EN İYİ FİYAT
  • 2 Saat Ortahisar Gün Batımı At Turu : Ortahisar'da gün batarken bölgenin taş yapıları üzerinde efsanevi görseller oluşur. Bu görsel şölen içinde de bölgeye adını veren güzel atların nal sesleri duyulur. Bu güzel deneyimi 2 saatlik Ortahisar gün batımı at turu ile acente olarak sunmaktayız.
  • 2 Saat Ortahisar Gün Batımı At Turu : Ortahisar'da gün batarken bölgenin taş yapıları üzerinde efsanevi görseller oluşur. Bu görsel şölen içinde de bölgeye adını veren güzel atların nal sesleri duyulur. Bu güzel deneyimi 2 saatlik Ortahisar gün batımı at turu ile acente olarak sunmaktayız.
  • 2 Saat Ortahisar Gün Batımı At Turu : Ortahisar'da gün batarken bölgenin taş yapıları üzerinde efsanevi görseller oluşur. Bu görsel şölen içinde de bölgeye adını veren güzel atların nal sesleri duyulur. Bu güzel deneyimi 2 saatlik Ortahisar gün batımı at turu ile acente olarak sunmaktayız.
  • Kızıl Vadi
  • Gül Vadisi
  • Meskendir Vadisi
Ortahisar'da gün batarken bölgenin taş yapıları üzerinde efsanevi görseller oluşur. Bu görsel şölen içinde de bölgeye adını veren güzel atların nal sesleri duyulur. Bu güzel deneyimi 2 saatlik Ortahisar gün batımı at turu ile acente olarak sunmaktayız.

2 Saat Ortahisar Gün Batımı At Turu


Ancak filmlerde ve sinemalarda görebileceğiniz at turları Kapadokya’nın en önemli aktivitelerinden biri olmaktadır. Öyle ki kendinizi büyük bir film stüdyosunda hisseder aynı zamanda filmin etkili bir oyuncusu olursunuz. 2 Saat Ortahisar Gün Batımı At Turu ile senaryoların yazarı ve filmin başrollerinde olmanız mümkündür. 

Gün batımı efsanesinin en önemli belgesi fotoğraflardır. Bu anlamda günün son dakikaları ile bölgede oluşan muhteşem manzaralar kadrajınıza girmektedir. Özellikle en güzel haliyle portrelerinizin çekildiği karelerin manzarası Kızıl Vadi'nin renk cümbüşü olmaktadır. Unutulmaz anılarınızın kaynağı olan Kapadokya her haliyle sizlerin güzelliğiniz olmaktadır. Bu güzellikleri yerinde yaşamak için Kapadokya seyahatleri planlanması gerekir. Öyle ki gezinizin verimli geçmesi açısından listeler ile planlamalar önem taşır. Bu anlamda sizlerin ihtiyacı olan organizeleri ve planlamaları HTR Tour yapmaktadır.


Turizm Cenneti Ortahisar At Turu

Kapadokya tarihi ve doğal yapıları ile Dünya markası olan turizm cennetidir. Burada doğal güzellikler ve onlara şekiller veren medeniyetlerin kültür hazineleri yatmaktadır. Bu anlamda keşiflerinizde önemli yerlere sahip olan bölge çok geniş bir arazi yapısına sahiptir. Öyle ki 250 kilometre karelik büyük bir alandan bahsetmek mümkündür. Böylelikle bölgeyi görmeniz için ulaşım araçlarına ve turlara katılım sağlamanız gerekir. Bölgenin önemli yerleri Göreme, Ürgüp, Uçhisar ve Ortahisar olarak gösterilmektedir. Öyle ki Göreme Açık Hava Müzesi bu anlamda en çok görülen yerlerden olmaktadır. Bununla birlikte Ortahisar da gezilecek yerler listenizde Göreme kadar önem taşıyan bir yer olmaktadır.


Kapadokya At Turu Hakkında Bilgi

Ortahisar gezilerinizi renkli kılan bölgenin aktiviteleri ile turlarına katılmaktır. Bu çerçevede ihtiyacınız olan gezi rotaları HTR Tour tarafından planlanmaktadır. Öyle ki bölgeye 1,2,4 ve 6 saatlik turlar düzenlenmektedir. Aynı zamanda gün doğumu ve gün batımı ayrı bir zevk veren at turlarından bahsetmek mümkündür. Bu sayede alacağınız at turu hizmeti için sizin ihtiyacınız zaman dilimini belirtmeniz yeterli olur. Hatta bu zaman dilimi dışında isteyenler için özel at turları yapılması da söz konusudur. Bu sebeple turlarını haftalık olarak isteyenlerde olmaktadır.

Ortahisar bölgesini gün batımında izlemek isteyen kişilerin talebi olan at turu organizasyonu eksiksiz ve mükemmel olarak yapılmaktadır. Bu sayede katılımcılar daha eğlenceli bir gezi yapar, aynı zamanda unutulmaz anılarını listelerine yazmaktadırlar. Bölgede yapılan at turlarının en önemli adresi olan HTR Tour gerekli bilgilendirmeyi sürekli sizlere yapmaktadır. Öncelikli olarak tur programında sizlerin konaklama otelinizden transferiniz sağlamaktadır. Sevdiklerinizle güvenli ve konforlu bir kısa yolculuk sonrası tur başlangıç noktasına gelinmektedir.

Burada atları besleyen, bakan ve eğiten kişiler sizlere atlar hakkında bilgi vermektedir. Özellikle neden hoşlanırlar ve neden hoşlanmazlar bilinmesi gereken hususlar olmaktadır. At sırtında ona yön verme hareketleri ile eğitim uyum çalışması ve ısınma turları ile devam etmektedir. Güvenlik açısından kasklar önemli unsurlar olmaktadır ve burada güvenliğiniz için gerekli tedbirler alınmaktadır.


Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya

Kapadokya Persler döneminde Katpatuka olarak yani Güzel Atlar Ülkesi olarak anılmaktaydı. Günümüzde bölge açısından atların önemi halen devam eden unsurlardan biridir. Öyle ki özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır ve turlarda önemli yerler tutarlar. Dört mevsim muhteşem bir gezi olanağı sunan at turları bölgenin önemli vadilerinde ve yamaçlarında gerçekleştirilmektedir. Burada yapacağınız aktiviteler arasında pişman olmayacağınız ve tekrarını isteyeceğiniz at turlarından bahsetmek mümkündür. Turun başlaması ile heyecanlı bekleyiş yüksek adrenaline bırakır yerini. Tura katılan kişiler ve rehberinizin muhabbetleri eşliğinde unutulmaz iki saat sizi beklemektedir.


2 Saat Ortahisar Gün Batımı At Turu Rotası

Turun yapıldığı sezona göre sürprizler sizleri bekler. Özellikle Nisan ve Mayıs ayları at turlarının zamanıdır. Sonbaharın başlaması ile Eylül ile Ekim aylarında yapılan turlar ise daha farklı heyecanlar katar hayatınıza. Tur boyunca atların kişnemesi, nallarının yere vurduğu sesler ile sizlerin gülüşmeleri harmanlanarak yankılanır vadilerde. Gün batımının başlaması ile birlikte sizlerin beklediği masalsı görseller oluşmaya başlar. Adeta sizler için bir şölen sunmaya hazırlanan Kızıl Vadi, Meskendir Vadisi ve Gül Vadisi turunuzun rotaları olmaktadır. Özelikle ismini renginden alan Kızıl Vadi gün batımı ile gün doğumunda muhteşem seyirler vermektedir. Bu sebeple 2 Saat Ortahisar Gün Batımı At Turu önemini buradan almaktadır.


2 Saat Ortahisar Gün Batımı At Turu Fiyatları

Kapadokya bölgesinin turizmine yön veren gün batımı ve gün doğumu trafiğin en yoğun olduğu zamanlar olmaktadır. HTR Tour tarafından düzenlenen gün batımı at turu iki saat kadar sürmektedir. Unutamayacağınız bir gezi ve tur vaat eden at turunun ücreti kişi başı 85 USD olmaktadır. Bu ücret içerisinde ata binme, kask ve bone bulunmaktadır. Aynı zamanda tur boyunca sizlere eşlik edecek profesyonel rehberler söz konusu olmaktadır. Ayrıca otelinizden transfer ücreti 60 TL'dir. 

Yapacağınız gün batımı At turunun son durağı yine başlangıç noktası olmaktadır. Akşam gün batımı ile at çiftliğinde son bulan turunuzu bölgenin lezzetleri ile kendinizi şımartabilirsiniz. Buralarda özellikle akşamları için bölgenin testi kebabı ön plana çıkmaktadır. Avanos’ta üretilen testiler ile pişirilen yemeğin sunumu bir harikadır. Burada yiyeceğiniz akşam yemeği sonrası konaklama otelinize transferiniz gerçekleştirilmektedir. Böylelikle güzel bir Ortahisar at turunun sonuna gelinmiş olunur.

DAHİL OLANLAR:
At Binme
Kask ve Bone
Profesyonel Rehber
Vadi ve Peri Bacaları Seyri

HARİÇ OLANLAR:
Transfer
Tur Öncesi veya Sonrası Yemek
Tur Alanlarında Bulunan Satış Yerleri Harcamaları

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkte yer alan tur sayfamızdan ulaşabilirsiniz;

Kapadokya At Turu


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#34
LOKASYON:
Aktepe Vadisi (Ortahisar çıkışlı)
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Konakladığınız Otel
BİTİŞ:
Konakladığınız Otel
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.
EKSTRALAR
60 TL
Transfer

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

60$

2 Saat

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

2 Saat Ortahisar Gün Batımı At... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.