HTR (HIT THE ROAD) Tourism Travel Agency

AYDINLI TUR.SEY.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.

2 Gece 3 Gün Ege'nin Mücevherleri Turu

Ege'nin mücevherleri turu sizlere geniş bir gezi alanı sunmaktadır. Efes, Bergama,…
  • Efes Antik Kenti
  • Meryem Ana Evi
  • Pamukkale Travertenleri
  • Pamukkale Hierapolis Antik Kenti
  • Artemis Tapınağı
  • Bergama & Akropol Antik Tiyatrosu

2 Gece 3 Gün Ege’nin Mücevherleri Turu


Zengin kültürlerin izlerini bir arada göreceğiniz nadide bölgeler ile 2 gece 3 gün Ege’nin Mücevherleri Turu hayatınıza anlam katacak özellikler taşımaktadır. Özellikle görülmesi gereken yerler ile önemi büyük olan Ege Bölgesi ruhunuza dokunuşlar yapmaktadır. Böylelikle anılarınızı çok daha zengin haline getirecek olan gezilerinizin şifreleri HTR Tour ile programlanmaktadır.

Kültür turları ile muhteşem bir tatilin adresi Ege Bölgesi olmaktadır. Özellikle binlerce yıl boyunca onlarca medeniyete ev sahipliği yapması bölgenin kültürünü genişleten unsurların başında gelmektedir. Öyle ki burada medeniyet kuranlar bir öncekilerin izini taşımaktadır. Böylelikle sonraki medeniyetlere bu izler daha gelişmiş bir haliyle aktarılmıştır. Aynı zamanda  onlarca medeniyetin harmanlandığı Ege Bölgesi kültürel zenginlikleri ile her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği yer olma özelliği taşımaktadır.


2 Gece 3 Gün Ege’nin Mücevherleri Turu Programı

Ege Bölgesinde görülmesi gereken yerler ile keşiflerin kusursuz planlanması yılların tecrübesi HTR Tour ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle güvenli yolculuk, lüks ve konforlu konaklama olanakları gezi programının kusursuz işlemesi anlamına gelmektedir. Aynı zamanda ilgi odağı haline gelen 2 Gece 3 gün Ege'nin Mücevherleri Turu ile görülecek yerler şunlar olmaktadır.


Efes Antik Kenti

Meryem Ana Evi

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Hieropolis Antik Kenti

Artemis Tapınağı

Bergama & Akropol Antik Tiyatrosu


Bölgede yapılacak gezilerin adresleri birbirine çok yakın yerler olmaktadır. Aynı zamanda program dahilinde sizlere geziniz boyunca İngilizce konuşabilen profesyonel rehberler eşlik etmektedir.  Bu anlamda ihtiyacınız olan iletişim kusursuz işlemiş olur. Bunun yanında turunuzda öğle yemeği ile müze ile ören yerlerine girişler için ödenecek olan ücretler tur ücreti içerisinde yer almaktadır. Böylelikle bütçenize ek ücretler karşımıza çıkmayacaktır. Ancak kişisel harcamalar ile öğle yemeklerinde alınan içecekler misafirler tarafından karşılanmaktadır. Böylelikle 2 gece ile 3 günlük gezi turumuzda günlük programlar şu şekildedir.


2 Gece 3 Gün Ege’nin Mücevherleri Turu Programı 1. Gün 

İlk gün gezimizin adresleri Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ve Artemis Tapınağı olmaktadır. Özellikle Artemis’in ünü ülke sınırlarını açan bir yerdir. Öyle ki Dünya’nın 7 harikasından biri olarak görülmektedir. Günümüzde yaşadığı doğal afetler sonucu sadece kalıntıları görünen yer ilk günkü gezi listemizde yer almaktadır. Gün sonu ise konaklama Kuşadası bölgesinde gerçekleştirilmektedir.


2 Gece 3 Gün Ege’nin Mücevherleri Turu Programı 2. Gün

Konforlu ve güzel bir konaklama sonrası güne dinlenmiş olarak başlanılmaktadır. Yapılacak kahvaltı sonrası gezi rotası Pamukkale Travertenleri olmaktadır. Denizli bölgesinde bulunan travertenler UNESCO tarafından tescillenmiş dünya mirası yerimiz olmaktadır. Öyle ki masalımsı bir dokuya sahip bölge herkesin ilgi odağı haline gelmiştir. Bir anlamda masallar diyarında hissedeceğiniz Travertenler ile birlikte buraya komşu olan Pamukkale Hierapolis Antik Kenti  gezimizin yeri olmaktadır. Burada bulunan tarihi havuzda yüzmek isteyenler için gün boyu yeterli kadar vakit kalmaktadır. Bergama Krallığının bölgedeki travertenlerin çekiciliği ile burada kurduğu antik kent 2 bin yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Dönemin sağlık ve güzelleşme merkezi olan kentte termal havuzlardan bahsetmek mümkündür. Gezimizin ikinci günü sonrasında konaklama yine Kuşadası bölgesinde gerçekleştirilmektedir.


2 Gece 3 Gün Ege’nin Mücevherleri Turu Programı 3. Gün

2 Gece ile 3 günlük Ege’nin Mücevherleri turunun son gününde gezi listemizde Bergama bulunmaktadır. Pergamon olarak bilinen antik kentin eski Tunç çağına kadar uzanan bir geçmişi bulunmaktadır. Gezi esnasında buranın en önemli yerleri keşfedilmektedir. Özellikle döneminde sağlık ve tedavi merkezi olarak kullanılan Asklepion burada görülecek yerlerden biridir. Özellikle burası Roma döneminde önemli bir sağlık merkezi haline gelmiştir.

Son günümüzün en ilginç duraklarından bir diğeri Bergama Akpopolü Antik Tiyatrosu son durak olmaktadır. Özellikle burayı görmek için HTR Tour programında bulunan Ege Bölgesi turuna katılmak gerekmektedir. Zira Akropol ile çevresinde 200 bin kitap rulosunun saklandığı kütüphane, kent surları, büyük sarayı ilginizi çekecek yerler olmaktadır.

Ege Bölgesi her yıl milyonlarca kişinin tatil programına aldığı önemli bir turizm merkezidir. Bu çerçevede özellikle yaz aylarında artan ziyaretçi sayıları ile çevre yerlere geziler düzenlenmektedir. Günübirlik geziler çevre bölgeler ile buraya tatil için gelen yerli ve yabancı turistler için planlanmaktadır. Bu anlamda yılın dört mevsimi turlara katılım söz konusu olmaktadır. Ancak bu katılımlar özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında en yoğun dönemi yaşamaktadır. Bu sebeple tatiliniz esnasında görmek istediğiniz Ege Bölgesinin nadide yerleri için turlara katılım erken rezervasyonlar ile yapılması gerekmektedir.


TUR PROGRAMI


1 Gün | Efes

Efes Antik Kenti
Meryem Ana Evi
Artemis Tapınağı
Not: Konaklama Kuşadası'nda yapılacaktır.


2 Gün | Pamukkale

Pamukkale Travertenleri
Pamukkale Hierapolis Antik Kenti
Not: Konaklama Kuşadası'nda yapılacaktır.


3 Gün | Bergama

Bergama
Asklepion
Bergama Akropolü Antik Tiyatrosu


DAHİL OLANLAR:
Profesyonel İngilizce konuşan rehberler
Öğle Yemeği
Klimalı Mini Otobüs
Tüm giriş ücretleri

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Öğle yemeğinde alınan içecekler

EK BİLGİLER

Kamera, şapka, rahat ayakkabı, güneş kremi, güneş gözlüğü getirilmesi tavsiye edilir.
İngilizce harici dillerde rehberlik farkı günlük 40 Euro'dur. (İspanyolca, Portekizce, Almanca, Arapça, Rusça, Japonca)İPTAL POLİTİKASI:
Hizmetlere bir gün kala yapılan iptaller de ücret iade edilmez. Regular turlarda tur günleri değişebilmektedir. Değişiklik misafirlere bir gün öncesinde haber verilmektedir.