HTR (HIT THE ROAD) Tourism Travel Agency

AYDINLI TUR.SEY.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.

Jet Bot Turu

Kızılırmak üzerinde Kapadokya'ya gelmişken deneyimlenmesi gereken eğlenceli ve adrenalin…

Jet Bot Turu


Kapadokya ve özellikle Avanos’a hayat veren Kızılırmak bölgenin en büyük sulu eğlence adresi olmaktadır. Avanos’a manzara sağlayan ırmağın genişliği 200 metreyi bulmaktadır. Çok geniş bir alana sahip Kızılırmak bu sayede buraya gelen misafirlere Jet Bot Turu yapma olanakları sağlamaktadır. Jet Boat ise özel tasarımlar ve güçlü motorlara sahip su üzerinde hareket eden sürat teknesidir.

Hız yapmanın zevki tarif edilemeyecek heyecanlara ortak olmaktadır. Öyle ki farklı şekillere bürünen hızın insana verdiği keyif bu aşamada tartışılamayacak kadar büyük adrenalin salgılamaktadır. Kapadokya aktivitelerin adresi olmasının nedeni buraya gelen milyonlarca kişinin aynı zamanda eğlence tutkunu olmasıdır. Bölgenin arazi şartlarına eğlenceli etkinlikler herkesin ilgisini çeker. Bu sayede bölgenin tanıtımı yapılırken sadece aktiviteler için bölgeye tatile gelenlerden bahsetmek mümkündür. Bu aktivitelerden biri de denizlerde sürekli yapılan ancak Kızılırmak sayesinde burada da yapılmasına olanak sağlayan Jet Bot Turu olmaktadır. Türkiye’de henüz kendisine yer bulmaya başlayan Jet Bot turları ilk olarak Kızılırmak üzerinde dolayısıyla Kapadokya’da yapılmıştır.


Kapadokya Jet Bot Turu Hakkında Bilgi

Genişliği ile 200 metreye kadar çıkan Kızılırmak, Türkiye’nin 1350 kilometre uzunluğuna sahip en uzun ırmağıdır. Kapadokya bölgesine gelen herkes farklı pencerelerden burayı keşfettiği gibi kendi penceresine uygun olarak görmektedir. Öyle ki Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırılan bölgede at turları, deve turlarının yanı sıra adrenalini daha yüksek turlar da yapılmaktadır. Öyle ki ATV Turu ve Jeep Safari turları adrenalini oldukça yüksek hissedeceğiniz turlardandır. Özellikle bölgenin en önemli aktivitesi balonla bölgeyi yukarıdan izlemektir. Bu duruma Kızılırmak’ın verdiği olanaklar eklenmiştir. Bunun sayesinde Jet Bot turları yapılmaktadır. Romantik gondol turlarının da yapıldığı su üzerinden sürat motorları ile hız tutkunlarını bir araya getirmek HTR Tour güvencesi ile gerçekleşmektedir. 1*364 ve 2*330 beygir gücündeki motorlara sahip jet botları ile Kızılırmak’ta yapacağınız süratin ve heyecanın tanımı yoktur. Bu sebeple bölgede yapacağınız aktivitelerde olduğu gibi jet motorları ile suda yapacağınız etkinliklerin de adresi HTR Tour olmaktadır.


Kapadokya Jet Bot Turu Fiyatları

Kapadokya Jet Boat Turu yaklaşık 10 dakika süren bir etkinliktir. Kısa süreli olması sizleri şaşırtmasın. Bu süre hız ve sürat yapmanız için yeterli bir süre olmaktadır. Heyecan dolu dakikalar sizlere ömrünüz boyunca unutamayacağınız anılar katar. 10 dakika için Jet Bot Turu fiyatları ise 500 TL'dir. Kısa tur programında verilen bu hizmetin yabancı turistler için fiyatı 30 Euro olarak belirlenmiştir. Bölgede dileyen ayrıca Gondol turlarına katılabilmektedir. Gondol turları için ise 15 dakika süre için 350 TL ödenmektedir. Bu rakam yabancı turistler için 20 Euro olmaktadır. Turlara en az 8 ve en çok 40 kişi katılabilmektedir.


Kapadokya Jet Bot Turu Deneyimi

Jet Boat Turları su seviyesine göre  ve görüş mesafesine göre değerlendirilerek yapılmaktadır. Avanos merkezinde bulunan iskeleden başlayan tur esansında video kaydı yapılmaktadır. Ayrıca fotoğraf çekimleri için ayrı bir mola verilmektedir. Tura katılım için en az 9 yaş ve 120 cm boy olması gerekmektedir. Çocukların tura katılımı ebeveyn kontrolü ile yapılmaktadır. Güvenliğiniz açısından hamile, kalp problemleri ve panik atak geçiren kişiler turlara alınmamaktadır. Ayrıca sulu ortama girilmesi nedeniyle ziyaretçilerin elektronik cihazlarını yanlarına almamaları önerilir. Tur boyunca katılımcılara sigorta poliçesi düzenlenmektedir.

Tura katılım ile yaşanılan eğlence anlatılamayacak kadar heyecanlara sahne olmaktadır. Bu deneyimi bizzat yaşamak için Avanos’a gelinmelidir. Öyle ki Kızılırmak bölgenin en önemli can damarı haline gelmiştir. Özellikle Avanos için bu ırmağın anlamı büyüktür. Avanos'taki çanak çömleğin toprağını, Kızılırmak taşımaktadır. Burada aynı zamanda sallana bir köprü de bulunmaktadır. Bölgenin simgesi haline gelen sallanan köprünün altında Jet Bot turlarının yanı sıra romantik gondol turları da yapılmaktadır.

Profesyonel ekipler ve rehberler eşliğinde yapılan Jet Boat Turu kısa sürmesine rağmen çok uzun mesafeler almaktadır.


EK BİLGİLER

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkte bulunan tur sayfamızdan ulaşabilirsiniz;

Kapadokya Jet Boat TurİPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.