HTR (HIT THE ROAD) Tourism Travel Agency

AYDINLI TUR.SEY.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.

Özel İstanbul Boğaz Turu ve Yarım Gün İstanbul Turu

Gün boyunca İstanbul'un tozunu attırdıktan sonra boğaz turu yapmak oldukça dinlendirici…
  • Pierre Loti
  • İstanbul Boğaz Turu
  • Rüstem Paşa Camii
  • Şehir Surları Konstantinopolis
  • Kariye Müzesi
  • Süleymaniye Camii

Özel İstanbul Boğaz Turu ve Yarım Gün İstanbul Turu


Boğazı ve tarihiyle herkesi mest eden bir metropol şehridir İstanbul. Yerli ve yabancı her turistin uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. İstanbul'un uçsuz bucaksız tarihi eserlerinden hangisini görmeniz gerektiğini bilmiyor ya da gezerken detaylı bilgi almak istiyorsanız sizler için İstanbul turlarımız mevcut. Söz konusu turlarımız arasında da Özel İstanbul Boğaz Turu ve Yarım Gün İstanbul Turu  bulunmaktadır. Bu turumuz sayesinde tur kapsamındaki yerleri detaylıca öğrenecek, tarih şöleni yaşayacaksınız.

Belirttiğimiz üzere turumuz özel olup sizlerin İstanbul'daki en güzel zamanlarınızı yaşamanızı amaçlamaktadır. Pierre Loti'den Süleymaniye Camii'ye kadar birçok yapıları gezip görecek, rehberimiz sayesinde bu yerler hakkında detaylı bilgilere ulaşacaksınız.


Özel İstanbul Boğaz Turu ve Yarım Gün İstanbul Turu Gezi Rotası

Pierre Loti

Rüstem Paşa Cami

Kariye Müzesi

İstanbul Boğaz Turu

Şehir Surları Konstantinopolis

Süleymaniye Cami

Turumuz Pierre Loti'den başlayıp Süleymaniye Cami'ye kadar sürecektir. Aynı zamanda tur rotamızda Rüstem Paşa Cami, Kariye Müzesi, İstanbul Boğaz Turu ve Şehir Surları Konstantinopolis'de yer almaktadır.


Pierre Loti

Turumuza Pierre Loti ile başlayacağız. İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde yer almaktadır. Adını da Osmanlı döneminde İstanbul'a gelip buraya yerleşmeye karar veren Fransız yazar Julien Viaud'dan almaktadır. Bilinene göre Julien Viaud, sık sık bu tepedeki bir kıraathaneye gelmekteymiş. Bundan dolayı da tepe, ismini Julien Viaud'dan alır. Aynı zamanda günümüzde de tepede yer alıp aynı adı taşıyan çay bahçesine gitmeniz mümkün. 


Rüstem Paşa Cami

Rüstem Paşa'nın katkılarıyla yapılan cami İstanbul Eminönü'nde yer almaktadır. Silüeti ile İstanbul'un en önemli camilerinden biridir diyebiliriz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmakla birlikte Mimar Sinan'ın en ünlü eserlerinden biridir. Aynı zamanda da söz konusu cami olağanüstü çini kaplamalarıyla da bilinmektedir.


Kariye Müzesi

Turumuzda yer alan bir diğer tarihi yer de Kariye Müzesi'dir. İstanbul Edirnekapı’da yer alan Kariye Müzesi, Doğu Roma İmparatorluğu döneminde Khoara Manastırı’nın merkezini oluşturmaktaydı. İstanbul fethinden elli sekiz yıl sonra cami haline getirilmiştir. Muazzam mozaiklere sahip olan söz konusu yer 1945 senesinde ulusal yapı ilan edilmiştir. Bir müddet müze olarak kaldıktan sonra da 2019 senesinde yeniden cami olarak ibadete açılmıştır. Şu an hala cami olarak hizmet vermektedir.


İstanbul Boğaz Turu

İstanbul'a gelen herkesin mutlaka yapması gerekenlerden biri Boğaz turuna katılmaktır. İstanbul'un muhteşem silüetini, boğazın güzelliğini ve temiz havasını görmeden İstanbul'dan ayrılmak olmaz. Söz konusu turumuzun en keyifli zamanlarını İstanbul Boğaz turu esnasında yaşayacaksınız.


Şehir Surları Konstantinopolis

İstanbul deyince akla ilk gelenlerden biri de İstanbul surlarıdır. Bizans döneminden kalma bu şaheserlerden biri olan Konstantinopolis aynı zamanda gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Söz konusu Konstantinopolis Surları’nın yapımına beşinci yüzyılda başlanmıştır. Yıkılması ve yeniden yapılması ile beraber dört defa elden geçtiği bilinmektedir. Aynı zamanda da son yapımı millattan sonra 408 yılında olmuştur. Sarayburnu’ndan Haliç Kıyısına, Ayvansaray, Marmara Kıyısı, Yedikule ve Topkapı’ya kadar uzanmaktadır. Tarihin değerli yapılarından en önemlisidir diyebiliriz.


Süleymaniye Cami

Turumuzda yer alan bir diğer ve son rotamız da Süleymaniye Cami’dir. Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle 1551 yılında inşasına başlanmıştır. Osmanlı döneminin en değerli mimarı Mimar Sinan tarafından yapılan bu cami, Mimar Sinan’ın kalfalık dönemi eseri olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda klasik Osmanlı mimarisinin en önemli örneklerinden biridir aynı zamada. Mimari yapısı ile herkesi etkileyen cami, İstanbul’da görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.


Özel İstanbul Boğaz Turu ve Yarım Gün İstanbul Turu Dahil Olan Hizmetler

Taksim ve Sultanahmet bölgesi otelden alma ve otele bırakma

Deneyimli ve lisanslı İngilizce konuşan bir rehberin hizmetleriyle tam rehberli tur

Tur süresince profesyonel İngilizce konuşan tur rehberi

Giriş ücretleri

Öğle yemeği

Turumuza dahil olan bazı hizmetlerimiz mevcut. Söz konusu hizmetlerimiz de Taksim ve Sultanahmet bölgesinde bir otelde konaklıyorsanız sizleri otelinizden alacak ve tur sonunda da otelinize geri bırakacağız. Aynı zamanda tur esnasında da sizler için öğle yemeğimiz de bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gezi rotasına ücretsiz girebileceksiniz. Söz konusu yerleri de profesyonel İngilizce konuşan tur rehberimiz sayesinde gezilecek yerleri detaylıca öğrenme imkanınız bulunmaktadır.


Özel İstanbul Boğaz Turu ve Yarım Gün İstanbul Turu Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat sigortası

Otel konaklaması

Kişisel harcamalar

Transfer

Öğle yemeğinde alınan içecekler

Turumuzda dahil olmayan bazı hizmetlerimiz de mevcut. Söz konusu dahil olmayan hizmetlerimiz arasında tur esnasında yapacağınız kişisel harcamalar olacaktır. Tur şirketimiz kişisel harcamalarınız yanı sıra öğle yemeğinde alacağınız içecekleri karşılamamaktadır. Bunun dışında seyahat sigortası, otel konaklaması ve transfer de hizmetlerimiz arasında bulunmamaktadır.


DAHİL OLANLAR:
Taksim ve Sultanahmet bölgesi otelden alma ve otele bırakma
Deneyimli ve lisanslı İngilizce konuşan bir rehberin hizmetleriyle tam rehberli tur
Tur süresince profesyonel İngilizce konuşan tur rehberi
Giriş ücretleri
Öğle yemeği

HARİÇ OLANLAR:
Seyahat sigortası
Otel konaklaması
Kişisel harcamalar
Transfer
Öğle yemeğinde alınan içecekler

EK BİLGİLER

Turistik yerlerin ziyaret sırası değişebilir.

Camiler ve kiliseler için muhafazakar giysiler getirmeniz tavsiye edilir. İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları