SİZE ÖZEL
  • Güvercinlik Vadisi
  • Akvadi
  • Kılıçlar Vadisi
  • Güllüdere Vadisi
Kapadokya Yürüyüş Turu 2 gezisinde peri bacalarına dokunurken, yüzyıllar önce orada yaşayan yerlilerin bastığı ayak izlerinde yürürken hayal edin. Ayrıca Kapadokya Yürüyüş Vadileri'nde kendinizi asırlar öncesinde doğanın kalbinde bulacaksınız.

Kapadokya Yürüyüş Turu 2


Binlerce yıl öncesine dayanan geçmişi ve doğal güzelliğiyle Kapadokya her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Eğer siz de rotanıza burayı eklediyseniz Kapadokya Gezilecek Yerler listenizi önceden hazırlamalısınız. Çünkü Kapadokya Vadi Turları, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Özkonak Yeraltı Şehri, Peri Bacaları ile dolu dolu seçenekler karşınıza çıkmaktadır. Özellikle gün doğumunda balonların gökyüzüne süzülmesiyle oluşan görüntü için bile Kapadokya’yı ziyaret edenler vardır. Bu ana uzaktan değil yaşamak isteyenler içinde Kapadokya Balon Turu tercih edilmektedir. Peki biz size şehre uzaktan değil de tam içinden bakarak gezebileceğinizi söylersek fikriniz ne olurdu? Kendinizi Kapadokya Yürüyüş Turu 2 gezisinde peri bacalarına dokunurken, yüzyıllar önce orada yaşayan yerlilerin bastığı ayak izlerinde yürürken hayal edin. Ayrıca Kapadokya Yürüyüş Vadileri'nde kendinizi asırlar öncesinde doğanın kalbinde bulacaksınız.


Kapadokya Yürüyüş Vadileri

Kapadokya Vadi Turları’na baktıysanız Kapadokya’nın saymakla bitmez vadilerini görmüşsünüz demektir. Bu vadiler milyonlarca yıl önce lavların soğuyup, rüzgâr ve suyla aşınmasıyla meydana gelmiş harika yapılar. Yapılar diyoruz çünkü Kapadokya Vadi Turları’nda yürürken sizden metrelerce yüksek harika biçimlenmiş sarı ve beyaz duvarların arasında bulacaksınız. Kapadokya Yürüyüş Vadileri arasından geçerken üzüm ağaçlarının, peri bacalarının, altın sarısı kayaların arasından geçecek ve bu anı doyasıya yaşayacaksınız. İşte bu yüzden sizler için Kapadokya Yürüyüş Rotaları'nı hazırladık.


Kapadokya Yürüyüş Turu 2 Rotaları

Kapadokya Balon Turu’na katıldıysanız uçsuz bucaksız vadileri görmüşsünüz demektir. Peki bu vadileri yalnızca uzaktan görmek yeterli mi? Kapadokya birbirine bağlanan pek çok vadiden oluşmaktadır. Kapadokya Vadileri geçen asırlar içerisinde tüm büyüsünü ve güzelliğini korumaktadır. Bu yüzden büyüye kapılıp vadilerin içerisinde kaybolabilirsiniz. Sebebi ise Kapadokya Vadileri’nin göz alıncaya kadar uzanan büyüklükte olmasıdır. Bu yüzden sizler için Kapadokya Yürüyüş Rotaları hazırladık. Kapadokya Yürüyüş Rotaları uzman rehber ekibi tarafından özenle seçilmiştir. Bu rotalara göz atarsak:

İlk Rota: Kapadokya Özel Yürüyüş Turu 1: Gomeda Vadisi’nden başlayarak Zemi Vadisi’nde sonlanan bir yürüyüş turu.

İkinci Rota: Kapadokya Özel Yürüyüş Turu 2: Kılıçlar Vadisi’nden Güllüdere Vadisi’ne uzanan bir yürüyüş turu.

Son Rota: Kapadokya Özel Yürüyüş Turu 3: Ihlara Vadisi’nde başlayarak Belisirma Köyü’nde biten bir yürüyüş turu.


Kapadokya Özel Yürüyüş Turu

Sizler için bu yazımızda özel olarak 2. seçenek olan Kapadokya Özel Yürüyüş Turu’nu inceleyeceğiz. Bu yazıyla beraber Kapadokya Vadi Turları arasından farklı yürüyüş turu güzergahı, fiyat bilgisi ve süresi hakkında detaylı bir bilgiye sahip olacaksınız. Ayrıca gezi boyunca göreceğiniz vadilerin özelliklerini de anlatarak kısa bir bilgi vereceğiz. Bu sayede Kapadokya Yürüyüş Rotaları arasından seçiminizi kolayca yapabileceksiniz. Bu tarihi ve doğal güzelliği yürüyerek gezmek isteyenler için harika bir fırsat olacaktır. Hazırsanız Kapadokya Özel Yürüyüş Turu 2. seçenekte Güvercinlik Vadisi’nden başlanarak Güllüdere Vadisi’nde devam eden gezi detaylarını sizinle paylaşalım.


Kapadokya Yürüyüş Turu Güzergahı

Kapadokya Vadi Turları’nı adım adım yapmak isteyenler için Özel Yürüyüş Turu seçeneği ön plana çıkmaktadır. Vadi içerisinde hem kendinizi masal diyarında hissedecek hem de bu ortamı çektiğiniz fotoğraflarla ölümsüzleştirebileceksiniz. Ayrıca Kapadokya Özel Yürüyüş Turu’nda birbirinden farklı iki vadiyi ziyaret ederek tüm gün boyunca şehrin gizemli mekanlarını görebileceksiniz. Peki bu gezide neler göreceksiniz? Kapadokya Yürüyüş Turu Güzergahı nedir? Eğer Kapadokya Özel Yürüyüş Turu 2’ yi seçecekseniz Güvercinlik Vadisi ve Güllüdere Vadisi’ni görmeye hazırlananın demektir.


Kapadokya Yürüyüş Turu Ne Kadar Sürer?

Kapadokya Yürüyüş Turu sabah 9’da başlamaktadır. Güvercinlik Vadisi’nde bir saat yürüyüş turu yapıktan sonra sizin için hazırlanan öğle yemeği gerçekleştirilecektir. Burada yürüyüşe kısa bir ara vererek dinlenebilir ve yemeğin keyfini çıkartabilirsiniz. Çünkü daha sonra Kılıçlar Güllüdere Vadisi’ni adım adım gezeceksiniz. Güllüdere Vadisi’nde 2.5-3 saatlik bir yürüyüş turu gerçekleşecektir.Daha sonra otele dönüşünüz gerçekleştirilecektir.


Kapadokya Yürüyüş Turu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Söz Konusu Kapadokya Yürüyüş Turu Ne Zaman Yapılmalıdır? Genellikle yaz aylarında tercih edilen Kapadokya Özel Yürüyüş turu bahar ayında da yapılabilmektedir. Aynı zamanda bahar ayları da sıkça tercih edilmektedir. Yalnız unutmamanız gereken yaz aylarında yanınızda bir su şişesi ve minik havlu taşımayı unutmayın. Sebebi ise yürüyüş boyunca ihtiyacınız olabilmektedir. Kuş aylarında ise karla kaplanan vadilerde yürüyüş zor olmaktadır. Bu yüzden size önerimiz kış ayları dışında bir zamana turunuzu ayarlamanızdır.


Kapadokya Yürüyüş Turu Fiyatı Nedir?

Güvercinlik Vadisi’nden başlayarak Güllüdere Vadisi’ne uzanan Kapadokya Özel Yürüyüş Turu’nun içeriğinden ve süresinden bahsettik. Peki dolu dolu Kapadokya Günübirlik Turu yaşayabileceğiniz bu özel programın fiyatı nedir? HTR Tours olarak hazırladığımız Kapadokya Yürüyüş Turu Fiyatı;

1 Kişi : 182 Euro Kişi başı 

2 Kişi : 110 Euro Kişi başı 

3 Kişi : 86 Euro Kişi başı 

4 Kişi : 75 Euro Kişi başı

şeklindedir.


Kapadokya Yürüyüş Turu 2 Gezilecek Yerler

Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’nın Nazar Boncuklu Ağaç’ın yanından izleyeceğiniz meşhur vadisi Güvercinlik Vadisi’dir. Buraya Güvercinlik Vadisi denmesinin sebebi vadiye adını veren vadilerde yaşayan güvercinlerin hikayesinden gelmektedir. Yazının ilerleyen kısımlarında Güvercinlik Vadisi Hikayesi’ni sizlerle paylaşacağız. Ama Kapadokya Yürüyüş Vadileri arasından Güvercinlik neden bu kadar değerli sizlerle onu paylaşmak isteriz. Güvercinlik Vadisi, Kapadokya Tarihi’ni derinden hissedebileceğiniz vadilerden biridir. İçerisinde binlerce yıl geçmişe dayanan peri bacalarından oluşan evler ve kiliseler bulunmaktadır. Aynı zamanda vadinin bulunduğu Uçhisar, Kapadokya’yı kuş bakışı izlemek isteyenlerin tercih ettiği bölgedir. Güvercinlik Vadisi’ni tepeden izlemek isteyenler içinde Uçhisar Kalesi en güzel seçeneklerden biridir. Ayrıca Kapadokya’nın lezzetli ev şaraplarının kaynağı da burasıdır.


Güvercinlik Vadisi Nerededir?

Kapadokya Yürüyüş Turu Güzergahı’nın başlangıcı olan Güvercinlik Vadisi Kapadokya’nın Uçhisar bölgesinde bulunmaktadır. Güvercinlik Vadisi, Göreme ve Uçhisar arasında uzanan vadi 4100 metre gibi büyük bir uzunluğa sahiptir. Bu yüzden yürüyüş parkuru boyunca kırmızı işaretli bölgelerle yürüyüş güzergahı belirlenmiştir. Eğer bu kırmızı işaretler takip edilmezse geldiğiniz yolu geri yürümek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden Kapadokya Yürüyüş Turu boyunca rehberinizle beraber hareket etmek tavsiye edilmektedir.


Güvercinlik Vadisi Yol Tarifi

Kapadokya Özel Yürüyüş Turu’na katılmak isteyenler vadiye ulaşımı sağlanacaktır. Ama konumunu bilmek isteyenler için vadi Ürgüp’e 12,9 km ve Göreme’ye 5,5 km mesafede bulunmaktadır. Vadiye giriş sadece Uçhisar ve Göreme tarafından gerçekleşmektedir. Eğer Adnan Menderes Caddesi’nden ilerlenerek gelinirse Uçhisar Kalesi’nin sağ tarafında vadiye ulaşabilirsiniz.


Güvercinlik Vadisi Hikayesi

9. yüzyıldan beri insanlığın hüküm sürdüğü Güvercinlik Vadisi’nin derin bir geçmişi bulunmaktadır. Kapadokya Yürüyüş Güzergahı’nıza Güvercinlik Vadisi’ni dahil ediyorsanız belki de yüzlerce güvercin yuvası görebilirsiniz. Bu güvercin yuvaları vadi kayalarına oyulmuştur. Sebebi ise yerli halkın tarımda güvercin gübresinin kullanmasıdır. Dolasıyla bir avucunuzun içi gibi olan bu yuvalar aslında bölge tarımına devasa bir katkı sunmaktadır. Aynı zamanda bunlar sel tehlikesinde yerlilerin meyvelerini korumak için güvercinliklerin yanına savaklar da oymuşlardır. Özellikle yazın Kapadokya’da özel bir Yürüyüş Turu’na katılıyorsanız bu savaklar harika bir doğal gölgelik oluşturacaktır.


Güvercinlik Vadisi’ne Ne Zaman Gitmeliyiz?

Kapadokya Güvercinlik Vadisi’nde bir Özel Yürüyüş Turu’na katıldıysanız unutmamınız gereken birkaç önemli bilgiden bahsedeceğiz. Vadi içerisinde içme suyu bulunmadığı için suyunuzu yanınıza almayı unutmayın. Özellikle en güzel mevsimi arıyoruz diyorsanız bahar aylarını önerebiliriz. Meyve ağaçlarının arasından geçmişe dokunacağınız Güvercinlik Vadisi ise harika manzaralar verecektir. Elbette Kapadokya’da kış manzarasının tadı bir başkadır. Fakat kışın vadide yürüyüş yapılamamaktadır. Bunun yerine Uçhisar Kalesi’nden karla kaplanmış Kapadokya’yı izleyebilir ve harika fotoğraf kareleri çekebilirsiniz.


Güllüdere Vadisi

Kapadokya Özel Yürüyüş Turu’nun ikinci durağı Güllüdere Vadisi’dir. Güvercinlik Vadisi’nde geçirilen bir saatlik yürüyüşün ve öğle yemeğinin ardından bu vadiye ulaşmış olacaksınız. Vadi trekking yani yürüyüş severler için en çok tercih edilen Kapadokya Yürüyüş Rotaları’ndan biridir. Sebebi ise 4 km’lik geniş alanının badem ve kayısı ağaçlarıyla renklendirilmiş olmasıdır. Bununla birlikte beyaz ve sarı renkli kayalarının arasından geçerken meyve ağaçlarını görmek harika bir doğal güzelliğe şahit olacaksınız demektir. Aynı zamanda peri bacalarını da göreceğiniz Güllüdere Vadisi sizi muhteşem karelerle uğurlayacaktır.


Gülllüdere Vadisi Konum

Güvercinlik Vadisi Konum olarak Çavuşin Köyü ve Göreme arasında yer almaktadır. Vadiye Göreme’den 1,7 km ve Uçhisar’dan 6,1 km mesafeden ulaşabilirsiniz. İlk olarak Göreme’den yürüyüş turuna başlandığında Meskendir Vadisi’ni görüyorsunuz. Daha sonra Kızılçukur Vadisi ve Paşabağ kiliselerinin olduğu yerlere doğru yürüyüş devam etmektedir. Aslında Güllüdere Vadisi iki parkura ayrılmaktadır. İlki rahip ve keşişlerin kullandığı bir inziva diyarıdır.


Güllüdere Vadisi’ndeki Kiliseler

Kapadokya Yürüyüş Vadileri’nden Güllüdere Vadisi rota boyunca sizi tarihin derin sayfalarında gezdirmektedir. Çünkü bu vadide irili ufaklı geçmişten bugüne ulaşmış kilise ve ev bulunmaktadır. Söz konusu bu mekanların kimi peri bacalarına kimi vadi kayalarına oyulmuştur. Fakat her neresi olursa olsun sizi geçmişe göndereceği kesindir. Bu yüzden Güllüdere Vadisi geçmişe açılan bir kapıdır. Güllüdere Vadisi’ndeki Kiliseler ise her biri görülmeye değer ilk mimarlık örneklerindendir.


Yovakim- Anna Kilisesi

Güllüdere Vadisi’nde yürüyüş turuna başladığınızda ilk olarak göreceğiniz kilise Yovakim-Anna Kilisesi’dir. Kilise adını Hz. Meryem’in anne ve babasından almıştır. Kilise içerisinde göreceğiniz çok özel freskler bulunmaktadır. Bu fresklerde gösterilen sahneler yalnızca burada ve Kıbrıs’ta başka bir kilisede görülmüştür. Bu freskler yüzlerce yıldan bugüne ulaşan nadir eserlerden sayılmaktadır.

Yovakim-Anna Kilisesi’nin aynı zamanda bir hikayesi bulunmaktadır. Rivayete göre Azize Anna ve Aziz Yovakim bir çocuk istemektedirler. Ancak çocuk sahibi olamamaktadırlar. Yaşadıkları çağda çocuk sahibi olmamak bir utanç olduğu için çevrelerinden çok fazla şiddete maruz kalmışlardır. Fakat bu çift umutlarını asla yitirmeden dua etmeye devam etmişlerdir. Sonunda ise dualarının kabulü olarak kızları Hz. Meryem doğmuştur.


Direkli Kilise

Yovakim-Anna Kilisesi’nin ardından kısa bir mesafeden sonra Kapadokya Yürüyüş Güzergahı’nızda Direkli Kilise karşınıza çıkmaktadır. Girişinde bir güvercinlikle karşılayan kilise yapısı 11. yüzyıldan kaldığı tahmin edilmektedir. 4 sütun direğe oturan kilisenin kemerleri de muntazam bir biçimde inşa edilmiştir.


Ayvalı Kilise

Çavuşin Köyü’nden ayrılan patika yolda Ayvalı Kilise ile karşılaşacaksınızdır. Bu patika yol yaklaşık 15 dakikadır. Kayaların içinde bir geçitle bağlanan iki şapelden oluşan bir kilisedir. Kilise içerisine güvercin girebilmesi için küçük delikler açılmıştır. Aynı zamanda bu delikler kilisenin gün ışığını almasına da yaramaktadır. İç mekânda bulunan fresklerin büyük bir kısmı tahrip olsa da hala kemerleri süslemeye devam etmektedir.


Haçlı Kilise (Aziz Agathangelus Kilisesi)

Vadi yamacına inşa edilen Haçlı Kilise (Aziz Agathangelus Kilisesi) 6. yüzyıldan bugüne ulaşmayı başarmıştır. Kiliseye ulaşmak için ahşap bir merdivenle çıkmanız gerekmektedir.  Dikdörtgen planlı olan kilisenin nefinde palmiye ağaçlarıyla süslü bir haç bulunmaktadır. Bu hacın Kudüs’te bulunan kutsal haçtan etkilenerek yapıldığı düşünülmektedir. Bununla birlikte kilisenin freskleri de hala güzelliğini korumaya devam etmektedir. Hatta sırf bu güzel freskleri görmek için gelenler bile vardır. Kilisenin dışarısında ise dinleneceğiniz bir kafe bulunmaktadır.

DAHİL OLANLAR:
Rehberlik Hizmeti
Otel Transferi
Öğle Yemeği
Doğa Yürüyüşü

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Kapadokya yürüyüş Turu 2 hakkında tüm detaylı bilgiye tur sayfamızın tanıtım metninden ulaşabilirsiniz. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#16
LOKASYON:
Kapadokya
YEMEK:
Öğle Yemeği
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Konaklama yapılan otel
BİTİŞ:
Konaklama yapılan otel
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.

TARİH VE FİYATLAR

185

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kapadokya Yürüyüş Turu 2 ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.