Kapadokya ATV Turu


Kapadokya ATV Turu

27.09.2022

Kapadokya ATV Turu

27.09.2022

Kapadokya ATV turu ile yamaçların tozunu atarak, Kapadokya’nın çamuruna bulaşarak unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. ATV turu ile Kapadokya’nın tadını çıkararak vadilerin içerisinden geçeceksiniz. Üstelik daha önce ATV sürmediyseniz önemli değil. Belki de bu motorlu taşıtın sevdalısı olacaksınız.

Sizi Kapadokya’ya çeken pek çok aktivite vardır. Peri bacaları eşliğinde gün doğumu ve gün batımı manzaraları bu aktiviteleri daha da güzelleştirmektedir. Kapadokya ATV turu bu aktivitelerin içerisinde en adrenalin dolu olan aktivitedir. Üstelik tüm kontrolün size ait olduğu bu aktivitede Kapadokya’yı dolu dolu gezmiş olacaksınız.

Kapadokya ATV turu bölgede yapabileceğiniz sayısız aktiviteden sadece birisidir. Aynı zamanda en güzellerinden birisidir. Kapadokya’da balon turu, at turu, araba turu en fazla rağbet gören diğer aktivitelerden bazılarıdır.

Kapadokya ATV Turu

Her türlü arazi ve hava koşullarında kullanılması için ATV motorlar tasarlanmıştır. Günümüzde daha çok 4 tekerlekli üretilen ATV’ler 4 ya da 6 tekerli de olabilmektedir. Tek kişilik ya da çift kişilik kullanımlar için uygundur. İlk olarak ulaşımı kolaylaştırmak içim üretilen ATV’ler günümüzde eğlence amaçlı turizm bölgelerinde kullanılmaktadır.


ATV Turu Kapadokya

ATV turu Kapadokya bölgesini gezmek için en uygun aktivitelerden birisidir. Kapadokya’nın kendine has engebeli arazilerinde dilediğiniz kadar dolaşabilirsiniz. Tarihi bir öneme sahip Kapadokya’da, doğal güzelliklerin de hiç aşağı kalır yanı yok.

İster arkadaşlarınızla ister ailenizle Kapadokya ATV turu rezervasyonu yapabilirsiniz. Büyük yamaçları ve engebeli arazileri aşmanın verdiği hazla çok iyi bir deneyim yaşamış olacaksınız. Belki de hiç bitsin istemeyeceksiniz. Stresten uzak ve doğa ile iç içe bu etkinlik Kapadokya’nın en güzel manzaralarını gözlerinizin önüne serecek.

ATV turu, Kapadokya’nın pek çok bölgesinde bulunmaktadır. İsterseniz Göreme’de, Ortahisar’da, Ürgüp’te ya da başka yerlerde ATV turu yapabilirsiniz.

Kapadokya ATV Turu Fiyatları

Kapadokya ATV turu fiyatları için saatlik ücretlendirme yapılmaktadır. 1 saatlik Kapadokya ATV turu için yaklaşık 250 TL ücret çıkmaktadır. 2 saatlik ATV turu için 350 TL, 3 saatlik için 450 TL fiyat tarifesi uygulanmaktadır. 4 saatlik Kapadokya ATV turu için ise 550 TL gibi bir fiyat verilmektedir.

Kapadokya ATV turu rotaları saatlik dilimlere göre oluşturulmaktadır. 1 saatlik rotada dolaşacağınız alan kısıtlıyken 3 saatlik rotada çok daha fazla yer görebilirsiniz. ATV turlarında araç başına ücret ödenmektedir. İsterseniz bir araca iki kişi binebilirsiniz. Ücret değişmemektedir.

Kapadokya ATV turu sadece bir motorlu taşıta binmekten fazlasıdır. Elbette engebeli araziler içerisinde, toprak çamur demeden dolaşmak oldukça eğlencelidir. Yeterince adrenalin dolu olduğundan şüpheniz olmasın. Aynı zamanda Kapadokya’yı keşfetmek için de kullanılan bir aktivite olarak çok tercih edilmektedir. Bölgeyi keşfetmek için atv turu dışında yürüyüş turu, at turu, araba turu da oldukça popüler seçenekler arasında bulunmaktadır.

Kapadokya ATV Turu ile Nereleri Gezeceksiniz 

Kapadokya ATV turuyla Kılıçlar Vadisi ve Killik Vadisi - Ak Vadi arasındaki alanı gezeceksiniz. Tur rotaları saatlik dilimlere göre oluşturulmaktadır. ATV turu ilk olarak Kılıçlar Vadisi’nden başlar. Tur boyunca size profesyonel rehberler eşlik edecektir. Bölge hakkında detaylı bilgi edineceksiniz. Ayrıca Kapadokya ATV turu sırasında dilediğiniz yerde durup fotoğraf çekinebilirsiniz.

Kılıçlar Vadisinden sonra, ilk olarak Kızlar Manastırı’nı daha sonra Güllüdere ve Kızılçukur Vadilerini göreceksiniz. Kızılçukur’da panorama seyri yaptıktan sonra tura devam edecekseniz Aşk Vadisi’ni gezeceksiniz. Daha sonra Ak Vadiyi gezerek son vadi turunu tamamlamış oluyorsunuz. Son olarak Paşabağ ören yerini ziyaret ediyorsunuz ve tur bitiyor.


Kapadokya ATV Turu Rotaları

1 saatlik Kapadokya ATV turu rotasında Kılıçlar Vadisi, Kızlar Manastırı, Güllüdere Vadisi ve Kızılçukur panorama seyrini ziyaret edeceksiniz.

2 saatlik Kapadokya ATV turu rotasında 1 saatlik rotaya ek olarak Aşk Vadisi’ni gezeceksiniz.

3 saatlik tur rotasında Kılıç Vadisi’nden Aşk Vadisi’ne kadar gezdikten sonra Kilik Vadisi - Ak Vadi rotalarını da keşfedeceksiniz.

4 saatlik Kapadokya ATV turu rotasında ise 3 saatlik tura ek olarak Paşabağ Ören Yeri’ni ziyaret edeceksiniz. Buraya girişlerde giriş biletleri ziyaretçilere aittir.

Kapadokya ATV Turu Neler Dahil?

Kapadokya ATV turu yapacağınız gün ve saat geldiğinde ilk olarak otelinizden alana transfer edileceksiniz. Kask ve bone gibi diğer ekipmanları giydikten sonra sizlere ATV sürme eğitimi verilecek. Oryantasyon bittikten sonra tecrübeli rehberler eşliğinde ATV seyahatiniz başlayacak. Peri bacaları ve vadi manzaraları eşliğinde farklı bir deneyim yaşayacaksınız. Seyahatiniz bittiğinde otelinize transferiniz sağlanacak.

Kapadokya ATV Turu Hangi Mevsimde Yapılır?

Kapadokya ATV Turu hava durumu uygun olduğu müddetçe her mevsim yapılabilir. Ajanslar yılın 365 günü hizmet sağlamaktadır. Olağanüstü hava durumları olmadığı müddetçe tur sürekli yapılmaktadır. Yağmur yağması ATV turunu pek etkilememektedir. Yağmurluk gibi giyilmesi zorunlu olmayan ekipmanlar isteğe bağlı olarak müşterilere verilmektedir.

ATV turuna katılıp toza çamura bulaşmamak olmaz. Kapadokya’nın engebeli arazilerinde dolaşırken adrenalin tutkunuz zirvede olacak. Vadileri ve tepeleri aşıp en güzel manzaraları yakalayacaksınız.


Kapadokya ATV Turu Hangi Saatlerde Yapılır?

Kapadokya ATV turu gün doğumuyla birlikte başlar. Turlar gün batımına kadar sürmektedir. Sabahın ilk saatlerinde bir başka güzel olan bu tur gün batımında da oldukça büyüleyicidir.

Gün doğumu ile birlikte Kapadokya hareketli dakikalar yaşamaktadır. Balonların uçmaya başladığı saatlerde balon manzaraları eşliğinde ATV turu yapmak size bir masal gibi gelebilir. Gökyüzünün güneş ışıklarıyla karışması ve harika renkleri ortaya çıkarması sizi bir noktada kilitleyebilir. Kendinizi manzaraya dalmış bir halde bulabilirsiniz. Gün doğumunda ATV turuna katılmak için gün doğmadan 1 saat önce yola çıkmış olmanız gerekmektedir.

Gün batımında ATV turu yapacaksanız, Kapadokya’nın tatlı bir telaşla günü nasıl bitirdiğine şahit olacaksınız. Gökyüzünde balonlar olmayacak. Sadece güneşin batışı ve peri bacaları manzaraları ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu saatler Kapadokya’nın en romantik saatleri oluyor. Güneşin rengi gibi sıcak dakikalara şahitlik edebilirsiniz. ATV turu sonrası güzel bir yemekle günü bitirebilirsiniz.

Kapadokya ATV Turu Yaş Sınırı

Kapadokya ATV turu için 12 yaş sınırı bulunmaktadır. 12 yaşın altındaki çocukların ATV sürmelerine izin verilmemektedir. 18 yaşından küçük çocukların ise aileleri gözetiminde ATV sürmelerinde bir sakınca yoktur. Fakat burada sorumluluk aileye aittir. 5 yaşından küçük çocukların ATV’ye aileleriyle dahi binmelerine izin verilmemektedir. ATV turlarında güvenlik için en önemli nokta rehberin dediklerini harfiyen uygulamaktadır. Rehberler sizin güvenliğiniz için talimatlar vermektedir.

Kapadokya ATV Turu Güvenli Mi?

Kapadokya ATV Turu, herhangi bir tehlike arz etmemektedir. Size araçların nasıl kullanacağınız hangi zeminlerde süreceğiniz konusunda eğitim verilecektir. Fakat yine de araçlar dikkatli kullanılmalıdır. Kapadokya’nın engebeli arazilerinde süreceğiniz araçlar düzgün kullanmadığınız takdirde size sorun çıkartabilir.

Kapadokya ATV turu rotaları bellidir. Rehberinizin direktiflerini dinleyerek hareket ederseniz bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Tura katıldığınız ajans tarafından sizlere ekipmanlar verilecektir. Bu ekipmanlar; kask, bone, eldiven, dizlik, dirseklik ve yağmurluk gibi ekipmanlardır. Kask ve Bone ekipmanlarını takmak zorunludur. Kalan kısmını takmak zorunlu değildir. Fakat güvenlik için dizlik ve dirseklik gibi diğer koruyucu ekipmanları da takmanızı öneriyoruz.

ATV’yi sürmek için herhangi bir ehliyet gerekmemektedir. Turlar size verilen eğitimler bittiğinde başlamaktadır. Eğitim siz hazır hissettiğinizde bitmektedir. ATV sürmek hiç zor değildir. Çok eğleneceğinizden eminiz.


Kapadokya ATV Turu Evlilik Teklifi

Kapadokya ATV turu evlilik teklifi için en çok tercih edilen aktivitelerden birisidir. Özellikle gün batımında manzarası oldukça romantik bir akşam sunmaktadır. Kapadokya’da evlenmek teklifi ile hiç unutamayacağınız hatıralara sahip olacaksınız.

ATV turu evlilik teklifi paketi içerisinde önce 1 saat ya da 2 saat boyunca ATV turu yaparsınız. Daha sonra size özel hazırlanmış yerel şampanya ikramında bulunulur. Çiçek buketleri eşliğinde evlenme teklifi gerçekleştikten sonra diğer ikramlar sunulur. Fotoğraf çekimi, video çekimi ve özel klip hazırlanır. Vadide yaklaşık 1 saat vakit geçirdikten sonra harika anılara sahip olduğunuz bir günün sonuna gelirsiniz.

Kapadokya ATV Turu Hangi Otel 

Kapadokya ATV turu yapmak için kaldığınız otelden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kaldığınız otel size pek çok avantaj sağlayabilir. Yalnızca ATV turu değil otelinizden diğer turlara da ulaşabilirsiniz. Otelinizin merkezde olması, kolay bir şekilde otelinize ulaşmanızı sağlar. Dilediğiniz vakitte otelinizden ayrılıp yürüyüşlere ya da çevreyi keşfetmeye çıkabilirsiniz.

Kapadokya’da sorunsuz bir tatil geçirmek için sizde soru işaretleri oluşturmayacak bir konaklama seçmelisiniz. Bunun için kalacağınız otel çok önemlidir. Sadece düzenledikleri turlar değil kaldığınız oda, yemekler ve personel ilgisi de çok önemlidir. ATV turuna ya da diğer turlara katıldıktan sonra dinlenmek için iyi bir odaya gelmeyi kim istemez. Dilerseniz şömineli oda, jakuzili ya da hamamlı oda seçenekleriyle tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.

Kapadokya otelleri özellikle balayı çiftleri tarafından çok tercih edilmektedir. Çeşitli dekor ve mimariye sahip olan bölgede evlilik teklifi paketleri ve balayı paketleri oldukça popülerdir.

Kapadokya ATV Turu Tavsiye

Kapadokya ATV turu etkinliğinizi ve Kapadokya’da bulunduğunuz süreyi daha iyi değerlendirmek için sizlere önerilerimiz var. Kapadokya’da kaldığınız bütün süreyi iyi değerlendirmelisiniz. Burası birkaç gün içerisinde gezip keşfedilecek bir yer değil elbette. Ama zamanınızı iyi kullandığınız takdirde pek çok yeri görebilirsiniz.

Kapadokya’da güne balon turu ile başlarsanız, günün çoğu vakti size kalacaktır. Daha sonra öğlen başlayan yürüyüş turlarına katılarak bölgenin bir kısmını ilk günden keşfetmiş olacaksınız. Gün ortasında yorgun olup dinlenmek isterseniz gün batımında ATV turu, at turu ya da arabalı turlara katılabilirsiniz. Bu etkinliklerin en güzel tarafı yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Kalan günlerde de Kapadokya’nın pek çok bölgesini gezmeye fırsat sunan etkinlikleri seçerek geniş bir yer görmüş olacaksınız. Bir gündoğumu bir gün batımı etkinliği seçerek her iki ana da şahit olabilirsiniz. Akşamüstü otelinizde güzel bir yemeğin üstüne şömineli odanızda ya da jakuzili odanızda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kapadokya ATV Turu Rezervasyon

Kapadokya ATV turu rezervasyonu için kaldığınız otelden ya da diğer ajanslardan bilgi edinebilirsiniz.  Bu tur ile pek çok organizasyon düzenlenmektedir. Dilerseniz balayı ya da evlilik teklifi paketlerini inceleyerek uygun bir tur seçebilirsiniz.

Kapadokya ATV turu ile bölgeyi keşfedeceksiniz. Engebeli arazilerde dolaşırken Kapadokya’nın doğasının tadını çıkaracaksınız. ATV turu, Arkadaşlarınızla ya da ailenizle yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden birisidir. İsterseniz gün doğumunda ya da gün batımında yapabilirsiniz. ATV turu için otelden alana transferiniz sağlanacaktır. Profesyonel rehberler eşliğinde bölgeyi gezeceksiniz. Tur bittiğinde tekrar otelinize transfer edileceksiniz.

Kapadokya ATV turu için belirlediğiniz tarihte ve istediğiniz zaman aralığında rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hava durumu ATV turu için pek önemli değildir. Rezervasyonunuzla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. Herhangi bir aksilik durumunda çok kolay bir şekilde ücret iadesi alabilirsiniz.