EN İYİ FİYAT
  • 2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At Turu: Ortahisar'da gün doğumu bir başkadır. Ortahisar Kalesi üzerinden yükselen güneş, yeryüzünü ısıtırken ve ışınlarını Ortahisar vadileri ve peri bacaları üzerine gönderirken 2 saat boyunca at binmek ve bölge gezisi yapmak isteyenler için bu turumuz biçilmiş kaftandır.
  • 2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At Turu: Ortahisar'da gün doğumu bir başkadır. Ortahisar Kalesi üzerinden yükselen güneş, yeryüzünü ısıtırken ve ışınlarını Ortahisar vadileri ve peri bacaları üzerine gönderirken 2 saat boyunca at binmek ve bölge gezisi yapmak isteyenler için bu turumuz biçilmiş kaftandır.
  • 2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At Turu: Ortahisar'da gün doğumu bir başkadır. Ortahisar Kalesi üzerinden yükselen güneş, yeryüzünü ısıtırken ve ışınlarını Ortahisar vadileri ve peri bacaları üzerine gönderirken 2 saat boyunca at binmek ve bölge gezisi yapmak isteyenler için bu turumuz biçilmiş kaftandır.
  • Kızıl Vadi
  • Gül Vadisi
  • Meskendir Vadisi
Ortahisar'da gün doğumu bir başkadır. Ortahisar Kalesi üzerinden yükselen güneş, yeryüzünü ısıtırken ve ışınlarını Ortahisar vadileri ve peri bacaları üzerine gönderirken 2 saat boyunca at binmek ve bölge gezisi yapmak isteyenler için bu turumuz biçilmiş kaftandır.

2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At Turu


Kapadokya’da yapılan etkinliklerin altın zamanı olarak gün doğumu gösterilmektedir. Bunun sebebi güneşin ilk ışıklarının vurduğu peri bacaları heybetli görünümü ve manzarası olmaktadır. Işığın yüzeye teması ile renklerin cümbüşü başlar en güzel haliyle. Adeta dans eden ışık oyunları sizlerin unutamayacağı manzaralara sahiptir. Bu yüzden özellikle gün doğumu yapılan etkinlikler en çok talep edilenleri olmaktadır. Tarihi ve kültürel yapıları ile doğal güzelliklerinin yanında burası adeta aktivitelerin başkenti olmaktadır. Bunlardan biri de 2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At Turu.

Kapadokya’nın en önemli destinasyon merkezlerinden olan Ortahisar gün doğumunda bir başka güzellikler sunmaktadır. Bu güzelliklere şahit olmak için farklı ulaşım yolları ile bölgeye gidilse de en önemlisi buraya yapılan turlara katılmaktır. Öyle ki 2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At Turu sizi fazlasıyla mutlu edecek ve buranın manzarasına ortak edecektir. Sabahın erken saatinde yapılan tur nedeniyle günün geri kalanında başka etkinlikler yapabilme olanaklarınız olacaktır. Öyle ki bu sayede gün size kalır ve bölgenin farklı mecralarına ulaşabilirsiniz.


Kapadokya At Turu Hakkında Bilgi

Özellikle yabancı turistlerin ilgiyle katıldıkları at turları bölgede önemli bir yere sahiptir. Öyle ki Persler döneminde Güzel Atlar Ülkesi yani Katpatuka denilen bölgede atlar halen daha önemlidir. Bölgenin coğrafi yapısı at turlarını elverişli kılar ve en güzel haliyle bölge gezilebilmektedir. İnişli çıkışlı arazileri ile toprak yollardan geçerken vadilerde bulunan tünellerden atlar ile geçebilirsiniz. Öyle ki tüneller sonunda sizleri sürprizler karşılar. Öylesine güzel manzaralar sizlere eşlik eder ki her adımınızda farklı sürprizler ile karşılaşacağınızı bilirsiniz. Geçmişte vahşi atların eğitimi ile bilinen bölgede turizme dayalı olarak uysal atlar yetiştirilmektedir. Böylelikle hiç ata binmeyen kişilerin dahi turlara katılabilmesine zemin hazırlanmaktadır. Oldukça uysal olmalarını yanında insancıl olarak yetişen atlar sayesinde bölgede turlara katılabilinmektedir.

Kapadokya’nın güzellikleri ülke sınırlarını aşan destansı hikayeler ile anlatılmaktadır. Bu anlamda burada yapılan etkinlikler, aktivitiler bu hikayelerde başrolleri oynar. Öylesine zevkli turlar ve etkinlikler yapılmaktadır ki özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Gün doğumu ile birlikte aktiviteler Kapadokya’da başlar. Bu sayede yapacağınız Ortahisar at turu ile bir çok etkinliğe merhaba dersiniz. Özelikle Göreme’den havalanan balonların turunuz esnasından üzerinizden geçmesi ayrı bir mutluluk kaynağı olmaktadır. Vadilerde peri bacalarının arasında sizlere selam veren turistler aynı zamanda balonlardan sizlerin portresini çekmektedir. Yeryüzünde sizler gökyüzünün muhteşem manzaralarını kadraja alırken, gökyüzünde uçanlarda sizleri atlar üzerinde ölümsüzleştirmektedir. Bu sayede renkli görüntüler ortaya çıkar ve Kapadokya’nın tılsımı tüm dünyaya yayılır.


2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At Turu Deneyimi

Ortahisar bölgesinde gün doğumunu izlemek için yola çıkacağınız At turu at çiftliklerinde başlar. HTR Tour tarafından organize edilen rota için öncelikli olarak konaklama otelinizden tura katılacak kişiler alınmaktadır. Kısa yolculuk sonrası at çiftliğine varılır. Burada özellikle at yetiştiricileri sizlere gerekli bilgileri sunmaktadır. Ata binmenizde ve hareket halinde yapmanız gereken detaylar anlatılmaktadır. Aynı zamanda tur öncesi uyum çalışmaları ile geçirilen süre sonrası belirtilen saat diliminde Ortahisar’a doğru yola çıkılmaktadır.

Turun başlaması ile henüz hava aydınlanmamıştır. Karanlık ve gündüzün birleştiği an içerisinde sessiz bir Kapadokya atların nal ve toynak sesleri ile yankılanır. Aynı zamanda içinizdeki heyecanı tur arkadaşlarınızla paylaşırsınız. Diğer taraftan sizlere eşlik eden rehberler sizlere gerekli bilgilendirmeyi adım adım yapar. En güzel haliyle bölgenin izleneceği gün doğumu gereken saat diliminde izleme noktasına ulaşılması gerekmektedir. Bu sebeple planlanan rota dahilinde hareket edilmektedir.

Kapadokya her bir karışı ile nefes kesici özelliklere sahiptir. Bu sayede kendisine düşen görevi fazlasıyla yerine getirmektedir. Gün doğumu ve buna bağlı olarak gün batımının en renkli görüntülere sahip olduğu Kızıl Vadi izleme noktası olmaktadır. Öyle ki buranın kızıl ismini alması bölgedeki renkler hakim olmasındandır. Gün doğumu ile ilk güneş ışıklarının vurduğu bölge kızıllaşır ve rengarenk bir cümbüşü başlatır. Bu sebeple en güzel gün doğumunun izlendiği yerlerden biri bölgede Kızıl Vadi olmaktadır.


2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At Turu Rotası

Ortahisar Gün Doğumu At Turu Kızıl Vadi ile, Gül Vadisi ve Meskendir Vadisinde devam etmektedir. Bölgede gerçekleştirilen en güzel etkinliklerden olan at turuna katılım HTR Tour tarafından sağlanmaktadır. Bölgede yapılması gereken aktivitelerin planlanması, organizesi ve rota hazırlanması anlamında gerekli deneyimleri bulunan işletme bölgede ön planda bulunmaktadır.

Turunuzun bitiş noktası yine başladığınız at çiftlikleri olmaktadır. Burada tur sonrası günün ilk kahvaltısını yapma olanaklarına sahip olursunuz. Öyle ki bölgede en önemli kahvaltı merkezleri at çiftlikleri olmaktadır. Buralarda özellikle ev yapımı reçeller dikkatinizi çeker. Onlarca çeşit serpme kahvaltı imkanlarına sahip olan kahvaltı mutlaka at çiftliklerinde yapılmalıdır.

Yapılacak kahvaltı ve turun kutlamaları sonrası planlandığı gibi tura katılan misafirler güvenli bir şekilde konaklama otellerine bırakılmaktadır. Günün erken saatinde başlayan tur erken saatinde biter. Böylelikle sizlere gün boyu yapacağınız başka etkinliklere zaman kalmış olur. At turları hayatınızda hiç pişman olmayacağınız mutluluklar katacak heyecanların adresi olmaktadır.

DAHİL OLANLAR:
At Binme
Kask ve Bone
Profesyonel Rehber
Vadi ve Peri Bacaları Seyri

HARİÇ OLANLAR:
Transfer
Tur Öncesi veya Sonrası Yemek
Tur Alanlarında Bulunan Satış Yerleri Harcamaları

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Detaylı bilgi için linkteki tur sayfamıza ulaşabilirsinizİ 

Kapadokya At Turu


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#33
LOKASYON:
Ortahisar
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Konakladığınız Otel
BİTİŞ:
Konakladığınız Otel
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.
EKSTRALAR
60 TL
Transfer

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

60$

2 Saat

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

2 Saat Ortahisar Gün Doğumu At... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.