Jeep Safari

Çıkış Tarihi
JEEP SAFARİ LİSTELENİYOR
 • 1 Saatlik Jeep Safari Turu

  Kapadokya Jeep Safari gibi turlar ziyaretçilerin bireysel olarak ulaşamayacağı yerlere ulaşmalarını sağlamaktadır. Böylelikle, ziyaretçiler Kapadokya’nın saklı…
  1 Saat
  Diger
  130$
  Detaylar


Peri Bacaları'nın ilginç şekli, Kapadokya'da en çok dikkat çeken şeylerden biridir. 60 milyon yıla yakın tarihi ile Kapadokya, her açıdan büyük değere sahiptir. Tarihi açıdan kiliselere, yeraltı şehirlerine, şapellere, manastırlara ve daha birçok yapıya sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu'na kadar birçok medeniyet ve imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Diğer açıdan baktığımız zaman ise muazzam bir doğaya sahiptir. Vadiler ile bezeli olan Kapadokya bölgesi, rahatlamanız için en ideal yer. Tüm bu yerleri gezebilmeniz, görebilmeniz, farklı aktivitelere katılabilmeniz için birçok tur düzenlemekteyiz. Kapadokya Jeep Safari Turu gibi turlara katılıp, Kapadokya maceranıza daha da güzellikler katabilirsiniz.

Kapadokya'nın doğal güzelliklerine şahit olabilmek için burada düzenlenen yürüyüş turlarımız sizler için en uygun turlardan biri olacaktır. Doğanın rahatlatıcı etkisi, bu vadilerin güzelliği ile karıştığı zaman tam olarak kendinizi huzurun kollarında hissedeceksiniz.

Diğer bir taraftan da Kapadokya'ya ilk defa gelip de hangi tarihi yerleri gezmeniz gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Sizler için düzenlemekte olduğumuz Mavi Tur, Yeşil Tur ve Kırmızı Turları'ndan birine katılmanızı öneririz.

Aynı zamanda da daha farklı şeyler yapmak isteyenleriniz için de çözüm yolları bulduk. Deve Turu ve At Turu ile Kapadokya bölgesini at veya devenin üstünde gezebilir daha farklı bir auraya şahit olabilirsiniz. Söz konusu iki tur dışında da Jeep Safari ya da ATV Turlarımız da mevcuttur. Bu iki turumuz da macera severler için birebirdir.

Kapadokya Jeep Safari Turu Nedir?

Kapadokya sizlere her açıdan güzelliği, tarihi, doğayı eve eğlenceyi sunan bir bölgedir. Herkesin hayatında bir kere de olsa mutlaka ziyaret etmesi gerekmektedir söz konusu bu bölgeyi. Eşinizle, ailenizle, arkadaşlarınızla veya tek başınıza da ziyaret ettiğiniz takdirde keyif alacağınızı garanti etmekteyiz.

Sevdiklerinizle katılabileceğiniz, sizlere eğlenceyi en yüksek seviyede sunan bir turdur. Kapadokya'nın güzelliklerini görme imkanı da sağlamaktadır sizlere. Devasa jeeplerle, grup halinde muhteşem bir geziye katılmak isteyenler için söz konusu Jeep Safari turumuza mutlaka katılmanızı öneririz. Vadi, tarihi yapı ve daha nicesini söz konusu turumuza katıldığınız takdirde görme imkanınız olmaktadır. Jeep Safari Turumuz ile sizlere en güzel hizmeti sağlamayı hedeflemekteyiz böylelikle.

Jeep Safari Turu Fiyatı

Kapadokya'da katılabileceğiniz birçok tur mevcut. Söz konusu bu turlardan birine katıldığınız takdirde bu bölgedeki gezinizi daha keyifli bir hale getirmiş olacaksınız. Tarihi açıdan, doğal güzellikler, eğlence, macera ve daha birçok deneyim yaşamanız için sizleri Kapadokya'ya davet ediyoruz.

Söz ettiğimiz turlardan biri de Jeep Safari Turu'dur. Sevdiklerinizle beraber de katılabileceğiniz bu turda en güzel anılarınızı biriktirmeniz olasıdır. Bundan dolayı da Kapadokya'ya uğrayan herkes için muhakkak bu tura katılmalarını önermekteyiz. Bir diğer taraftan da söz konusu tura katılmak isteyip de fiyat bilgisi almak isteyenlerinizi de bilgilendirelim. Jeep Safari Turumuzun fiyatı 1500 TL'dir. Fakat söz konusu fiyat kişi başı değildir. Bu fiyat aslında araç kiralamayı kapsıyor diyebiliriz. Aynı aracı isterseniz tek başınıza kiralayabilirsiniz, isterseniz de sevdiklerinizle beraber aynı aracın içinde yer alabilirsiniz.

Kapadokya bölgesini ziyaret eden tüm misafirlerimizin mutluluğu bizler için önemlidir. Bununla beraber de sizlerin söz konusu bölgede güzel vakitler geçirebilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapmayı çabalıyoruz. Bundan dolayı da Jeep Safari Turu ve birçok turu daha sizlerin memnuniyeti için düzenlemekteyiz. Kapadokya bölgesine düzenlediğiniz geziniz bitip de geri döndüğünüzde, hiç unutamayacağınız anılarınızı da aklınızda yer etmesini dilemekteyiz.

Kapadokya Jeep Safari Turu Neler Dahil?

Otel Transferi

Şampanya

Vadi ve Peri Bacaları Seyri

Kask ve Bone

Tecrübeli Rehber

Jeep Safari Turu, Kapadokya bölgesinin en bilgilendirici, aynı zamanda en eğlenceli turlarından biridir. Herkes eğlenirken öğrenmeyi istemektedir. Bundan dolayı söz konusu turumuzda sizleri memnun ve mutlu edecek birçok etken yer almaktadır.

Söz konusu Jeep Safari Turumuzun içeriğinde sadece jeepler ile Kapadokya'nın birkaç vadisini gezmek yer almıyor. Aynı zamanda birkaç şeyi daha sizler için turumuza dahil ettik. Otel transferinden tecrübeli rehbere kadar sizleri düşündük.

İlk olarak turumuza dahil olan otel transferi ile başlayalım. Jeep Safari Turumuza katılım sağlamaya karar verdiğiniz takdirde turumuzun başlangıcı otel transferi ile olacaktır. Sizleri konaklamakta olduğunuz otelden alıp, turun düzenleneceği alana özel araçlarla götüreceğiz. Aynı şekilde de turumuz sona erdiği zaman da yine özel araçlarla sizleri tekrar otelinize bırakacağız.

Söz konusu turumuzun ikinci hizmeti de şampanya olacaktır. Turun hemen ardından Kapadokya manzarasını, peri bacalarını ve burada yer alan vadileri şampanya eşliğinde seyredeceksiniz. Tüm yorgunluğunuzu üstünüzden atabilmeniz için şampanya iyi gelecektir.

Bir diğer dahil olan hizmetimiz ise peri bacaları ve vadi seyri. Turun ardından dinlenmek ve Kapadokya'yı doya doya izleyebilmek için turun ardından peri bacaları ve vadileri izleme imkanı sunmaktayız. Kapadokya'nın büyülü manzarasını izlerken bir elinizde şampanya, yanınızda sevdikleriniz bulunacaktır. Böylelikle turun belki de en güzel anlarından birini yaşamış olacaksınız.

Tura dahil olan hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecektir. Bir diğer hizmetimiz ise kask ve bone olacaktır. Sizlerin sağlığı bizler için çok önemli. Bundan dolayı tur süresince kendinizi daha da güvende hissetmeniz adına sizlere kask ve boneler vereceğiz. Söz konusu turumuz herhangi bir tehlike teşkil etmemektedir. Fakat olası küçük kazalardan kendinizi koruyabilmeniz adına kask yardımcı olacaktır. Bundan dolayı da turumuza katılan misafirlerimizden ricamız olacaktır. Tur süresince kask ve boneyi hiç çıkarmamaları olacaktır o.

Son olarak da belki de tüm turların en önemli konusu olabilecek tecrübeli rehberlerdir. En tecrübeli rehberlerimiz de bu tura dahil olan hizmetler arasındadır.

Kapadokya Jeep Safari Turu Hangi Mevsimde Yapılır?

Bir bölgeyi ziyaret ettiğimiz zaman, burada bizleri çok etkileyen birkaç etken vardır. Bunlardan biri de manzaradır diyebiliriz. Birçok insan, güzel manzaralara aşıktır. Bundan dolayı da güzel bir manzara ile karşılaştıkları takdirde ya fotoğraf ya da video çekmeye başlarlar. Kapadokya bölgesi de manzara açısından büyülü panoramaları gözler önüne sermektedir. Günün farklı saatlerinde, yılın her mevsiminde karşınıza çıkacak muazzam Kapadokya manzaraları, bizleri hayal dünyamıza doğru çekecektir.

Kapadokya bölgesinde karşılaşacağınız gün doğumu ve gün batımı manzaraları özellikle Kapadoka'ya aşık olmanızı sağlayacak etkenlerden en önemlisidir. Güneş ışıklarının Kapadokya vadilerine vurması ile gökyüzünde süzülen sıcak hava balonlarını aynı karede düşünelim. Artı olarak da söz konusu kareye bir de peri bacalarını eklersek, daha önce hiç görmediğimiz güzelliğe sahip bir manzara ile karşı karşıya kalacaksınız.

Gün doğumu ve gün batımını bir kenara bırakıp mevsimleri ele alalım bir de. Yaz aylarında yemyeşil vadilerin arasında yürüdüğünüzü hayal edin. Bir de bu görüntüye de kuş cıvıltıları da ekleyin aynı zamanda. Huzuru tadacağınız bir manzara ve ortam oluşacaktır. Bundan dolayı da Kapadokya'nın yaz aylarında oluşturduğu güzelliklerin çok ayrı olduğunu eklemeden geçemeyeceğiz.

Bir diğer mevsim ile de devam edelim. Gözlerinizi kapatıp Kapadokya bölgesini bir de kış mevsiminde hayal etmenizi rica edeceğiz sizden. Bembeyaz kar tabakasının örttüğü Kapadokya bölgesi, vadileri ve peri bacaları ile. Gökyüzünde de sıcak hava balonları mevcut. Ortaya çıkan manzara hepimizi büyüleyecektir.

Bir de aynı manzaralara herhangi bir mevsim veya herhangi bir günde jeep safari turuna katılarak şahit olabileceğinizi de hatırlatalım sizlere. Bundan dolayı da söz konusu turdan ve Kapadokya'nın her mevsimde daha da muhteşem bir hal alan manzaralarından sizleri mahrum bırakmak istemiyoruz. Bu yüzden de Jeep Safari Turumuz yılın 365 günü, her mevsimde düzenlenmektedir. Olumsuz ya da çok zorlu hava şartları dışında her gün düzenlenen Kapadokya Jeep Safari Turumuza hepinizin katılımınızı bekliyoruz.

Kapadokya Jeep Safari Turu Hangi Saatlerde ve Günlerde Yapılır?

Söz konusu turlarımız hafta içi ve hafta sonu her gün düzenlenmektedir. Sabahın erken saatlerinde başlayıp akşama kadar da sürmektedir. Başlangıç saati 08:00'dır. Bu turlarımız aynı zamanda da akşam 19:30'a kadar da sürmektedir. Bu süre zarfında gün içinde ne zaman isterseniz turumuza katılım sağlayabilirsiniz.

Kapadokya Jeep Safari Turu Görülecek Yerler

Ortahisar Kalesi

Yer aldığı kasabanın ismiyle özdeşleşmiş bir kaledir söz konusu yer. Aynı zamanda da Kapadokya bölgesinin en büyük peri bacası olarak da bilinmektedir. Söz konusu kale, İpek Yolu kervanlarının uğrak yeriydi zamanında. Aynı şekilde de dünyada yer alan çok katlı yerleşimleri arasında ilk bilinenleri listesinde yer almaktadır. Kapadokya'nın güzelliklerinden biri ile karşı karşıya gelmek isteyenler için Ortahisar Kalesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri konumundadır.

Üzengi Vadisi

Bir nevi Kapadokya bölgesinin gizli güzellikleri arasında yer alan bir vadidir. Nevşehir'de bulunan vadi, Ortahisar ve Ürgüp'ün arasında yer alır. Söz konusu vadi güvercinlikleri ile de meşhurdur diyebiliriz. Fakat bu bölge sadece güvercinlikler ile meşhur değildir. Aynı zamanda da birçok güvercin vardır burada. Yani güvercinleri ile de meşhur bir vadidir.

Kapadokya'da yer alan diğer vadilerde de olduğu gibi, Üzengi Vadisi'nde de kiliseler bulunmaktadır. Aynı zamanda da söz konusu vadi, birkaç sene öncesine kadar şimdiki gibi meşhur bir yer değildi. Bundan dolayı da günümüzde katılacağınız turlar arasında pek sık karşınıza çıkmayacaktır ne yazık ki.

Pancarlık Kilisesi

Söz konusu kilise, adını bulunduğu vadiden almaktadır. Bu kilisede yer alan freskler de Kapadokya bölgesinde yer alan diğer kiliselerden daha farklıdır. Pancarlık Kilisesi, freskler açısından sizlere görsel şölen yaşatan bir kilisedir.

Çok büyük bir kaya kütlesine oyulmuştur. Aynı şekilde de kilisenin yer aldığı bölge de vadinin en yüksek kısımlarındadır. Sizlere tarihi en güzel şekilde sunacak, daha önce karşılaşmadığınız güzellikler ile sizleri yüzleştirecek muhteşem bir kilise olduğunu söylemeden edemeyeceğiz.

Kılıçlar Vadisi

Göreme'nin ikinci kısmı olarak da bilinmektedir aynı zamanda. Yaklaşık 15 dakikalık bir mesafeye sahipti Göreme merkez ile. Güllüdere Vadisi ile Göreme Açık Hava Müzesi arasınde bulunan söz konusu vadi, yaklaşık 2.7 kilometrelik bir uzunluğa da sahiptir. Aynı zamanda da buraya motorlu taşıtların da girmesi yasaktır. Bundan dolayı da deve turu ve at turu için en ideal bölgedir. Tüm bunların dışında da Kılıçlar Vadisi'nde ATV Turları da düzenlenmektedir. Zamanında ev olarak kullanılmış, günümüzde de boş bir yer olan mağara vardır. 300 metrelik tünel ve birçok peri bacaları da bulunur. Vadinin tamamını yürümek istiyorsanız da 1 ya da 2 saatinizi sadece buraya ayırmanız gerekecek. Söz konusu vadide Kapadokya'nın en önemli kiliselerinden Kılıçlar Kilisesi ile Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır.

Aşk Vadisi

Aşıklar Vadisi ismi ile de bilinmektedir aynı zamanda. Kapadokya bölgesinin en güzel vadileri arasında yer alır. Daha önce aşık olmamış biri iseniz ve aşka inanmayan biri iseniz söz konusu vadiyi gördüğünüzde aşka inanacaksınız. Sevdiklerinizle ziyaret edebileceğiniz bu vadide, bağdaş kurup tüm güzellikleri izleyebilirsiniz.

Güllü Vadi

Söz konusu vadimiz manzarasıyla meşhurdur. Gün doğumu ve gün batımına göre farklı güzelliklere dönüşür. Bu güneş ışınlarının Güllüdere Vadisi'ne vurması ile vadide gül renginde bir kızıllık oluşur. Sizlerin de bu noktada yapmanız gereken de muhteşem manzarayı oturup izlemenizdir.

Güllüdere Vadisi’nin bir diğer güzelliği ise içerisinde kiliseler, barınma yerleri ve manastırlar barındırmasıdır. Hem tarih hem de doğal güzelliklere ev sahipliği yapması, bu vadiyi çok özel kılmaktadır. Ayvalı Kilise, Üç Haçlı Kiliseve Yovakim Anna Kilisesi burada gezilecek kiliseler arasındadır. Bir diğer kiliseler ise Sütunlu ya da Direkli Kilise, Haçlı Kilise'lerdir.

Bu vadi yaklaşık 4 kilometrelik bir alana yayılmıştır. Aynı zamanda da Kapadokya bölgesinin en önemli trekking yani yürüyüş vadisidir. Vadide yürürken kayısı ve badem gibi ağaçların arasından geçeceksiniz. Tıpkı Güvercinlik Vadisi’nde olduğu gibi burada da güvercinliklerle karşılaşacaksınız. Buradan aynı şekilde de Kızılçukur Vadisi'ni de izleyebilirsiniz.

Kızlar Manastırı

Kapadokya bölgesinde yer alan manastırlar arasından en önemlilerinden biri konumundadır. Bir diğer adı ise Rahibeler Manastırı'dır. Manastırın birinci katında yemekhane, birkaç oda ve mutfak yer almaktadır. İkinci kata geldiğinizde de yıkık bir şapeli mevcuttur. Üçüncü katta da bir kilisesi mevcuttur. Bu kiliseye de bir tünel aracılığı ile ulaşılmaktadır. Söz konusu kilise çapraz kubbeli olarak inşa edilmiştir. Bu manastırın katları arasında bağlantı amaçlı kiliseler yapılmıştır. Aynı şekilde de yer altı şehirlerinde de olduğu gibi tehlike anında bu tünelleri kapatabilmek için sürgü taşları da yapılmıştır. Kapadokya'ya uğrayan ve tarihe merakı olan tüm misafirlerimize bu manastırı mutlaka ziyaret etmelerini öneririz. Tarihte yolculuk yaptığınızı hissedecek, müthiş bir haz duyacaksınız söz konusu manastırı gezerken.

Kızılçukur Vadisi

Kapadokya bölgesinin en etkileyici vadilerindendir. Bir diğer adı da Kızıl Vadi'dir. Adını ise kayalarının kızıllığından alır. Kızılçukur Vadisi'ni diğer vadilerden farklı kılan da budur. Burada yürümek için de birkaç tünelden geçmeniz gerekecektir. Bu tünellerin en uzunu 37 metre kadardır. Üzüm bağlarının da size eşlik ettiği bu vadide, diğer vadilerde olduğu gibi kilise çıkacak karşınıza. Burada yer alan Haçlı Kilise'yi vadi geziniz esnasında da ziyaret edebilirsiniz.