Kapadokya Fotoğraf Çekimi


Kapadokya, peri bacaları ve vadileri ile meşhurdur. Bu yapılar milyonlarca yıldır doğal yollarla aşınarak meydana gelmiştir. Oldukça etkileyici manzaralar yaratan bu doğal güzelliklerin yanında tarihi açıdan da önemli birçok yapı vardır. Bu nedenle, Kapadokya hem yurt içinden hem yurt dışından birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kapadokya pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Vadi turları, balon turları gibi etkinlikler bunlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, Kapadokya’da evlilik teklifi, Kapadokya fotoğraf çekimi gibi organizasyonlar da çiftlerin yoğun olarak ilgisini çekmektedir. Kapadokya dış çekim yapmak için ziyaretçilerine oldukça etkileyici manzaralar sunmaktadır. Bu yüzden, Kapadokya fotoğraf çekimi organizasyonu hem diğer şehirlerden hem yurt dışından pek çok çift tarafından tercih edilmektedir. Özellikle, dış çekim mekanları arasında Kapadokya fotoğraf çekimi için en güzel manzarayı sunmaktadır. Kapadokya’da fotoğraf çekimi için birçok yer bulunmaktadır. Peri bacaları manzarası veya arkanızda balonlarla gün doğumunda fotoğraf çekimi yapmak mümkündür. Bunun yanında, özellikle gün batımında vadiler de büyüleyici manzaralar yaratmaktadır.


Kapadokya, gün batımında vadi manzaraları ve peri bacaları ile görenleri büyülemektedir. Bunun yanında, gün doğumu saatlerinde gökte süzülen balonlar da olağanüstü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu nedenle, Kapadokya hem gezmek hem de unutulmaz anılar biriktirmek için en güzel yerlerden biridir. Biriktirdiğiniz anıları unutulmaz kılmanın en güzel yolu da fotoğraflardır. Bu yüzden, Kapadokya fotoğraf çekimi için sıklıkla tercih edilmektedir. Kapadokya, dış çekim mekanları arasında oldukça popülerdir. Bunun nedeni Kapadokya’nın hem gün doğumunda hem gün batımında, yani günün her saatinde fotoğraf çekilebilecek manzaralara sahip olmasıdır. Kapadokya düğün fotoğrafları çekimi ve dış mekân çekimlerinde çiftlerin tercih ettiği bir yerdir. Peri bacaları, vadiler ve balonlar ile etkileyici fotoğraf kareleri Kapadokya’da yakalanmaktadır. Ucu bucağı olmayan vadilerde veya arkanızda yükselen peri bacalarının heybeti ile aynı karede yer almak mümkündür. Ya da güneşin ilk ışıkları yükselirken devasa balonlar ile kartpostal gibi görünen kareler yakalanmaktadır. Bu nedenle, Kapadokya fotoğraf çekimi için çiftlerin en çok tercih ettiği bölgeler arasında bulunmaktadır.


Kapadokya Dış Çekim Mekanları Nereler

Kapadokya birbirinden güzel manzaraları ile çok sayıda dış çekim mekanına sahiptir. Yüzlerce yıl içinde meydana gelmiş peri bacaları ve vadiler ile kartpostallık görüntüler sunmaktadır. Bunun yanında, günün ilk ışıkları ile gökyüzünde süzülen sıcak hava balonları da etkileyici fotoğraflar ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da dış çekim için birçok çift Kapadokya’ya gelmektedir. Kapadokya fotoğraf çekimi nişan ve düğün konseptleri ile olduğu gibi tatilini ölümsüzleştirmek isteyen ziyaretçiler için kişisel çekim de yapılmaktadır. Bu yüzden, Kapadokya’yı ziyaret eden herkes dilediği konseptte fotoğraf çekimi yapma imkânı bulabilmektedir. Yani, Kapadokya çekim için her ziyaretçiye dilediği imkânı sunmaktadır. Yalnızca gezmek için Kapadokya’ya gelen ziyaretçiler daha sonra özel günleri için de Kapadokya’yı tercih etmektedir. Görenleri büyüleyen manzaraları ile Kapadokya’ya bir giden bir daha gitmektedir. Kapadokya evlilik teklifi gibi organizasyonların yanında fotoğraf çekimi için de Kapadokya olağanüstü bir yerdir. Bu nedenle, özellikle Kapadokya’da düğün ve nişan çekimi çiftlerin sık araştırdığı konulardandır.

Ayrıca, Kapadokya fotoğraf çekim yerleri de oldukça çeşitlidir. Periler tarafından yapılmış gibi görünen peri bacaları bunların başında gelmektedir. Çeşitli boyutlarda uzanan peri bacaları fotoğraflar için büyüleyici bir arka plan oluşturmaktadır. Bunun yanında, her biri kendi hikayesini yazmış vadiler de eşsiz manzaralara sahiptir. Ayrıca, peri bacaları gibi Kapadokya ile özdeşleşmiş olan sıcak hava balonları da çekim yapmak için müthiş görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Otantik bir hava yakalamak için de çeşitli kilim mağazaları kullanılmaktadır. En önemlisi de Kapadokya’ya ismini veren yılkı atları ile fotoğraf çekilebilmesidir. Bu dış çekim mekanları arasında en çok tercih edilenler hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır.


Sıcak Hava Balonları

Kapadokya sıcak hava balonları ile pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle, çeşitli balon turları ve balon izleme turları düzenlenmektedir. Kapadokya balonda evlilik teklifi etmek için de çiftler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, Kapadokya düğün çekimi veya nişan çekimi için de sıcak hava balonları eşsiz manzaralar sunmaktadır. Gün doğumu saatlerinde balonlar yükselirken büyüleyici fotoğraf kareleri ortaya çıkmaktadır. Sıcak hava balonları ile fotoğraf çekimi esnasında hem benzersiz kareler yakalanmakta hem de çiftler balonların yükselişine tanıklık edebilmektedir. Balonların yarattığı romantik ambiyans da balon manzaralı çekimleri Kapadokya çekimleri için en çok tercih edilen konseptlerden biri haline getirmektedir. Yani, dış çekim mekanları arasında Kapadokya balon manzaralı fotoğraflar oldukça popülerdir.

Peri Bacaları

Bilindiği üzere peri bacaları Kapadokya’nın simgesi haline gelmiştir. Hem ülkemizde hem dünyada eşi benzeri bulunmayan bu yapılar görenleri hayran bırakmaya devam etmektedir. Her yıl yerli ve yabancı pek çok turist eşsiz peri bacalarını görebilmek amacıyla Kapadokya’yı ziyaret etmektedir. Büyüleyici görüntüleri sebebiyle çok sayıda çift nişan ve düğün fotoğraflarının çekiminde de peri bacalarını tercih etmektedir. Peri bacaları Kapadokya dış çekim mekanları arasında en gözde olanlardandır. Kapadokya’nın tanıtım simgesi olmuş peri bacaları gerçekten de perilerin elinden çıkmış gibi görünmektedir. Bu nedenle, arkada peri bacaları manzarası ile çekilen fotoğraflar da nostaljik kartpostalları andırmaktadır. Bu yüzden, Kapadokya’da çekim yapmak isteyen ziyaretçiler peri bacalarını görmeden karar vermemelidir.


Kapadokya Vadiler

Kapadokya peri bacalarının yanı sıra ucu bucağı olmayan vadileri ile de oldukça popülerdir. Görülmeye ve gezilmeye değer bu vadilerde çeşitli turlar da düzenlenmektedir. Kapadokya’daki gözde yerlerden olan vadiler fotoğraf çekimi için de romantik ortamlar sağlamaktadır. Özellikle gün doğumu ve gün batımı saatlerinde tercih edilen vadilerin manzaraları görenleri büyülemektedir. Kapadokya’da vadiler Aşıklar Vadisi gibi etkileyici hikayesi ile çiftleri birbirine yaklaştırmaktadır. Ayrıca, gün batımı manzarası ile dillere destan olan Kızılçukur Vadisi ve güvercinleri ile meşhur Güvercinlik Vadisi de bunlar arasındadır. Gün ışığında gül rengini alan Güllüdere Vadisi de görenleri etkilemektedir. Bunların yanında daha sayamadığımız pek çok vadi Kapadokya’da yer almaktadır. Bu nedenle, vadilerdeki panoramik çekimler de çiftler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Kapadokya düğün çekimleri arasında vadi çekimleri ilk sıralarda yer almaktadır.


Yılkı Atları

Kapadokya sunduğu manzaraların çeşitliliği ile gerçekten de olağanüstü bir yerdir. Peri bacalarının masalsı görünümü ile vadileri ile oldukça etkileyici doğal manzaralar sunmaktadır. Bunun yanında, Kapadokya birbirinden güzel yılkı atlarına da sahiplik etmektedir. İsmini de sahip olduğu bu güzel atlardan almıştır. Persler tarafından verilen ve ‘güzel atlar ülkesi’ anlamına gelen Katpatuka ismi zaman içerisinde değişerek Kapadokya halini almıştır. Halen at çiftliklerinde özel yetiştirilen benzersiz güzellikteki atlar ile isminin hakkını vermektedir. Dış mekân çekimleri için de oldukça popülerdir yılkı atları. Atların güzelliği ve gün batımı bir araya geldiğinde ortaya masalsı fotoğraflar çıkmaktadır. Bu nedenle, çiftler dış çekim için yılkı atlarına oldukça rağbet göstermektedir. Atlarla birlikte geçirilen çekimler çok keyifli geçmektedir. Yılkı atlarının ve günün son ışıklarının arasında yapılan çekimler çiftlere romantik bir ortam da sunmaktadır. Bu yüzden, nişan ve düğün çekimlerinde yılkı atları oldukça popülerdir.

Kapadokya Kilim Mağazaları

Kapadokya sahip olduğu kültürel ve tarihi değerlerle fazlasıyla nostaljik ve otantik bir yerdir. Bu nostaljik havası Kapadokya’yı ziyaret edenleri büyülemektedir. Tarihi kiliseler, yeraltı şehirleri ve mağara oteller gibi birikimler Kapadokya’dan dünyaya uzanan zengin bir tarihi mirastır. Bu otantik havasında kilim mağazaları da yer etmiştir. Kapadokya’da sizi yüz yıllar öncesine götürecek gibi duran kilim mağazaları bulunmaktadır. Bu mağazalar dokuma kilimleri ile oldukça otantiktir. Bu nedenle, otantik bir ortamda fotoğraf çekimi yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği yerlerdendir. Bazı mağazalarda drone uçurularak yukarıdan çekim de yapılabilmektedir. Bu yüzden, düğün ve nişan çekimlerini nostaljik bir ortamda yapmak isteyen çiftler için veya Kapadokya gezisinden otantik kareler yakalayarak dönmek isteyen gezginler için kilim mağazaları uygun ortamı sağlamaktadır.


Kapadokya Düğün Fotoğrafçısı

Nevşehir fotoğrafçıları çiftlerin isteği doğrultusunda genellikle fotoğraf çekimlerini Kapadokya’da yapmaktadır. Birbirinden büyüleyici manzaraları ile Kapadokya düğün fotoğrafları çekmek için en güzel yerlerdendir. Hem nostaljik hem romantik havası ile çiftlerin içini ısıtan Kapadokya’da çekilen fotoğraflar da adeta kartpostallık fotoğraflardır. Oldukça rağbet görmesi sebebiyle Nevşehir düğün fotoğrafçısı sayısı oldukça fazladır. Bunlar arasından doğru seçimi yapmak çiftlerimizin ölümsüzleştirmek istediği anlarının sorunsuz geçmesi için çok önemlidir. Kaliteli fotoğraflar çekebilmek ve keyifli bir çekim geçirmek için doğru fotoğrafçı ile çalışılmalıdır. Bunun için Kapadokya’daki çok sayıda fotoğrafçı arasından sizin için en uygun olanları derleyen bir firma ile çalışmanız yararınıza olacaktır. Konaklama ve turlar konusunda olduğu gibi düğün fotoğrafçısı seçerken de HTR Tur sizin için en doğru seçenekleri sunacaktır. HTR Tur Acentesi hem konaklamanız için uygun oteli hem Kapadokya’yı gezmeniz için uygun turları hem de fotoğraf çekimi için uygun fotoğrafçıları ziyaretçilerin hizmetine sunmaktadır.

Kapadokya Fotoğraf Çekimi Fiyatları

Kapadokya’da fotoğraf çekimi yapılabilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Sıcak hava balonları ve peri bacaları oldukça popüler manzaralardandır. Elbette Kapadokya fotoğraf çekimi mekanları bundan ibaret değildir. Bunun yanında, yılkı atları eşliğinde veya uçsuz bucaksız vadilerde de çekim yapabilirsiniz. Ayrıca, fotoğraf çekimini otantik bir ortamda geçirmek isteyenler kilim mağazalarını da oldukça tercih etmektedir. Birbirinden güzel çekim mekanları Kapadokya’nın güzelliği ile bir bütün olarak çiftlerimize keyifli bir çekim sunmaktadır. Bu mekanlar gün doğumu ve gün batımı saatlerine ve sunduğu manzaraya göre çeşitlilik göstermektedir. Bunun yanında, fotoğraf paketleri de farklılık göstermektedir. Bu nedenle, Kapadokya fotoğraf çekimi fiyatları da farklılık göstermektedir. Fotoğraf çekimi için seçtiğiniz mekâna, paket içeriğine ve fotoğrafçıya göre fiyatlar değişmektedir. Net bir fiyat bilgisi verilemese de Kapadokya fotoğraf çekimi fiyatları 1500 ile 2000 TL arasındadır. Elbette fotoğrafçıya ve mekâna göre değişen fiyatlar ortalamanın altına veya üstüne çıkabilmektedir.


Siz de düğün veya nişan çekiminizi Kapadokya’da yapmak isterseniz çeşitli mekanlar ve fotoğrafçılar arasından size uygun olanı seçerek mutlu anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Kapadokya’daki birbirinden güzel manzaralardan dilediğinizi seçebilir ve tabloluk fotoğraflar çekebilirsiniz. Mutlu günlerinizi ölümsüzleştirmek için Kapadokya’yı tercih ederseniz buradan kesinlikle mutlu ayrılacaksınız. Hem gezilecek yerleri görme olanağı bulacak hem de unutulmaz anılar biriktireceksiniz. Bunun yanında, en mutlu anlarınızı keyifli vakit geçirerek ölümsüzleştirme imkânı yakalayacaksınız. Kapadokya fotoğraf çekimi mekanları arasında size uygun mekânı seçmek ve detaylı bilgi almak için HTR Tur Acentesi ile iletişim kurabilirsiniz. Çiftlerimize keyifli çekimler ve mutluluklar dileriz.