HTR (HIT THE ROAD) Tourism Travel Agency

AYDINLI TUR.SEY.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.

4 Saat Göreme At Turu

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'da bölgenin adına yaraşır en iyi etkinlerden birisi…
  • Kılıçlar Vadisi
  • Kızlar Manastırı
  • Güllü Vadi
  • Kızılçukur Panaroma
  • Kolonlu Kilise ,Haçlı Kilise
  • Aşk Vadisi

4 Saat Göreme At Turu


Milli parkı ve kültürel yapıları ile dünya’nın markası haline gelen Göreme gezilerin yanında aktivitelerin adresi olmaktadır. Öyle ki buradaki etkinlikler birbiri ile karışır ve muhteşem bir görsel şölenler sunmaya devam eder. Bu etkinlikler ile kimsenin göremediği güzellikleri görme olanaklarınız olmaktadır. Göreme at turları istenilen saat dilimleri ile programlanmaktadır. Bu durum tamamen katılımcının talebine göre değişirken aynı zamanda HTR Tour tarafından organize edilen rotalarda gerçekleştirilmektedir. 4 Saat Göreme At Turu ile bölgede dilediğiniz kadar gezme fırsatınız olacak. 

At yukarı çıkarken ağırlığınızı öne doğru verirsiniz. Aşağı doğru inerken ise arkaya doğru vermeniz gerekir. Atların turlarda tecrübeli yollarda ilerlediğini bilmek sizlere güven vermektedir. Öyle ki dört mevsim Göreme zamanıdır ve burada istediğiniz zaman At turlarına katılım olanaklarınız bulunmaktadır.


At Turlarının Adresi Göreme

Yapılan turlar çiftliklerden başlamaktadır. Tur öncesi katılımcılar konakladıkları otellerden lüks araçlar ile alınarak çiftliklere getirilmektedir. Böylelikle tur öncesi hazırlıkları burada gerçekleştirilir. Tura katılmak için seçtiğiniz at ile burada önce oryantasyon çalışması yapılır. Atlar hakkında bilgi verilir ve tur halinde yapılması gerekenler anlatılmaktadır. Binlerce yıl önce bölgede Persler yaşamıştır. Onların döneminde “Güzel Atlar Ülkesi” olarak anılan Katpatuka denilen Kapadokya’da halen atlar ilgi odağı olmaktadır.Bu ilgi nedeniyle atlar uysaldır ve insanlarla sıcak ilişkilere sahiptir. Bu yüzden endişe duymadan at turlarına katılım olanaklarınız bulunmaktadır. Öyle ki turunuz sonrası katılmamanın büyük kayıp olduğu fikrine kapılacak ve tekrar turlara katılmak isteyeceksiniz.

At çiftliğinden başlayan 4 Saat Göreme At Turu öncelikli olarak Kılıçlar Vadisine gidilmektedir. Burası yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Daha sonraki durak Kızlar Manastırı olmaktadır. Özellikle vadiler ile hayat bulan Kapadokya’da at turları bu güzel vadilerin doğal yollarında ilerlemektedir. Yolculuk boyunca karşınıza çıkan onlarca güzellik ve tarihi doku sizlerin fotoğraf ve video çekim noktaları olur. Öyle ki grup halinde çekilen fotoğraflar sizlerin gezilerinizdeki anılarınızın en büyük hatıra defteri haline gelmektedir.


4 Saat Göreme At Turu Rotası

Buradan Çavuşin köyüne gidilir ve burada yaklaşık 30 dakika mola verilmektedir. Bu mola ve gezi süresi sonrası tekrar çiftliğe dönülmektedir. HTR Tour rotaları ile yapacağınız 4 Saat Göreme At Turu güzergahı çok zengindir. Böylelikle Kılıçlar Vadisi, Güllü Vadi, Aşk Vadisi, Kolonlu Kilise ve Kızlar Manastırı rotanızda bulunmaktadır. Bu anlamda doyasıya bir at turu sizleri dört saat içinde burada beklerken bölgeyi ayrıntılı olarak keşfetme olanaklarına sahip oluyorsunuz.

Dünya’nın en güzel yerleşim yerlerinden olan Kapadokya çok geniş bir alanda bulunmaktadır. Aksaray Ihlara Vadisi ile başlayan bölge Kayserin Soğanlı Vadisine kadar ilerler. Bu çerçevede gezilecek ve görülecek yerler oldukça zengindir. Her mevsim ayrı bir güzellik sunan bölgede yapacağınız etkinlik ve aktiviteler seyahatiniz için önem kazanmaktadır. Böylelikle yılın 12 ay’ı, dört mevsim at turuna katılım imkanlarınız olmaktadır. Özellikle Göreme bu anlamda ön plana çıkar. Burada at turlarına katılmak için en uygun zamanın Nisan ve Mayıs aylarında olduğunu belirtmek mümkündür. Ortamın yeşillendiği ve çiçeklerin açtığı İlkbahar sizlerin Kapadokya ve Göreme geziliriniz için uygundur. Ancak Sonbahar mevsimi de bir o kadar güzellik taşımaktadır.

Özelliği ve farklı deneyim sunuyor olması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin özellikle talep ettiği at turları zevkli bir etkinlik olmaktadır. Tur boyunca uçsuz bucaksız Kapadokya ve vadiler ile peri bacalarını görme olanaklarını sizlere sunmaktadır. Öyle ki bu turlara katılım için daha önce at deneyiminiz olmasına gerek bulunmamaktadır. Çünkü buradaki atlar gerekli eğitimi görmüştür. Bu anlamda tur öncesi verilen kısa eğitim sizlerin Kapadokya keşfinde ihtiyacınızı tamamen karşılamaktadır. Özellikle küçük yaşta çocuğu olanların endişesi at turlarıdır. Ancak burada çok küçük çocukların dahi turlara katılabilme olanakları bulunmaktadır. Bu anlamda tamamen güvenli bir Göreme At Turu yapılmaktadır.


4 Saat Göreme At Turu Deneyimi

Kapadokya bölgesinde atlar binlerce yıldır önemli olan hayvanlardır. Burada Erciyes Dağı eteklerinde bulunan Yılka atlarının eğitilmesi ile her evin ulaşım aracı olarak kullanılmışlardır.  Günümüzde ise turizm sayesinde atlar bölgenin ekonomi araçları haline gelmiştir. Özellikle Kapadokya’nın peri bacaları ve tarihi yerleşim alanlarına zarar veren motorlu araçlardan uzak olarak at turları yapılmaktadır. Öyle ki motorlu araçların girmesinin mümkün olmadığı ve yasaklandığı yerlerde at turları yapılabilmektedir.

Bölgenin en güzel yerleri ile yapılan 4 Saat Göreme At Turu başladığı nokta olan at çiftliklerinde sona ermektedir. Burada at turlarında yaşadığınız küçük ancak güzel ve mutlu anların kritikleri yapılmaktadır. Özellikle sevdiklerinizle paylaşılmaktadır. Dört saatlik güzel bir yolculuk ile ilk yorgunluk buralarda atılmaktadır. Dileyenler bölgenin en güzel lezzetlerini burada tadar ve yemeklerinden yer. İsteyenler ise kahve ve çayları ile yorgunluklarını atmaktadır.

Göreme At Turu rotanızda Kapadokya keşfi sizlerde tarifi imkansız gezi anılarının birikmesine neden olmaktadır. Burada çekilen fotoğraflar ve videolar sevdiklerinize büyük heyecanla anlatacağınız gezilerinizden kesitler vermektedir. Bu sayede güzel duygularınızla birlikte yine güvenli ve konforlu araçlar eşliğinde konaklama otelinize bırakılırsınız. Böylelikle at turunuz en iyi haliyle son bulmaktadır.  


DAHİL OLANLAR:
At Binme
Kask ve Bone
Profesyonel Rehber
Vadi ve Peri Bacaları Seyri

HARİÇ OLANLAR:
Transfer
Tur Öncesi veya Sonrası Yemek
Tur Alanlarında Bulunan Satış Yerleri Harcamaları

EK BİLGİLER

4 Saat Göreme At Turu hakkında detaylı bilgiye linkteki tur sayfamızdan ulaşabilirsiniz;
Kapadokya At TuruİPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.