SİZE ÖZEL
  • Kapadokya Yürüyüş Turu 3: Kapadokya Vadi Yürüyüşleri ile tam da şehrin en gizemli doğal sokaklarında dolaşmış olacaksınız. Unutmayın bu vadiler binlerce yıl boyunca yerli halkın sokakları, peri bacaları evleri olmuştur. Bu yüzden de Kapadokya Özel Yürüyüş Turu ile adım adım geçmişe yolculuk yapacaksınız.
  • Kapadokya Yürüyüş Turu 3: Kapadokya Vadi Yürüyüşleri ile tam da şehrin en gizemli doğal sokaklarında dolaşmış olacaksınız. Unutmayın bu vadiler binlerce yıl boyunca yerli halkın sokakları, peri bacaları evleri olmuştur. Bu yüzden de Kapadokya Özel Yürüyüş Turu ile adım adım geçmişe yolculuk yapacaksınız.
  • Kapadokya Yürüyüş Turu 3: Kapadokya Vadi Yürüyüşleri ile tam da şehrin en gizemli doğal sokaklarında dolaşmış olacaksınız. Unutmayın bu vadiler binlerce yıl boyunca yerli halkın sokakları, peri bacaları evleri olmuştur. Bu yüzden de Kapadokya Özel Yürüyüş Turu ile adım adım geçmişe yolculuk yapacaksınız.
  • Ihlara Vadisi
  • Belisırma Köyü
Kapadokya Vadi Yürüyüşleri ile tam da şehrin en gizemli doğal sokaklarında dolaşmış olacaksınız. Unutmayın bu vadiler binlerce yıl boyunca yerli halkın sokakları, peri bacaları evleri olmuştur. Bu yüzden de Kapadokya Özel Yürüyüş Turu ile adım adım geçmişe yolculuk yapacaksınız.

Kapadokya Yürüyüş Vadileri


Kapadokya’da çekilen pek çok manzara fotoğrafı görmüşsünüzdür. Kimi zaman bu fotoğraflar şehrin üzerinden uçan devasa renkli balonları fotoğraflarken kimi zaman uçsuz bucaksız uzanan iri ufaklı peri bacalarını fotoğraflamışsınızdır. İşte bu manzaraların tam içerisinde olacağınız harika bir gezi içeriği ile sizinleyiz. Kapadokya Gezilecek Yerler listesi bilindiği üzere epey uzundur. Burada göreceğiniz çok farklı Kapadokya Vadileri bulunmaktadır. Aslında bu vadiler tam olarak Kapadokya’nın kalbine inen yollardan geçmektedir. Sizlerde bu büyülü şehrin kalbine adım adım girmek istiyorsanız işte size Kapadokya Yürüyüş Yürüyüş Turu 3! Bir şehri tanımanın en iyi yolu orayı yürüyerek gezmektir. Böylece yörenin en köklü izleriyle tanışabilir ve yakından temas edebilirsiniz.


Kapadokya Yürüyüş Rotaları

Kapadokya Günübirlik Turlar içerisinde bir gün içerisinde dolu dolu geçirmek için pek çok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca Kapadokya Gezilecek Yerler o kadar çoktur ki kimi zaman bu kafa karıştırıcı olmaktadır. Göreme, Uçhisar, Avanos gibi bölge bölge pek çok gezilecek yer bulunmaktadır. Bununla birlikte bu bölgeler arasında ulaşımı sağlayamak ve doğru bir plan oluşturmak da zor olmaktadır. Bu yüzden rehberler tarafından özenle hazırlanan Kapadokya Yürüyüş Rotaları tatiliniz için hayati önem taşımaktadır. Çünkü bu Kapadokya’yı yürüyerek gezmek isteyenler için doğru noktaları belirlemede zaman ve bütçe kaybından kurtaracaktır. Bu yazımızda sizlerle Kapadokya Yürüyüş Rotaları arasından özenle seçilen 3 seçenekten birini detaylıca inceleyeceğiz.


Kapadokya Özel Yürüyüş Turu 3

Kapadokya Yürüyüş Rotaları arasında çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Genellikle iki beldeyi birbirine bağlayan vadiler ve köyler arasında bağlantı kurularak Kapadokya Vadi Turu yapmak amaçlanmaktadır. Ayrıca Kapadokya Vadi Yürüyüşleri ile tam da şehrin en gizemli doğal sokaklarında dolaşmış olacaksınız. Unutmayın bu vadiler binlerce yıl boyunca yerli halkın sokakları, peri bacaları evleri olmuştur. Bu yüzden de Kapadokya Özel Yürüyüş Turu ile adım adım geçmişe yolculuk yapacaksınız.


Kapadokya Yürüyüş Turu 3 Güzergahı

Söz konusu Kapadokya Vadileri olunca her biri gezginler için hazine değerindedir. Sizin için hazırladığımız Kapadokya Özel Yürüyüş Güzergahı içerisinde de vadiden başlayarak bir köyde sonlanan harika bir gezide kendinizi bulacaksınız. Kapadokya Yürüyüş Vadileri arasında en meşhur vadilerinden biri olan Ihlara Vadisi ve gizemini hala koruyan Belisırma Köyü Kapadokya Yürüyüş Turu Güzergahı içerisinde yer almaktadır. HTR Tours acentamız tarafından düzenlenen Kapadokya Özel Yürüyüş Turları arasında 3. seçenek olan bu turun detaylarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.


Kapadokya Yürüyüş Turu 3 Ne Kadar Sürer?

Kapadokya Günübirlik Tur arayanlar içinde harika bir seçenek olan Özel Yürüyüş Turu’nda bir tam günü dolu dolu geçirmeye hazır olun. Öncelikle Kapadokya Gezilecek Yerler listesinde ilk ona giren Ihlara Vadisi’ni adım adım gezeceğiniz tur sabah 9’da başlamaktadır. Ihlara Vadisi 16 km uzunluğunda bir yürüyüş yoluna sahiptir. Bu kilometreler boyunca güneşin altın sarısı kaya duvarlarından üzüm bağlarına nasıl süzüldüğüne şahit olacaksınız. Daha sonra öğle yemeğinde dinlenme fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeğinden sonra ise hava durumuna göre Belisırma Köyü’nü ziyaret edebileceksiniz veya sizin için düzenlenmiş harika bir piknikle günü tamamlayacaksınız.


Kapadokya Yürüyüş Turu 3 Fiyatı Nedir?

Ihlara Vadisi’nde güne başladığınız ve Belisırma Köyü’nde bitirdiğiniz Kapadokya Özel Yürüyüş Turu hakkında güzergah ve süre bilgilerini paylaştık. Şimdi aklınıza gelen soru Kapadokya Yürüyüş Turu Fiyatı Nedir? HTR Tour olarak hazırladığımız bu Kapadokya Yürüyüş Turu Fiyatı

1 Kişi : 182 Euro Kişi başı , 

2 Kişi : 110 Euro Kişi başı 

3 Kişi : 86 Euro Kişi başı 

4 Kişi : 75 Euro Kişi başı

şeklindedir.


Ihlara Vadisi

Kapadokya’nın güneyinde bulunan Ihlara Vadisi, 14 km uzunluğu ile görebileceğiniz en muhteşem kanyonlardan biridir. Binlerce yıl Hasan Dağı’nın lavlarıyla oluşan bu vadi, Melendiz Çayı’nın sularıyla bu şekli almıştır. Söz konusu Ihlara Vadisi’nde neredeyse 120 metre olan bir derinlikten söz ediyoruz. Ne kadar çarpıcı bir görüntüye sahip olduğunu hayal edebilir misiniz? Bununla birlikte vadiden geçen suyun yarattığı atmosferde bambaşkadır. Çünkü suyla beraber vadi içerisi yeşillenmiştir. Böylece yol buyunca sizi birçok çeşitte ağaç karşılayacaktır. Şimdi kendinizi devasa lavlardan oluşan sütunların arasından geçerken, su sesini duyduğunuzu ve ağaçların arasından geçtiğinizi düşünün… Anlayacağınız üzere Ihlara Vadisi, Kapadokya Yürüyüş Vadileri arasında yer alması için pek çok sebep bulunmaktadır. Kapadokya Yürüyüş Rotaları arasında bu vadiyi dahil etmek isterseniz gelin sizinle vadi hakkındaki detayları paylaşalım.


Ihlara Vadisi Nerededir?

Ihlara vadisi il sınırı olarak Aksaray’a bağlı bulunmaktadır. Bulunduğu bölge için Kapadokya‘nın güneyi diyebiliriz. Biliyorsunuz ki Kapadokya bölgesi birkaç şehri içerisine alan bir alandır. Vadiye gelmek isteyenler için Aksaray Nevşehir yolu bulunmaktadır. Fakat dilerseniz de gün içerisinde belli saatlerde iki şehirden de seferler düzenlenmektedir. Eğer Kapadokya Özel Yürüyüş Turu ile geliyorsanız endişelenmeye gerek yoktur. Çünkü tur sizi Ihlara Köyü’ne bıraktıktan sonra yürüyüş güzergahının sonu olan Belisırma Köyü’nden alacaktır.


Ihlara Vadisi Ziyaret Saatleri

Eğer Kapadokya Özel Yürüyüş Turu’ndan bağımsız hareket edecekseniz size kendi tur programınızı oluşturmak için yazımızda notlar bulunmaktadır. Bunlardan biri Ihlara Vadisi Ziyaret Saatleri. Vadi her gün saat 08.30-17.00 arasında ziyarete açıktır.


Ihlara Vadisi Gezilecek Yerler

Kapadokya’nın büyüsüne kapılacağınız Ihlara Vadisi içerisinde pek çok güzellik barındırmaktadır. Bu şahane kanyonu Kapadokya Vadi Turları listenizde ilk üçe mutlaka yazmalısınız. Sebebi ise kendinizi dünyadan soyutlayacağınız, şehrin karmaşasından uzak size bir gün bırakacak olmasıdır. Sahip olduğu 14 kilometre boyunca Kapadokya’da sıkça gördüğünüz vadi içerisine oydukları kilise ve evlere rastlayacaksınız. Aslında bu vadide gerçekten Kapadokya yerlilerinin yaşadığı hayatı tadabileceksiniz. Dolayısıyla böyle bir alanı yürüyerek gezmeden olmaz. Kapadokya Yürüyüş Turu Güzergahı’nın başladığı yer olan bu vadinin sonunda ise Hristiyanlığın yayılmasında önemli bir yeri olan Belisırma Köyü’ne ulaşacaksınız. Şimdi hazırsanız Kapadokya Yürüyüş Vadileri içerisinde neden bu kadar önemli bir yere sahip olduğunu anlamak için sizinle Ihlara Vadisi Gezilecek Yerler listemizi paylaşalım.


Ihlara Vadisi Kiliseleri

Ihlara Vadisi, Hristiyanlık dininin geçmişine ışık tutmaktadır. Sebebi ise dinin yayılmasında bu vadinin büyük öneme sahip olmasıdır. Vadi içerisinde saymakla bitmez irili ufaklı kilise yapısı bulunmaktadır. Bu kiliselerin geçmişi 6. yüzyıla dayanmaktadır. Aradan geçen binlerce sene içerisinde vadi içerisinde gizli bir hazine gibi saklanmayı başarmışlardır. Bu tarihi yaşam alanı yıllarca vadi içerisinden akan Melendiz suyuyla beslenmiş ve vadiye oyulan mağaralarda yaşamıştır. Bu yüzden bölgeye aynı zamanda Peristremma yani dönerek akan suyun halkı da denmiştir. Kapadokya Özel Yürüyüş Turu yaparken vadi içerisinde göreceğiniz 105 kiliseden ise 14’ü ziyarete açıktır. Bu yazımızda sizlerle Ihlara Vadisi Kiliseleri’nden birkaçını paylaşacağız.


Ağaçaltı Kilisesi

Ihlara Vadisi’ne girer girmez ilk ziyaret edeceğiniz yer Ağaçaltı Kilisesi'dir. Asıl giriş toprak altında kaldığı için yıllarca bu kiliseye ağaç dallarıyla girilmiştir. Bu yüzden de kilisede Ağaçaltı adı verilmiştir. Kilisede bulunan çok özel de bir fresk bulunmaktadır. Freskte Danyal Peygamber’in aslanlar arasında olduğu bir sahne resmedilmiştir. Burada dikkat çekici olan bu freskin İran’a özgü olmasıdır.


Sümbüllü Kilise

Kapadokya Yürüyüş Güzergahı’nızda Ağaçaltı Kilisesi'nden ilerlediyseniz karşınıza Sümbüllü Kilisesi çıkacaktır. Vadinin sol tarafında olan kilise adını çevresinde olan sümbül çiçeklerinden almıştır. Aslında manastır kilisesi olduğu düşünülen bu yapı 11. yüzyıldan bugüne kalmayı başarmıştır. Kilisenin girişinde kayaya oyulmuş iki güzel sütun ve kemerli bir kapı karşılamaktadır. Aynı zamanda bu giriş duvarında kandilleri koymak içinde iki kemerli niş yapılmıştır. İçerisi ise Mikail ve Cebrail’in, Hz. Meryem’in hayatına dair kesitlerin, Hz. İsa’nın doğumuna dair kesitler bulunmaktadır.


Yılanlı Kilise

Sümbüllü Kilise’nin karşı yamacında Yılanlı Kilise bulunmaktadır. Vadinin en çok ziyaret edilen kiliselerinden biri olmasının sebebi ise konumudur. Ihlara Vadisi’nin girişinden merdivenlerle aşağı indiğinizde Yılanlı Kilise'ye ulaşmış oluyorsunuz. Adını ise içerisinde bulunan freskten almaktadır. Freskte 8 yılanın saldırdığı dört çıplak kadın resmedilmiştir. Fakat zamanla yıpranan freskte bu kadınların suçu anlaşılamamaktadır. Kimine göre bu dört kadından biri çocuğunu terk eden bir kadın, kimine göre diğeri yalan söyleyen kadındır. Diğer iki kadın ise çocuğunu emzirmemiş ve söz dinlememiştir. Diğer freskler ise Hz. İsa’nın çocukluğundan başlayarak pek çok peygambere değinmiştir.


Pürenliseki Kilisesi

İlkel bir tarzı olmasına rağmen içerisindeki fresklerle renklenen Pürenliseki Kilisesi, adını vadide yetişen püren otlarından almıştır. Tahmini olarak 10. yüzyıldan kalan kilisede önemli freskler bulunmaktadır Bunlar ‘’Son Yargı’’ ve ‘’Sivaslı Kırk Şehitler ve Deesis’’ sahneleridir.


Eğritaş Kilisesi

Ihlara Vadisi içerisinde göreceğiniz en büyük yapılardan biri Eğritaş Kilisesi’dir. 9. yüzyıldan kaldığı düşünülen kilise içerisinde mezarlık bulunmaktadır. Kapadokya Yürüyüş Güzergahı’nızda göreceğiniz en farklı yapılardan biridir. Çünkü kilise diğer yapılardan farklı olarak iki katlıdır. Alt katta cenaze törenlerinin yapıldığı bir mekan bulunmaktadır. Bu iki katı ayıran ahşap döşeme ise yıllara direnememiş ve çökmüştür.


Ihlara Vadisi Kamp Alanı

Ihlara Vadisi Kamp Alanı, Kapadokya’ya gelip kamp yapmak isteyenler için harika bir alandır. Aslında bir işletmeye sahip olan bu alanda 13 su üstü şark köşesi, 12 çadır ünitesine sahip ve karavan kabul etmektedir. Kamp alanını Melendiz suyunun sesi şenlendirmektedir. Doğayla iç içe olacağınız bu ortamda yürüyüş severler için uygundur. Bu yüzden Kapadokya Yürüyüş Vadileri arasında olan bu vadide hem kamp hem yürüyüş yapmak isteyenler için harika bir seçenek olacaktır.


Belisırma Köyü Ala Kilise

Kapadokya Yürüyüş Güzergahı’nın son rotası olan Belisırma Köyü’ne geldi. Söz konusu Belisırma Köyü’nün kuruluş tarihi tam bilinememeyle birlikte Seçuklular’dan önce kurulduğu düşünülmektedir. Sebebi ise bu köyün Hristiyanlık dininin yayılmasında öncü konumda olmasıdır. Riveyete göre köy adını belinde sırmasıyla köye gelen bir atlıdan almıştır. Bugün ise köye her yıl turistler eski günlere dönmek, akan suyun kenarında dinlenmek ve Anadolu lezzetlerini tatmak için akın etmektedir.


Belisırma Köyü Gezilecek Yerler

Belisırma Köyü’nün Hristiyanlık dinini yaymadaki yerinden bahsetmiştik. Bunu Kırkdamaltı adlı kilisedeki bir fresk sayesinde günümüzde bilmekteyiz. Bu köyde Selçuklular döneminde de dinini özgürce halk yaşamıştır. Aynı zamanda bu özgür ve mutlu ortamı anlatabilmek için bu kilisede Selçuklu elçisi freskte resmedilmiştir. Bunun yanı sıra köyde sivil mimari örneklerinden pek çok yapı bulunmaktadır. Bu yapıların pek çoğu restore edilerek restoran ve pansiyon olarak turistlere hizmet etmektedir.

Kuzeyinde bulunan Ala Kilisesi, Hristiyanların bu topraklarda gizlenmeden özgürce yaşadığı dönemlerden birinde yapılmıştır. Bu yüzden dış cephesindeki kayalar özenle işlenmiştir. Kilisede üç kubbe freskle süslenmiştir. Bu fresklerde Hz. Meryem’in takdis edilişi, Kudüs’e girişi ve son akşam yemeği gibi önemli tasvirler bulunmaktadır.

DAHİL OLANLAR:
Rehberlik Hizmeti
Otel Transferi
Öğle Yemeği
Doğa Yürüyüşü

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Kapadokya yürüyüş turu 3 hakkındaki tüm bilgilere tur sayfamızda ulaşabilirsiniz. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#10
LOKASYON:
Kapadokya
YEMEK:
Öğle Yemeği
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Konaklama yapılan otel
BİTİŞ:
Konaklama yapılan otel
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.

TARİH VE FİYATLAR

185

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kapadokya Yürüyüş Turu 3 ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.