HTR (HIT THE ROAD) Tourism Travel Agency

AYDINLI TUR.SEY.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.

Kapadokya Turu 2 gece 3 gün

Kapadokya'da kısıtlı vaktiniz varsa bu tur tam size göre. 2 gece 3 gün içerisinde…
  • Devrent (Hayal) Vadisi
  • Paşabağ (Rahipler) Vadisi - Açık Hava Müzesi
  • Göreme Panorama (Nazar Boncuklu Ağaç)
  • Uçhisar Kalealtı - Avanos Çanak Atölyesi
  • Ihlara Vadisi - Belisırma Köyü - Selime Manastırı - Çavuşin Köyü
  • Yeraltı Şehri - Kızılçukur Vadisi - Güvercinlik Vadisi

Kapadokya Turu 2 Gece 3 Gün


Güzel bir Kapadokya tatili yapmak istiyorsanız ancak buna ayıracak vaktiniz kısıtlıysa, günübirlik turlar tercih edebilirsiniz. Kapadokya gezilip görülmeye değer birçok konuma ve esere sahiptir. Yalnızca sıcak hava balonlarının güzel manzarasını izlerken bile fark etmeden bir gün geçirebilirsiniz. Her parçasının ayrı kıymetli olduğu Kapadokya bölgesinde hızlı bir tatil için gideceğiniz yerleri, ulaşım detaylarını ve çok daha fazlasını iyi bir şekilde planlamanız gerekmektedir. Öyleyse HTR Tour'u tercih edebilirsiniz. Kalacağınız yer, gezeceğiniz konumlar ve çok daha fazla detayı sizler için özel olarak düşündük. Dilediğiniz tur seçeneklerimizden kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Güzel bir hafta sonu kaçamağı için Kapadokya Turu 2 Gece 3 Gün tam da sizin aradığınız şey olabilir. O halde hadi gelin bu turun detaylarına birlikte bakalım!


Tur Konaklama Oteli

Sizleri bu tur kapsamında, Kapadokya’nın en eşsiz otellerinden biri olan MDC Otel’de misafir ediyoruz. Geleneksel taş mimarisinin rahatlıkla buluştuğu odalarımızla kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Geniş arazisi ve özenle düşünülmüş hizmetleriyle geçirdiğiniz her saniyeden ayrı bir haz duyacaksınız. Vaktinizin değerini bilen bu işletme, sizlere konaklamanın en kaliteli halini sunmaktadır.

MDC Otel’de faydalanabileceğiniz hizmetlerden biri organik bahçede güzel bir yürüyüştür. Otelin arazisi içerisinde bir organik bahçe bulunmaktadır. Dalından meyve toplayarak yiyebilir ve bu toprakların güzelliklerine ellerinizle dokunabilirsiniz. Ya da odalarınızda bulunan şöminelerle ateşin karşısında sıcacık bir an geçirebilirsiniz. Uzun ve keyif dolu bir günün ardından güzel bir masaja kim hayır der? Otelimizde aynı zamanda masaj hizmetlerinden faydalanabilir ve bir sonraki güne dinlenmiş bir şekilde hazır olabilirsiniz.

MDC Otel, hizmetleri, odaları ve müşteri fikrine verdiği önemle Kapadokya’nın en güzel otellerinden biri olmayı başarmıştır. İşte bu tur kapsamında sizlerde yorgun geçen bir günün ardından bu güzel otelde dinlenebilirsiniz. Ve Kapadokya’da olmanın tadını çıkarabilirsiniz.


Kapadokya Turu 2 Gece 3 Gün 1. Gün Programı

Kapadokya topraklarına geldiniz ve ilk gün için heyecan dolusunuz. Vadilerin, mağaraların ve eşsiz coğrafyanın ayaklarınızın altında var olduğunu ve bir tarihin yattığını hissediyorsunuz. İşte Kapadokya’nın insanda uyandırdığı ilk his bu! Buraya gelen, bu topraklar üzerinde adım atan onlarca insanın arasına sizde katılarak bu medeniyetlerin bir parçası gibi hissedeceksiniz kendinizi.

Üç günlük bu turun ilk gününde sizi otelinizden alarak turumuza başlıyoruz. İlk lokasyonumuz Devrent Vadisi. Vadi, kayalarının gün batımında büründüğü eşsiz renkten dolayı Pembe Vadi olarak da anılır. Bir zamanlar hepimizin ekranlarında oynayan Asmalı Konak dizisinde fon olarak kullanılan bu vadi aslında bize hiçte yabancı değil. Hayal Vadisi de denilen bu bölge, sizi kendi hayal dünyasına çekerek masalsı bir güzellik sunmaktadır.

İkinci noktamız ise Paşabağ Rahipler Vadisi ve Paşabağ Açık Hava Müzesi. Hristiyanlığın ilk zamanlarında zulme uğrayan rahiplerin gizlendiği birçok mağara bulunuyor bu vadide. Tarihin acı dolu hikâyelerinin peri bacalarına işlendiği bu vadiden sonra Avanos’a geçerek sanatın ve zanaatın en güzel hali olan çanak-çömlek atölyelerine geçiyoruz.

Kızılırmak’ın bereketli toprakları ve yüzyıllık ömrüyle insanlara bahşettiği güzelliklerden birisi de çanak-çömlek sanatıdır. Çömlek yapmayı bilmeyene kız verilmediği bu topraklarda, sizlerde bu eşsiz deneyimi yaşayabilirsiniz. Ellerimizle Kızılırmak toprağını hissettiğimiz bu noktadan sonra ise sırada Uçhisar var. Uçhisar Kalesi’nin görüp geçirdiği savaşlar ve tarihi ilk bakışta sizi etkileyecek. Kapadokya’nın en güzel seyir noktalarından biri olan Uçhisar Kalesi’nin eşsiz manzarasında Kapadokya güzelliğine doyduktan sonra sıra Göreme Açık Hava Müzesi’nde. Kapadokya bölgesinin en önemli noktalarından biri olan Göreme’de yapağımız gezinti ve panoramadaki ağaca iliştireceğimiz bir nazar boncuğu ile ilk günümüzü sonlandırmış oluyoruz.

Bu güzel günün tatlı yorgunluğunu atmak ve bir sonraki güne daha hazırlıklı olmak için otellerimize geçiyoruz. Biriktirdiğimiz anılar ve mutluluk dolu fotoğraf kareleri de bizimle birlikte geliyor elbette.


Kapadokya Turu 2 Gece 3 Gün 2. Gün Programı

Kapadokya’daki ikinci gününüze güzel bir kahvaltı ve MDC Otel manzarasında içilen muhteşem bir kahveyle başlıyoruz. İlk durağımız ise Ihlara Vadisi. Kapadokya’nın turuncu-kırmızı siluetine inat, yeşilliklere donatılmış bu vadinin diğerlerinden çok daha farklı olduğunu ilk bakışta anlıyorsunuz. Melendiz Nehri’nden hayat alan bu vadi, yüzlerce kilise ve mağaraya ev sahipliği yapmaktadır. Vadi tabanında Akdeniz iklimi görülmesinden dolayı birçok bitkinin yetişmektedir. Ayrıca bu vadi, dünya üzerindeki en önemli kanyonlar arasındadır.

Bu güzel vadide muhteşem bir gezi yaptıktan sonra sıra da Belisırma Köyü ve Selimiye Manastırı var. Ihlara Vadisi’nin ortasında küçük bir köy olan Belisırma, korunarak günümüze ulaşan en doğal yerleşim yerlerinden birisidir. Burada Melendiz Çayı’nın tadını çıkararak ve sıcacık çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ihlara Vadisi’nin hemen bitiminde ise sizi Selimiye Manastırı karşılamaktadır. Selimiye Manastırı, peri bacalarıyla süslü Selimiye köyüne ait olan bir katedraldir. Moğolların Anadolu’daki saldırılarına karşı Selimiye Manastırı baş kale olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda ilk yüksek sesli ayinin yapıldığı kilise olma özelliğine sahiptir.

Bir sonraki durağımız ise Hristiyan dervişlerin köyü olan Çavuşin Köyü. Güvercinlikleri ve birçok kilisesiyle ünlü olan bir köydür. Hristiyan halkın çoğunlukta olduğu bu köyde, bu dine ait pek çok yapıyı görmek mümkündür. En önemli kiliseleri arasında ise Çavuşin Kilisesi, Üzümlü Kilise ve Vaftizci Yahya Kilisesi’ni örnek olarak verebiliriz.

Son durağımız ise yeraltı şehri. Taşı toprağı değerli olan Kapadokya bölgesinde, yerin üstü kadar altında da tarih bulmak mümkündür. Kapadokya’da 200’e yakın yeraltı şehri bulunmaktadır. Hatta bu şehirlerin, yumuşak kayalara şekil vererek inşa edildiği bilinmektedir. Savunma ve saklanma amaçlı olarak inşa edildiği tahmin edilir. Günümüzü yeraltı şehrinde yaptığımız güzel bir geziden sonra ikinci günümüzü de bitirmiş oluyoruz.


Kapadokya Turu 2 Gece 3 Gün 3. Gün Programı

Kapadokya’daki son gününüzde bol bol yürümeye hazır mısınız? Çünkü turumuzun son gün programında güzel ve uzun bir yeraltı şehir turu yapıyoruz. Aynı zamanda yaklaşık olarak 2-3 kilometre yürüyoruz. Ardından Kapadokya’nın en güzel vadilerinden biri olan Kızılçukur Vadisi’nde 1.5 saatlik bir yürüyüşle her karışını keşfediyoruz. Gün batımının üzerinde bıraktığı ‘kızıl’ renkten adını alan Kızılçukur Vadisi, Hristiyanlığın ilk dönemine ait pek çok kiliseyi üzerinde barındırır.

Bir sonraki durağımızda güne Güvercinlik Vadisi ile devam ediyoruz. Birbirine oldukça yakın olan Kızılçukur, Çavuşin ve Güvercinlik Vadisi’nde uzun bir yürüyüş ve muhteşem fotoğraflar eşliğinde günü ve turumuzu noktalamaya hazırız. Kapadokya’daki güzel mekânların ve tarihi eserlerin çokluğundan dolayı 3 gün gezmek için elbette yeterli değil. Bu nedenle daha uzun turlarımızla sizi tekrar günü ve turumuzu noktalamaya hazırız. Kapadokya’daki güzel mekânların ve tarihi eserlerin çokluğundan dolayı 3 gün gezmek için elbette yeterli değil. Bu nedenle daha uzun turlarımızla sizi tekrar misafir etmek için sabırsızlıkla bekliyor olacağız.


TUR PROGRAMI


1 Gün | Kapadokya

Devrent Hayal Vadisi 
Paşabağ (Rahipler) Vadisi - Açık Hava Müzesi 
Avanos Çanak Atölyesi 
Uçhisar Kalealtı 
Açık Hava Müzesi 
Göreme Panorama (Nazar Boncuklu Ağaç) Konaklama: Mdc Otel

2 Gün | Kapadokya

Ihlara Vadisi 
Belisırma Köyü  
Selime Manastırı 
Çavuşin Köyü 
Yeraltı Şehri Konaklama: MDC Otel

3 Gün | Kapadokya

Yeraltı Şehir Turu (Yaklaşık 2-3 km yürüyüş) 
Kızılçukur Vadisi (1.5 saatlik yürüyüş) 
Güvercinlik Vadisi 
Çavuşin Köyü


DAHİL OLANLAR:
Rehberlik ücretleri
Müze giriş ücretleri
Vergiler
Kahvaltı dahil otel konaklaması
Klimalı araç
Araç içi ikramlar
Transferler

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar

İPTAL POLİTİKASI:
15 güne kadar yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 30 güne kadar yapılan iptallerde ücretin %50'si iade edilir.