Kapadokya Jet Boat Tur


Kapadokya denine akla peri bacaları, vadiler ve yer altı şehirleri gelmektedir. Bunlar Kapadokya ile özdeşleşmiş yapılardır. Ancak, Kapadokya’daki görülecek güzellikler bunlardan ibaret değildir. Ülkemizin sınırları içinde başlayıp biten en uzun nehir olan Kızılırmak Nehri Kapadokya’dan geçmektedir. İsmini yer yer kırmızıya dönen suyundan alan Kızılırmak güneye doğru değil de kuzeye doğru akması ile de meşhurdur. Eski zamanlarda Halys olarak adlandırılan Kızılırmak Nehri Nevşehir ilimizden de geçmektedir. Kapadokya’nın en önemli bölgelerinden olan Avanos ve Ürgüp’ten geçen Kızılırmak Nehri görenleri etkilemektedir. Hem akan suyun verdiği dinginlik hem de su sporlarına elverişli olması nedeni ile turistlerin de ilgisini çekmektedir. Kapadokya jet boat tur ve gondol turları gibi aktiviteler Kapadokya’yı ziyaret eden turistler arasında oldukça popülerdir. Kapadokya jet boat tur size adrenalin dolu bir deneyim yaşama imkânı sunmaktadır. Özellikle macera tutkunu ziyaretçiler bu aktiviteden fazlasıyla keyif alacaktır. Bu nedenle, Kapadokya boat tur Kızılırmak’ın güzelliği ile de birleşince hayli etkileyici bir etkinliğe dönüşmektedir.

Kapadokya’daki en önemli doğal güzelliklerden biri de Kızılırmak’tır. Tersine akması ile meşhur olan Kızılırmak birçok şehrimizden geçmektedir. Bunlar arasında Ürgüp ve Avanos ile Nevşehir de yer almaktadır. Peri bacaları ve vadileri ile bu bölgelerin güzelliğine Kızılırmak da eklenince yoğun bir turistik ilgi çekmektedir. Kızılırmak su sporlarına elverişli olması açısından da oldukça önemlidir. Su seviyesi ve debisi sayesinde Kapadokya jet boat tur ve gondol tur yapılmasına olanak sağlamaktadır. Kapadokya’daki alışıldık yürüyüş ve vadi turlarından farklı olmasından dolayı da Kapadokya jet boat tur göze çarpmaktadır. Özellikle adrenalin tutkunlarının Kapadokya’daki ilk adresidir. Bunun yanında, Kapadokya gezisine heyecan katmak isteyen ziyaretçiler tarafından da sık tercih edilmektedir. Kapadokya jet boat tur hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır.


Kapadokya Jet Boat Tur 

Jet boat tur Kapadokya bölgesinden de geçen ülkemizin en meşhur nehirlerinden olan Kızılırmak üzerinde yapılan bir aktivitedir. Kızılırmak üzerinde çıktığınız adrenalin dolu bir gezidir. Jet boat bir teknedir. Ancak, diğer teknelerden farklı olarak çok güçlü bir motora sahiptir. Bu sayede, oldukça hızlı bir şekilde hareket eder. Su üzerinde adeta uçuyormuş gibi bir görüntü meydana getirir. Jet boat tur diğer ülkelerde oldukça yaygındır ve macera severlerin yoğun ilgi gösterdiği bir etkinliktir. Fakat, Türkiye’de henüz çok fazla yayılmamıştır. Kapadokya jet boat tur ülkemizde ilk defa düzenlenen jet boat turu etkinliğidir. Kızılırmak’ın jet boat tur için elverişli olması da bu durumda etkili olmuştur. Kapadokya’daki kültür turlarına ek olarak heyecan arayan ziyaretçiler için jet boat tur kaçırılmayacak bir fırsattır. Aynı zamanda, Kapadokya’daki doğal güzelliklerden birine daha şahit olma imkânı sunmaktadır.

Kapadokya jet boat tur adrenalin ve heyecanı doruklarda yaşayacağınız bir aktivitedir. Bu nedenle, özellikle macera tutkunlarının ilk adresidir. Bunun yanında, heyecanı tatmak ve Kapadokya tatiline hareket katmak isteyen turistler tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Türkiye’de yaygın olmaması sebebiyle de Kapadokya jet boat tur Kapadokya tatillerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Kapadokya tatili pek çok yeni deneyim edinmek için en uygun yerdir. Ülkemizde de dünyada da oldukça popüler olan Kapadokya balon turu buna örnektir. Bunun yanı sıra, Kapadokya jet boat tur da yeni deneyimler edinmek isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği aktivitedir. Özellikle bahar ve yaz aylarında suyun verdiği huzur ile yapılan bu tur oldukça keyifli geçmektedir. Kızılırmak’ın olağanüstü güzelliği de turun manzarasına ayrı bir hava katmaktadır.


Kapadokya Jet Boat Tur Nerede Yapılır?

Kızılırmak Sivas’ın İmralı ilçesindeki Kızıldağ’da başlamaktadır. Uzunluğu 1.355 km’dir. Kızılırmak, Samsun’un Bafra ilçesinde Karadeniz’e bağlanmaktadır. Sırası ile Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Çankırı, Çorum ve Sinop’tan geçmektedir. Kızılırmak’ın Nevşehir’deki kısmı Ürgüp ve Avanos’tan geçmektedir. Kapadokya jet boat tur Kızılırmak’ın Nevşehir’den geçen kısmında yapılmaktadır. Ülkemiz sınırları içerisinde başlayıp biten en uzun nehir olan Kızılırmak jet boat tur deneyimi için en uygun yerdir.

Kapadokya Jet Boat Tur Nasıl Yapılır?

Kapadokya birbirinden büyüleyici güzellikte çok sayıda doğal yapıya sahiptir. Ülkemizin en güzel nehirlerinden olan Kızılırmak da Kapadokya’dan geçmektedir. Bu nedenle, Kapadokya jet boat tur Kızılırmak üzerinde yapılan bir aktivitedir. Kapadokya jet boat tur özel motorlara sahip tekneler ile yapılmaktadır. Tekneler 8 kişiliktir. Tekneleri profesyonel eğitim almış sürücüler kullanmaktadır. Yolculara can yeleği ve kask verilmektedir. Yolcuların güvenliği için tur süresince kask ve can yeleklerini çıkarmamaları gerekmektedir. Bunun yanında, tura katılacak yolcuların rahat kıyafet ve ayakkabılar giyerek güneş gözlüğü takmaları tavsiye edilmektedir. Yolcuların can ve mal güvenliği açısından tehlikeye girmemeleri için tur esnasında fotoğraf ve video çekmelerine izin verilmemektedir. Fakat, teknelerde bulunan kameralar ile tur süresi boyunca yolcuların videoları çekilmektedir. Buna ek olarak, fotoğraf çekimi yapmak için tur esnasında mola verilmektedir. Bunun dışında, yolcuların isteğine bağlı olarak ikram molası da verilebilmektedir.

Kapadokya Jet Boat Tur Kimler Katılabilir?

Kapadokya jet boat tur Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin en çok ilgi gösterdiği etkinliklerden biridir. Özellikle de heyecanı ve macerayı seven turistler için bulunmaz bir fırsattır. Fakat, Kapadokya jet boat tur hızlı manevraların yapıldığı oldukça heyecan verici bir aktivite olduğundan bazı kişilerin katılması kendi sağlıkları açısında sorun teşkil edebilmektedir. Bu nedenle, hamilelerin, kalp rahatsızlığı bulunanların ve panik atağı olanların tura katılması tavsiye edilmemektedir. Buna ek olarak, tura katılabilmek için gerekli yaş sınırı da 9’dur. Yani, 9 yaşından küçük çocuklar Kapadokya jet boat tura katılamamaktadır. Ayrıca, tura katılacak çocukların 120 cm’den uzun olması gerekmektedir.


Kapadokya Jet Boat Tur Ne Zaman Yapılır?

Kapadokya jet boat tur hava şartları, su seviyesi ve görüş mesafesi elverişli olduğu sürece yılın her döneminde yapılmaktadır. Bunun yanında, jet boat turu hafta içi ve cumartesi günleri saat 13.00’da başlamaktadır. Tur süresi 10 dakikadır. Detaylı bilgi HTR Tur Acentesi tarafından verilmektedir.

Kapadokya Jet Boat Tur Fiyatı

Kapadokya’nın meşhur peri bacalarına, vadilerine ek olarak ülkemizin önemli bir doğal güzelliği olan Kızılırmak da Kapadokya’dan geçmektedir. Kızılırmak üzerinde düzenlenen Kapadokya jet boat tur ülkemizde bu etkinliğin ilk örneğidir. Bu nedenle hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Kapadokya jet boat tur en az 8 kişi ile yapılmaktadır. Ücretlendirme de kişi başı olacak şekilde hesaplanmaktadır. Bunun yanında, tur alanına transfer hizmetinin dahil olup olmaması da ücreti etkilemektedir. En az 8 kişi ile düzenlenen tur ücreti, transfer dahil ise 1 kişi için 350 TL olmaktadır. Bunun yanında, transferin dahil olmadığı durumda tur ücreti 1 kişi için 150 TL olmaktadır. Ayrıca, fiyatlara KDV de dahildir. Yabancı turistler için ise en az 8 kişi ile düzenlenen tur ücreti yine kişi başı hesaplanmaktadır. Yabancı turistler için transfer dahil tur ücreti 1 kişi için 70 Euro’dur.

Kapadokya jet boat tur ve yürüyüş turu, balon turu gibi diğer Kapadokya turları hakkında detaylı bilgi HTR Tur Acentesi tarafından verilmektedir. Kapadokya turlarına ek olarak konaklama için uygun otel bulunmasında da HTR Tur Acentesi gerekli yardımı ziyaretçilere sağlamaktadır.