryem'in gömülmesi, Hz. İsa'nın göğe yükselmesi gibi motiflerdir. Aynı zamanda da buradaki bazı motifler de kiliseye adını veren efsaneyi de gözler önüne sermektedir.

Efsaneye göre kilisenin adı, söz konusu kilisenin içinde yer alan bir rahibin mezarının içinden çıkan altından bir yılan figüründen alındığı söylenmektedir. Aynı zamanda da kilisenin duvarına resmedilmiş söz konusu yılanlı kilise efsanesinde sözü geçen dört günahkar ve çıplak kadının sekiz yılan tarafından uğradıkları saldırıyı gözler önüne sermektedir. Kiliseyi özellikle de sözünü ettiğimiz çizimleri görebilmek için gitmenizi öneririz.

Kubbeli Kilise

Soğanlı Vadisi’ndeki en özel ve meşhur yerlerden biridir Kubbeli Kilise. Kiliseyi bu kadar özel ve önemli yapan şey ise kubbesinin devasa bir peri bacasının içine özen ve titizlikle işlenmesinden kaynaklıdır. Kilisenin iç kısmında koridorlar, dehlizler ve kayalara oyulu tüneller bulunur. Aynı zamanda da kilisenin içinde çok ilginç bir akustik var ve bu akustiğin tam olarak nereden geldiğini çözemiyorsunuz. Kilisede bulunan freskler ise diğer tüm kiliselerdeki gibi İncil’de gördüğünüz sahnelerdir. İki kattan oluşan Kubbeli Kilise son şekli bilinene göre 14. yüzyılda yapılmış.

Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu Ne Kadar Sürer?

Söz konusu turumuza katılacak misafirlerimize bu konu hakkında bazı şeyler söylemek isteriz. Mustafapaşa Turumuza katılım sağlamak istediğiniz zaman aynı gün içinde farklı tur planları da yapmamanızı rica ederiz. Burada birçok bölge, gezecek birçok yer vardır. Bu yüzden de tüm gününüzü sadece bu tura ayırmanızda fayda vardır. Uzun  ve verimli bir tur olacağını da sizlere belirtmekten gurur ve mutluluk duymaktayız. Kapadokya bölgesinin en önemli bölgelerinden biri konumundadır Özel Kapadokya Mustafapaşa Turu. Bundan dolayı da tarih, doğa, güzellik görmek isteyen her misafirimizi bu muhteşem tura beklemekteyiz.
DAHİL OLANLAR:
Rehberlik Hizmeti
VIP Araç


HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar

EK BİLGİLER

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkte bulunan tur sayfamızdan ulaşabilirsiniz;

Özel Mustafapaşa TuruİPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.