• Üç güzeller
  • Kızılçukur Vadisi
  • Güvercinlikler
  • İki kaya vadisi
  • Panaroma , Vadiler arası mini peribacaları
  • Aktepe
2 saat boyunca Üç Güzeller peri bacalarının bulunduğu bölgede güçlü ATV araçları ile engebeli arazilerde yapılan bir turdur. Acente olarak çok farklı sayılarda gruplara bu hizmeti sunmaktayız.


2 Saatlik Üç Güzeller ATV Turu


Binlerce yıldır kesintisiz olarak kültürel evrimin odağı haline gelen Kapadokya “Bir Masal Ülkesi” olarak adlandırılmaktadır. Burada bulunan doğal ortam, kültürel yapılar ile tarihin derin kokusu söz konusudur. Bunların yanında görsel zenginliğin tek adresi olmaktadır. Onlarca medeniyetin hüküm sürdüğü bölgede kültürlerin harmanlandığı görülmektedir. Öyle ki tarihin eşsiz yapılarının yanında doğal oluşumlar kendisine ayrı paylar çıkarmaktadır. Yaşam kültürü ve evrensel değerlerin yanındaki doğal yapılar ile oluşumlar burada ayrı ziyaretçi akımına uğramaktadır. Böylelikle bölgede bulunan Üç Güzeller peri bacaları masalsı efsanesi ile bölgede önemli yerlerden olmaktadır. 2 Saatlik Üç Güzeller ATV Turu yaparak eşsiz bir tur geçirebilirsiniz. 


Dört Mevsim Üç Güzeller ATV Turu

Doğal yapılarının yanında kültürel varlığı ile birçok şaire, yazara konu olan Kapadokya, dünyaca ünlü ressamları kıskandıracak manzaralara sahiptir. Öyle ki günün her saati başka bir güzeldir buranın. Dört mevsim kendisine çeken dokusunun yanında aktiviteleri göz doldurur. Özellikle heyecanlı turları ile muhteşem bir Kapadokya serüveni, sizlerin yazacağı gezi masallarınıza eklenmektedir. Öyle ki Dünya’da tek görülen doğa ve insan etkileşiminin en iyi şekilde örneği bir yerdir. Bu sayede doğal ortamlar ile insan yaşamlarının uyumu Kapadokya’nın her bir bölgesinde kendisini göstermektedir. Bununla birlikte Aksaray Ihlara Vadisi ile başlayan Kapadokya Kayseri İli ile Soğanlı Vadisine kadar uzanmaktadır. Bu alan sizlere en güzel manzaralar, doğal oluşumların örneklerini sunmaktadır.

Dört mevsim görülmesi gereken bir yer olan Kapadokya, keşfinde farklı yollar ve zamanlar olmaktadır. İlkbahar’da en yoğun dönemi yaşanan bölgede kar altındaki geziler farklı heyecanlar katar hayatınıza. Aynı zamanda sonbahar en güzel haliyle yeni yıla merhaba diyeceğiniz anların habercisi olur. Aktivitelere katılmak için en uygun zaman Nisan ve Mayıs aylarında olmaktadır. Bu sebeple gezi planları bu tarihlere odaklanmaktadır.

Kapadokya’da gezinizin verimli olması yapacağınız aktiviteler ve turlara bağlı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Öyle ki burada en heyecanlı etkinliklerden biri ATV turlarıdır. Özellikle bölgenin önemli yerlerine farklı zaman dilimlerinde turlar düzenlenmektedir. Böylelikle hikayesi ve efsanesi ile göz dolduran Üç Güzeller Peri Bacaları ATV turları ile görülebilen bir yer olmaktadır. Nevşehir Ürgüp yolu üzerinde bulunan masalsı peri bacaları, özellikle gün batımında ve gün doğumunda ziyaretçilerin yoğunlaştığı bir yer olmaktadır. Özellikle yol üzerinde olması nedeniyle seyahat yapanların mola verdiği bir yerden bahsetmek mümkündür. Bu anlamda güzel bir seyir terası ile eşsiz doğal ortamda Üç Güzeller sizleri selamlar.


2 Saatlik Üç Güzeller ATV Turu Rotası

Üç Güzeller bölgenin marka değeri taşıyan peri bacalarıdır. Buraya yapacağınız etkinlikler gün doğumu, gün batımı olarak farklı zamanlarda olabilir. Ancak kişinin isteğine göre özel saatler içerisinde bölgeye turlar düzenlenebilmektedir. Bu çerçevede 2 saat için ödeyeceğiniz tutar 350 TL olmaktadır. Ayrıca konakladığınız otelden alana transferiniz için de 120 TL bir ücret bulunmaktadır. Ürgüp destinasyonunda yer alan bölgede seyahatiniz Üç Güzeller, Kızılçukur Vadisi, Güvercinlikler, İki Kaya Vadisi, Vadiler arası mini peribacaları ve Aktepe ile olmaktadır.


Kapadokya ATV Turu Hakkında Bilgi

Bölgede katılacağınız etkinlikler ve aktivitelerin ana adresi HTR Tour olmaktadır. Bu anlamda burada  mutlaka görülmesi gereken ve efsane olan yerlerinin ziyareti önemlidir. Bu aşamada hizmet alacağınız en önemli yer olma özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda buradan alacağınız 2 Saatlik Üç Güzeller ATV turu ile bölgenin en güzel vaktinde manzaralarına ortak olursunuz. Kapadokya gezinizi zengin kılan tur için öncelikli olarak konakladığınız otellerden alınırsınız. Güvenli bir yolculuk sonrası turun başlangıç noktasına gelinir. Burada öncelik olarak tura katılmak istediğiniz araç seçimi yapılmaktadır. Sonrasında ise gerekli tedbirler ve kısa bir eğitim söz konusu olur.

ATV turu başlamasından önce Kask ve bone takılmaktadır. Özellikle güvenlik açısından önemli olan gözlükler bölgedeki tozlu yollar ve çamur sıçramalarına karşı takılması gerekmektedir. Aynı zamanda tur öncesi ısınma turları ile araçlara uyum sağlanmaktadır. Sonrasında ise grup halinde Üç Güzellere doğru yola çıkılmaktadır. Kapadokya ATV Turu bölgesel açıdan ulaşım için kullanılabilecek en iyi yollardan biridir.


Üç Güzeller Peri Bacalarının Önemi

Üç Güzeller olarak anılan peri bacaları anne, baba ve çocuk misali olarak görülen bir yapıdır. İkisi büyük ve biri küçük peri bacalarından oluşmaktadır. Böylelikle çekirdek aileye benzetilen peri bacaları topluluğu en çok fotoğraf karelerine yansıyan bir yerdir. Burası bazı kimseler için çok büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple kendileri için özel olan günlerin fotoğraf çekimi burada yapılır. Özellikle balayı çiftleri buraya gelerek düğün fotoğrafı çekimine katılmaktadır. Dünyaca ünlü belgesel dergilerine kapak olan Üç Güzeller Peri bacalarının ünü dünya genelinde büyük bir yer bulmaktadır. Bu sebeple buraya ziyaretler yoğun trafiğe neden olmaktadır. Öyle ki eski kullanılan 50 TL banknotların bir yüzünde Üç Güzeller Peri Bacalarının fotoğraf bulunmaktaydı. Bir anlamda bölgenin simgesi haline gelen bu peri bacaları özellikle ziyaret edilen yerlerden olmaktadır.

Tur ile birlikte grup halinde gelinen Üç Güzeller Peri Bacalarında mola verilmektedir. Burada fotoğraf çekimi için seyir terasında yeteri kadar zaman ayrılır. Bu süre sonrası ATV turu programına devam ederek dönüş yoluna başlamaktadır.

ATV turunun başlangıç noktası yine turların bitiş ve ayrılma yerleri olmaktadır. Burada tur sonrası küçük bir kutlama ile veda zamanı gelir. Sonrasında ise yine güvenli bir şekilde konaklama otelinize bırakılırsınız.

DAHİL OLANLAR:
Otel Transferi
Rehberlik
Sigorta
Kask
Koruyucu Gözlük

HARİÇ OLANLAR:
Sadece Ürgüp ve Ortahisar için transfer dahildir.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkte bulunan tur sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kapadokya ATV Turu

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#36
LOKASYON:
Ürgüp
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Otelden Alma
BİTİŞ:
Otele Bırakma
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.
EKSTRALAR
120 TL
Transfer

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

60$

2 Saat

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

2 Saatlik Üç Güzeller ATV Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.