Kapadokya Mağara Otel


Kapadokya Mağara Otel

Kapadokya doğal ve tarihi güzellikleri ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Peribacaları, uçsuz bucaksız vadiler, binlerce yıllık yeraltı şehirleri ve mağaralar bulunmakta. Her biri birbirinden etkileyici bu yapılar turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Özellikle, yüzlerce yıl önce insanlara ev sahipliği yapmış mağaralar tarihi dokusu ile oldukça etkileyicidir. Günümüzde bu mağaralar arasında otel olarak kullanılanları vardır. Bölgenin tarihi dokusu ile uyum içinde oldukları için bu oteller misafirlerine olağanüstü bir tatil yaşama olanağı sunmaktadır. Bu nedenle, Nevşehir tatillerinde Kapadokya mağara otel turistlerin en çok tercih ettiği otel türleri arasında yer almakta. Kapadokya mağara oteller benzersiz Kapadokya tatilinizi bölgenin ruhundan uzaklaşmadan lüks içinde geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, mağara oteller misafirlerine birçok etkinlik imkânı da sunmaktadır. Kapadokya’da gezilecek birçok yer vardır. Bu etkinlikler sayesinde Kapadokya’nın görülmesi gereken her bölümüne kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yani, mağara oteller hem sunduğu imkanlar işe hem de büyüleyici görüntüleri ile sizleri kendine hayran bırakacaktır.

Kapadokya’daki mağara oteller geçmişte yaşayan insanların uzun süre barınak olarak kullandığı mağaralara inşa edilmiştir. Bu yönüyle mağara oteller Kapadokya’nın ruhunu oldukça başarılı bir biçimde yansıtır. Çünkü, Kapadokya bölgesi özellikle binlerce yıla uzanan tarihi dokusu ile ziyaretçilerini etkilemektedir. Bunun yanında, mağara oteller odalarının konforlu olması ile de tercih edilmektedir. Odalarında jakuzi veya Türk hamamı gibi hizmetler sağlaması ile mağara oteller huzur içinde dinlendiğiniz bir tatil geçirme imkânı sağlamakta. Ayrıca, otellerin sağladığı otel içi ve otel dışındaki etkinlik imkanları da oldukça göz alıcı. Kapadokya at turu, balon turu ve yürüyüş turları gibi birçok etkinlik ile Kapadokya’daki güzellikleri görmeniz mümkün. Bunun dışında, otellerde düzenlenen Türk gecesi ile de Türk kültürünü Kapadokya yöresinin kendine has güzellikleri ile derinden hissedeceksiniz. Yazımızın devamında Kapadokya mağara otel seçeneklerini detayları ile inceleyebilirsiniz.


Kapadokya Mağara Otel Nedir?

Kapadokya, volkanik püskürüklerin aşınması ile yüzlerce yılda meydana gelmiş bir bölgedir. Bölgenin en önemli özelliği bu aşınmalarla oluşmuş Peribacaları ve olağanüstü manzaralara sahip vadileridir. Bu vadilerde geçmişte barınak olarak kullanılmış birçok mağarayı görmek mümkün. Bunun yanında, turistik açıdan oldukça ilgi çekici olan bölgede geçmişte barınak görevi görmüş birçok mağara günümüzde otel olarak hizmet vermektedir. Mağara otel nedir diye soracak olursanız temelde kayaların oyulması ile inşa edilmiş taş yapılardır diyebiliriz. Yani, bu oteller mağaraların içerisinde kayaların oyulması ile inşa edilen odaları ile size hizmet vermektedir. Bölgedeki bazı otellerin tarihi yüzlerce yılı bulmaktadır. Yapılan restorasyon çalışmaları ile tarihi dokusunu kaybetmeden ayakta kalan bu yapılar görenleri büyülemeye devam etmektedir. Hem estetik hem konforu bir arada sunan bu oteller Kapadokya’yı ziyaret edenlerin en çok tercih otel türüdür. Siz de Kapadokya’nın tarihinden ve güzelliğinden kopmadan konforlu bir tatil geçirmek istiyorsanız tercihinizi mağara otellerden yana kullanmanızı öneririz.

Estetik bir görüntü sunmasının ve tarihle iç içe olmasının yanı sıra mağara otellerin birçok avantajı vardır. Kapadokya seyahatlerinin olmazsa olmazı bölge turlarıdır. Birbirinden güzel vadileri gezebileceğiniz yürüyüş ve at turları, balon turları, Jeep ve ATV safarileri ve daha birçok aktivite vardır. Bunun gibi çok sayıda etkinliğe kaldığınız mağara otel sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Gezmekten yorulduğunuz zamanlarda otelinizin konforlu odalarında dinlenmenin tadına varabilirsiniz. Hatta, otelinizde düzenlenen Türk gecesi gibi etkinlikler ile kültürel bir akşam yaşayabilirsiniz. Bunun yanında, hiçbir yapmadan otelinizin terasında Kapadokya’nın büyüleyici havası ile benzersiz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Öyle ki, bu otellerde odanızda durmak bile sizi sıkmayacaktır. Çünkü, tarihi dokusunu koruyarak dekore edilen odalarınız da size estetik bir görüntü sunacaktır.

Nevşehir Mağara Otel

Nevşehir, Kapadokya bölgesi ile gezilmesi ve görülmesi gereken bir şehirdir. Mağara oteller de Kapadokya’daki en güzel ve özel yapılar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda taş oteller olarak da bilinen bu oteller kayaların oyulması ile inşa edilmiş odalardan oluşmaktadır. Nostaljik görünümleri ile sizlere zaman yolculuğuna çıkmış hissi verecektir. Ancak, bu yolculuk oldukça konforludur. Mağara oteller nostaljik görünümlerinin yanı sıra oldukça lüks ve konforlu bir şekilde dizayn edilmiştir. Böylece, misafirlerine keyifli bir tatil geçirmeleri için ihtiyaç duydukları tüm imkanları sunarlar. Odalarında jakuziden hamama kadar uzanan hizmet yelpazesi ile bu oteller sizlerin her ihtiyacını karşılamaktadır. Kapadokya seyahatinizi huzur içinde geçirmeniz için bu otellerde her türlü imkân sağlanmaktadır.


Nevşehir’deki Kapadokya bölgesi volkanik Erciyes Dağı, Hasan Dağı ve Güllü Dağı’nın püskürttüğü lavlardan meydana gelmiştir. Binlerce yılda aşınan lavlar Peribacalarını, vadileri ve birçok mağarayı ortaya çıkarmıştır. Volkanik püskürüklerden meydana gelen kayaçların oyulması daha kolaydır. Bu nedenle, geçmişte yaşamış insanlar bu kayaları oyarak barınaklar inşa etmiştir. İşte bu barınaklar günümüzde de pek çok mağara otele ev sahipliği yapmakta. Bu yüzden, mağara oteller Kapadokya’nın hem tarihi hem de doğal yapısını koruyan yapılardır. Geçmişi gözlerinizin önüne sererken sizleri günümüz teknolojisinin konforundan da koparmıyor. Bu nedenle, mağara oteller Nevşehir ve Kapadokya bölgesine yapılan seyahatlerde en çok tercih edilen otellerdir. Bu mağara oteller Ürgüp, Avanos ve Göreme bölgesinde yoğun olarak yer almaktadır.

Kapadokya Mağara Otel Tavsiye

Kapadokya bölgesinde çok sayıda mağara otel yer almaktadır. Öyle ki, mağara otel Kapadokya bölgesini akıllara getirmektedir. Bu oteller Avanos, Ürgüp ve Göreme bölgelerinde bulunmaktadır. Kapadokya’nın gezilecek yerlerine de yakın olduklarından bu oteller oldukça popülerdir. Ziyaretçilerin tercihlerine bağlı olarak butik oteller ve daha geniş tesislerden oluşan büyük oteller seçilebilir. Otellerin tercih edilmesinde Kapadokya’daki çeşitli etkinliklere ulaşımın kolay olması da önemli bir etkendir. Bunun yanında, otelin yer aldığı bölgenin sakinliği de ziyaretçilerin tercih etme oranını arttırmaktadır. Özellikle, çift ve aile tatillerinde ziyaretçiler ulaşımı kolay ve sakin otelleri daha çok tercih etmektedir. Ayrıca, Kapadokya mağara otel havuzlu oda ve jakuzili oda imkanları da misafirlerin aradığı özelliklerdir. İşte Kapadokya mağara otel tavsiyesi için inceleyebileceğiniz başlıca mağara oteller ve ziyaretçilerine sundukları imkanlar.

Kapadokya Mağara Odalı Oteller

MDC Cave Hotel

Kapadokya’nın başlıca mağara otelleri Ürgüp’te yer almaktadır. Çünkü, Ürgüp Kapadokya’daki etkinliklere ulaşımın kolay olduğu bir bölgedir. Aynı zamanda, Ürgüp sakinliği ve huzurlu atmosferi ile de çiftleri ve aileleri kendine çekmektedir. MDC Cave Hotel de Ürgüp’teki en güzel mağara oteller arasındadır. Otelin tarihi 300 yılı bulmaktadır. Bu nedenle, özellikle tarihi dokusunu kaybetmemiş odalarda kalmak isteyen ziyaretçiler için uygundur. MDC Cave aynı zamanda benzersiz bir Ürgüp manzarasına sahiptir. Bu manzara ister gece ister gündüz izlediğinizde sizi büyüleyecektir. MDC Cave, kayaların içine oyulmuş odaları ve dekorasyonu ile misafirlerine nostaljik bir tatil sunmaktadır. Bunun yanında, otelin her odasında jakuzi bulunması da özellikle çiftler için oldukça çekici bir fırsattır. Kapadokya mağara otel jakuzi keyfini de tüm misafirlerine sunmaktadır. Her odasında bulunan jakuziye ek olarak bazı odalarında hamam da bulunmaktadır. Otelin bazı odalarında özellikle kışın içinizi ısıtacak olan şömineler bulunmakta. Bunun yanında, otelin sağladığı profesyonel masaj hizmeti ile kendi odanızda rahatlama imkânınız vardır. 


Ayrıca, otelde bulunan organik bahçede dalından koparılmış taze meyve sebzelerin tadını çıkarabilirsiniz. MDC Cave Hotel, tüm bunlara ek olarak misafirlerine birçok otel dışı hizmet de sağlamaktadır. Kapadokya’da görmeniz gereken sayısız vadi, yeraltı şehri ve tarihi yapılar bulunmakta. MDC Cave tüm bu yapıları ziyaret edebilmeniz için turlar da düzenliyor. Yürüyüş turları, at binme turları ve safariler gibi birçok etkinlik ile Kapadokya’yı dilediğinizce gezme imkânı buluyorsunuz. Gezilerinizden döndüğünüzde de odanızda bulunan jakuzi ile günün keyfini çıkararak dinlenebiliyorsunuz. MDC Cave Hotel hem otel içerisinde hem de otel dışarısındaki hizmetleri ile misafirlerini oldukça etkilemekte. Ayrıca, otelin Ürgüp’te yer alması da birçok etkinliğe ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Yani, otel hem aileler hem de çiftler için lüks ve konfor içerisinde bir Kapadokya tatili sunmakta. Siz de Kapadokya tatiliniz için konforlu bir mağara otel arayışındaysanız MDC Cave Hotel listenizde ilk sıraya çıkacaktır.

Kapadokya Mağara Otelleri Balayı

Kapadokya'da mağara otelde konaklamanın misafirlere yaşattığı deneyim çok farklıdır. Özellikle misafirlerimiz mağara otellerin dinlenme ve temiz hava teneffüs etme anlamında eşsiz olduğuna dair geri bildirimlerde bulunmuşlardır. Bu bağlamda Kapadokya mağara otelleri en çok balayı misafirlerimize tavsiye etmekteyiz. İyi bir balayı için Kapadokya'da mağara otel tercih etmek en doğru seçenek olacaktır. 

Harkasos Cave Hotel

Harkasos Cave Hotel de Kapadokya’daki mağara oteller arasındadır. Bu mağara otel, balayı konseptinde hizmet veren mağara otellerden. Otelin 2 adet jakuzili süiti bulunmakta. Bunun yanında, at binme, ATV ve Jeep ile safari gibi etkinlikler de sunmakta. Otel, tarihi bir Rum köyü olan Mustafapaşa’da yer almaktadır. Bu nedenle, birçok yere ulaşımı da kolaydır.

Angel Cave Suite

Kapadokya butik mağara otel kategorisindeki bu otelin toplam 9 odası bulunmaktadır. Otelde 1 adet balayı süiti yer alıyor. İçerisinde jakuzi bulunan bu odası kaya oyma kategorisine girmektedir. Aileler için de uygun olan bu otelde alkol satışı bulunmamaktadır. Otelde Türk gecesi ve safari etkinlikleri gibi hizmetler mevcuttur.

Fresco Cave Suites & Mansions

Bu otel de Ürgüp’te yer almaktadır. Otelde farklı kategorilerde odalar bulunmakta. Tamamen mağara olan odaları da mevcut. Ayrıca, otel ısınma konusunda da hiçbir problem yaşamadan konaklamanızı sağlıyor. Otelin terası da günbatımı manzarasını izlemek için oldukça güzel bir atmosfer sağlıyor.

Kapadokya Gamirasu Mağara Otel

Kapadokya Gamirasu Junior Mağara Otel de Ürgüp’te yer alan oteller arasında. Odalarında bulunan şömine ve özel balkon ile misafirlerine konforlu bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Bunun yanında oda servisi ve odada kahvaltı hizmetleri ile çiftler tarafından tercih edilmektedir. Güler yüzlü personeli ve mimarisi ile misafirlerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır.


Kapadokya Mağara Otel Fiyatları

Kapadokya’da birçok mağara otel bulunmakta. Bu oteller Avanos, Göreme ve Ürgüp bölgelerinde yer almaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenleri Ürgüp mağara otellerdir. Çünkü, Ürgüp konum olarak birçok yere ve etkinliğe ulaşımın kolay olduğu bir yerde bulunmaktadır. Bunun yanında, sakin ve huzurlu bir ortamı vardır. Bu nedenle, özellikle çiftler ve aileler Ürgüp’teki mağara otelleri tercih etmektedir. Kapadokya en iyi mağara otel hangisi diye soracak olursanız karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Çünkü, Kapadokya’daki mağara otellerin hemen hepsi konforlu ve nostaljik yapısı ile misafirlerini etkilemektedir. Ancak, bu yazımızda sizler için Kapadokya’daki mağara oteller arasından misafirlerin en çok memnun kaldığı birkaçından bahsettik.

Kapadokya mağara otel fiyatları değişiklik göstermektedir. Bunda kaldığınız otel ve seçtiğiniz oda etkilidir. Standart odalardan lüks ve Premium odalara uzanan oda yelpazesinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Odaların sahip olduğu imkanlar ve otelin sunduğu hizmetler bu fiyatların belirlenmesinde rol oynamaktadır. Bu nedenle, Kapadokya mağara otel fiyatları ortalama olarak gecelik 750 TL ile 5000 TL arasında yer almaktadır. Çeşitli imkanlara sahip oteller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Ancak, Kapadokya’nın ruhunu en iyi yansıtan, her odasında bulunan jakuzi ile tüm misafirlerine lüksü hissettiren ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek size Kapadokya’yı doya doya gezme imkânı sunan bir otel arıyorsanız MDC Cave Hotel sizin için en uygunudur.