Türk Gecesi

Çıkış Tarihi
TÜRK GECESİ LİSTELENİYOR
 • Kapadokya Türk Gecesi Yemeksiz Program

  Kapadokya'da gündüz olduğu gibi gece de renkli etkinliklere katılabilirsiniz. Kapadokya Türk Gecesi yemeksiz programa katılarak mağara restoran atmosferinde folklorik…
  4 Saat
  Diger
  60$
  Detaylar
 • Kapadokya Türk Gecesi Yemekli Program

  Kapadokya'da gün içinde onlarca aktivite ve gezi turlarında sonra akşamını da hem dinlenerek hem de yine yeni bir deneyim daha kazanarak geçirmenin en iyi yolu…
  4 Saat
  Diger
  75$
  Detaylar


Türk Gecesi

60 milyon yıllık bir geçmişten sonra meydana gelen bir doğa harikasıdır Kapadokya bölgesi. Yürüdüğünüz her yolda karşınıza bir tarih çıkar. Baktığınız her yerde bir vadi görürsünüz. Tüm bunlar arasında aktiviteler de cabası. Kapadokya bölgesi, her insanın zevkine bağlı olarak bir şeyler sunmaktadır. Tarih sevenler için Hristiyanlığın ilk yıllarından kalma eserler vardır. Birçok imparatorluk ve medeniyete ev sahipliği yaptığı için hepsinden birer parça bulacaksınız. Doğa severler için de buradaki vadiler çok güzeldir. Tüm bunların dışında ise aktiviteler, eğlenceler düzenlenmektedir. Kapadokya'ya kafa dinlemeye, rahatlamaya gitmek isteyebilirsiniz. Fakat aynı şekilde de biraz eğlence de fena olmaz gibi. Bundan dolayı da Kapadokya Türk Gecesi gibi eğlencelere katılabilirsiniz. Böylelikle de tatilinizi daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Dünya üzerinde yer alan ülkeleri gezmeyi hepimiz isteriz. Bazımız bir ülkeyi eğlence mekanları için, bazımız da tarihi zenginliklerde dolu olan şehirleri görmek isteriz. Fakat birçok insan vardır ki gezmek istediği yerleri, aktivite açısından çok zengin olduğundan dolayı görmek ister. Bazı zamanlar da tatil ihtiyacımızı karşılamak için bir geziye çıkarız. Doğal olarak dünyada gezilip görülecek birçok yer mevcut. Fakat bazı ülkeler yukarıda saydığımız her şeyi içinde barındıran ülkelerdir. Tarih, eğlence, tatil ve daha birçok şey mevcuttur. Söz konusu ülkelerden biri ise Türkiye'dir. Taşı toprağı altın olan Türkiye, tüm bu aktiviteler konusunda çok değerli bir ülkedir. Tarihi yer görmek isteyenler için tarih kokan şehirlere, doğada kaybolup huzuru bulmak isteyenler için doğa güzellikleri var. Bunun haricinde de yapılacak aktiviteleri mevcut. Fakat Türkiye'nin bazı şehirleri var ki her adımda tarih, kafanızı çevirip baktığınızda her yer doğa harikasıdır. Kapadokya da bu Türkiye bölgelerinden biridir.

Kapadokya Türk Gecesi Nedir?

Tatil, eğlence, tarih ve doğa dendiği anda akla ilk gelen yerlerden biri Kapadokya bölgesidir. Doğanın güzelliğini derinden hissetmek, burada düzenlenen aktivitelere katılıp tatilinize farklı bir hava katmak da isteyebilirsiniz. Bundan dolayı da sizler için birçok hizmet sunmaktayız. Bu hizmetlerimizden biri de Kapadokya Türk Gecesi. Peki bu Kapadokya Türk Gecesi nedir? Kapadokya bölgesini ziyaret eden turistlere bu bölgenin kültürünü tanıtabilmek amacı güden bir eğlence aktivitesidir. Sadece kültürü tanıtmak değil, aynı zamanda ziyaretçilerin eğlenmesini de amaçlamaktadır. İsterseniz yemekli bir şekilde Kapadokya'nın kültürünü görecek, bilmediğiniz, görmediğiniz birçok şeyi fark edeceksiniz. Birçok bölgeye ait olan folklorik dansları izleyebilirsiniz. Mekanın size yapacağı özel sürprizlerle beraber aynı zamanda da oryantal şovlar da buraya dahildir. Söz konusu gösteriler kayadan oyma mekanlarda düzenlenmektedir.

Tüm bunların dışında aynı zamanda söz konusu kayadan oyma mekanların nasıl yerler olduğunu göreceksiniz. Muhtemelen daha önce görmediğiniz güzellikteki folklorik danslar, sizi etkileyecek şovlar göreceksiniz. Ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevgilinizle katılabileceğiniz Kapadokya Türk Gecesi muhteşem bir gösteriye, eğlenceye sahip. Bundan dolayı da Kapadokya'ya tatil amaçlı veya farklı bir amaçla yolunuz düştüğü takdirde mutlaka bir Türk Gecesi'ne katılmanızı önermekteyiz.

Kapadokya Türk Gecesi Hangi Bölgelerde Düzenleniyor?

Eğlence amaçlı katılabileceğiniz birçok etkinliği bulunan Kapadokya bölgesi, sizlere çokça güzel şey bağışlamaktadır. Birçok keyifli tarihi gezi turu olan Kapadokya'da bu turlar sayesinde tarihte yolculuğa çıkacaksınız. Kilise, manastır, şapel, yeraltı şehirleri gibi tarihin çok öncesinden kalma eserleri göreceksiniz. Günümüze altın harflerle yazılan bu yerler, sizlerin tarihe karşı olan açlığınızı giderecek. Kapadokya'nın vadileri de doğanın güzelliğini gözler önüne sermekle beraber rahatlamanız için birebir. Tüm bunların dışında da aksiyon dolu aktiviteler, deve turu ve at turu gibi eğlenceler mevcut. Bu aktivitelere katılmanız farklı ve muhteşem birçok deneyime sahip olmanızı sağlar.

Kapadokya Türk Gecesi gibi bir aktiviteye katılmak da tüm stresinizi atmanıza, rahatlamanıza neden olacaktır. Söz konusu bu aktivite ile Kapadokya'nın ve Türk kültürünün en güzel yönlerini göreceksiniz. Oyma mekanlarda düzenlenen bu etkinlik, genellikle Avanos ve Uçhisar'daki oyma restoranlarda düzenlenmektedir. Eğlence, kültür ve geleneğin iç içe olduğu Kapadokya Türk Gecesi, Kapadokya'ya seyahat eden herkesin muhakkak katılması, görmesi gereken diğer aktiviteler arasında yer almaktadır. Daha önce katılmadığınız bir aktivite, diğer tur ve etkinliklerden farklı olması açısından söz konusu tur farklı bir şeyler isteyenler için muhteşem bir etkinliktir.

Kapadokya Türk Gecesi Düzenlenen Yerler

Söz konusu Türk gecelerini düzenleyen pek fazla mekan yok ne yazık ki. Çünkü Kapadokya Türk Geceleri diğer mekanlara kıyasla kayadan oyma büyük yerlerde düzenlenir. Söz ettiğimiz büyük oyma mekanlar en çok Uçhisar ve Avanos'ta yer alıyor. Bundan dolayı da daha önce de söz ettiğimiz gibi en yoğun Türk Gecesi aktiviteleri de bu iki bölgede düzenlenmektedir. Bizler de Kapadokya Türk Gecesi düzenleyen en meşhur altı mekana değineceğiz.

Uçhisar'daki Mekanlar

Yemeni Restoran

Kapadokya'nın Uçhisar bölgesinde bulunan Yemeni restoran, Kapadokya'nın geleneksel dokusuyla yapılmıştır. Aynı şekilde de yerin altına kayadan oyularak inşa edilmiştir.

Harmandalı Restoran

Türk Günü etkinliğine katılabileceğiniz bir diğer restoran da Harmandalı Restoran'dır. Tıpkı Yemeni Restoran gibi Harmandalı Restoran da Ürgüp'te bulunmaktadır. Oldukça otantik bir yer olan bu restoran, sizlerin oldukça hoşunuza gidecektir.

Yaşar Baba Restoran

1980 yılından bu yana hizmet veren bu restoran, Kapadokya'nın köklü bir mekanı olarak bilinmektedir. Tüm bunların dışında da aynı zamanda Kapadokya bölgesindeki Türk Gecesi etkinliklerini başlatan ilk mekandır. Yaşar Baba Restoran, 600 kişilik bir kapasiteye sahip olduğu bilinmektedir.

Halayhan Restoran

Bu restoranda da beş adet loca yer almaktadır. Duvarlarında rölyefler bulunan söz konusu bu locaların her biri isimlerini Kapadokya'daki medeniyetlerden almıştır. Sahnenin kolayca izlenebilmesi de mekan için çok büyük bir artıdır. Mekanı rahatlıkla izleyebilmenizin nedeni de bu mekanda herhangi bir kolon olmamasından kaynaklanmaktadır.

Avanos'taki Mekanlar

Sarıkaya Restoran

2001 yılında açılışı olup günümüzde hala hizmet vermektedir. 720 kişilik bir kapasiteye sahip olan restoran, tıpkı diğer mekanlar gibi kayadan oymadır.

Evranos Restoran

Bu restoran ise iki salonun birleşiminden oluşmaktadır ve kapasitesi de 450 kişiliktir. Uzun yıllardır Türk Gecesi etkinliği düzenleyen bu mekan tercih edebileceğiniz restoranlar arasında yer almaktadır.

Türk Gecesi İçeriği

Eğlencenin en güzelini göreceğiniz Türk Gecesi, içerik olarak çok zengin bir etkinliktir. Türk müziğinin en değerli parçalarını dinleyeceğiniz, konser tadında bir gece yaşayacaksınız. Aynı zamanda da Kafkas kültürene de aşina olacağınız Kafkas dans gösterisini izleyeceksiniz. Kültürlerin en güzel kısmı ise birbirinden farklı şeyler ile karşılaşmanız oluyor. Bundan dolayı da oryantal dansı da bir kültürün parçası olup Türk gecesinde izleyebileceğiniz en güzel gösterilerden biri olacaktır diyebiliriz. Dans gösterileri, konser tadında müzikli sahneler dışında da bazı ritüeller de bulunmaktadır. Bunda örnek olarak da Türk Gecesi'nde görebileceğiniz gelin alma ve kız isteme gibi keyifli, tiyatro tadında bir bölüm izleyeceksiniz. Son olarak eklememiz gereken de Türk Gecesi'nde düzenlenen bir diğer dans gösterisi ise oyun havalarıdır. Yukarıda adı geçen, Türk gecelerinde görebileceğiniz şovlara sizler de katılım sağlayabilirsiniz. Dansözlerle beraber göbek atabilir, oyun havası esnasında kendinizden geçebilirsiniz. Güzel vakitler geçirip, tabir-i caizse kurtlarınızı dökmek istiyorsanız, muhakkak bir Türk Gecesi'ne katılın.

Türk Gecesi Programı

Kapadokya'nın en geleneksel, en özel programlarından biridir Türk Gecesi. Kayadan oyma mekanlarda düzenlenen etkinlik, ilk olarak ikramlarla başlamaktadır. Ondan sonra da eğlenceye geçiş aşaması başlıyor. İlk olarak teatral bir bölümle başlayan Türk Gecesi, Türk kültüründe yer alan bir ritüeli sizlere sunuyor. Gelin alma ve kız isteme gibi önemli ritüellerin bulunduğu kısımda Türk kültürüne dair çok güzel şeyler görmüş ve öğrenmiş olacaksınız. Bu bölüm bittikten sonra tabir-i caizse en keyifli kısımlar başlamış olacak. İkinci olarak yapılan oryantal gösterisi, yerinizde duramayacağınız sizlerin de sahnedeki oryantellere eşlik etmek isteyeceğiniz bir bölüm olacaktır. Arap ve Türk esintilerinin karışımından oluşan bu oryantal gösterisi, eğlenceyi sonuna kadar yaşayacağınız ve bitmesini hiç istemeyeceğiniz anlar olacaktır.

Oryantal gösterisinden sonra da kulağınızın pasını silmeye hazır olmanızı söyleyebiliriz. Sizlerin de eşlik etmekten kendinizi alamayacağınız, Türk müziğine ya da ezgilerine ait en güzel şarkıları dinleyeceksiniz. Keyfinizin daha da çok yerine gelmesini sağlayacak olan bu kısımda mest olacaksınız. Türk gecesinin bir sonraki gösterisi ise gözlerinizin bayram edeceği Kafkas dans gösterisi olacaktır. Oldukça zor bir dans olan Kafkas dansını adeta büyülenmiş bir şekilde izleyecek aynı zamanda da hayran kalacaksınız. Harika bir program içeriğine sahip olan Kapadokya Türk Gecesi birkaç saatliğine katıldığınızda kafanızı en iyi şekilde dağıtıp hayatınızın en güzel günlerinden birini yaşadığınızı da fark edeceksiniz.

Türk Gecesi Saatleri

Kapadokya'nın en güzel ve vaktinizin büyük bir kısmını eğlenerek geçireceğiniz bir etkinliktir Kapadokya Türk Gecesi. Bundan dolayı da mutlaka katılmanız gerektiğini tekrar vurgulamak isteriz. Türk kültürüne dair birçok şeyi görebileceğiniz bu programın başlangıç saatleri de değişkenlik göstermektedir. Yani yazın ve kışın başlangıç ve bitiş saatleri farklıdır. Yaz ve kış başlangıç saatleri yarım saatlik bir fark göstermektedir. Kapadokya Türk Gecesi kışın saat 20:00'da başlarken, yazın başlangıç saati de 20:30'dur. Bitiş saatleri ise de kışın Türk gecesi 23:00'a kadar sürer, onun tam aksi yaz mevsiminde de 24:00'da sona erer. Gösterinin uzunluğu da aynı şekilde yazın ve kışın değişiklik göstermektedir. Kapadokya Türk Gecesi kış aylarında 3 saatlik bir süreye yayılmışken, yaz aylarında da 3.5 saat sürmektedir. Sonuç olarak gününüzün ortalama 4 saatinde kendinizi normal dünyadan soyutlayacak, farklı ve büyülü bir dünyaya adım atmış gibi hissedeceksiniz.

Türk Gecesi Yemekli ve Yemeksiz Menüler

Yaklaşık üç-üç buçuk saatlik bir gösteride susayabilir veya bir şeyler atıştırmak isteyebilirsiniz. Kapadokya Türk Gecesi düzenleyen mekanlar sizleri düşünüp bu konu hakkında da bir şeyler yaptılar. Her ne kadar yemekli ve yemeksiz menüler olarak ikiye ayırmış olunsa da yemeksiz menülerde de ikramlar mevcut. Öncelikle yemeksiz menüyü ele alalım. Söz konusu bu menünün Kapadokya Türk Gecesi'nde ekstra para ödemenize gerek kalmayan, işletmenin sizlere ikramda bulunduğu menüdür. İçerisinde alkolsüz içecek dışında Kapadokya'da üretilen şaraplar da bulunmaktadır ikram olarak. Bunun dışında ise lokum, meyve, kuruyemiş gibi ikramlar vardır. Fakat bu ikramlar işletmeye göre değişiklik göstermektedir. Bazı işletmeler ikram olarak daha fazla şey vermekle birlikte, içkilerin limitsiz ve limitli durumu da farklılık göstermektedir. Bundan dolayı da dahil olanları işletmeye sorup öğrenebilirsiniz.

Bir diğer menü olan yemekli menü ise yemeksiz menüye göre daha zengin bir içeriğe sahip. Aynı şekilde Kapadokya'da üretilen şaraplar menü içinde yer alıyor. Bunun dışında ise soğuk meze türleri de vardır. Menünün devamında da ara sıcaklar, ondan sonra da ana yemek getirilecektir. Söz konusu ana yemek ise en az 2 tür olacaktır. Salatasız yemek olmaz diyerek yemeğin yanına salata da gelecektir. Tüm bunların dışında ise meyve veya tatlı, bu yemek serüveninin kapanışı olacaktır. Hem eğleneceğiniz, hem de tıka basa doyacağınız Kapadokya Türk Gecesi sizlere en keyifli saatlerinizi yaşatmayı amaçlamaktadır. Hem yemeğinizin hem de eğlencenizin aynı anda olacağı söz konusu tura özellikle de bir grup halinde katıldığınız takdirde eğlencenin en güzeli ile karşılaşmış olacaksınız.

Türk Gecesi'ne Kimler Katılabilir?

Yılda binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Kapadokya bölgesi, her yönüyle adeta bir güzellik abidesidir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu bölge eğlence, doğa ve tarihle iç içedir. Sevdiklerinizle veya sadece kendinize vakit ayırmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Doğanın içinde, peri bacalarının arasından geçerken hem huzur ile hem de tarihin doksu ile karşı karşıya geleceksiniz. Geldiğinizde ayrılmayı hiç istemeyeceğiniz bu bölge, sizlere doğanın en güzel şeylerini armağan edecektir.

Huzurun ve sessizliğin arasında eğlenmek isteyenlerin de katılabileceği birçok etkinlikler bulması da işin artısı. Bu etkinliklerden biri olan Kapadokya Türk Gecesi de sevdiklerinizle beraber katılabileceğiniz eğlenceli aktivitelerin başında yer almaktadır. Kapadokya Türk Gecesi programına katılmak için bir koşul yoktur. Aynı zamanda bir yaş sınırlaması da bulunmamaktadır. Ailenizle, eşinizle, çocuklarınızla veya arkadaşlarınızla yapmaktan keyif alacaksınız. Herkesin eğlenmesi gerektiği amacını güden Kapadokya Türk Gecesi'ne 7'den 77'ye her yaştan insan katılabilir. Bundan dolayı da böyle güzel bir eğlenceyi, böyle güzel bir aktiviteyi bulmuşken kaybetmeyin. Söz konusu bu gecelerden birine mutlaka katılın.

Kapadokya Türk Gecesi Fiyatı

Kapadokya bölgesinde bir Türk Gecesi'ne katılmak isteyip de fiyat konusunda bilgi sahibi iseniz sizlere şunu söyleyebiliriz: Türk Gecesi fiyatları mekana göre değişiklik göstermektedir. Sadece mekan değil, yemekli ve yemeksiz menü tercihinize göre de fiyat farklılığı olur. Yaklaşık 30 Euro'dan başlayan paketler ortalama olarak 40 Euro'ya kadar yükselmektedir. Yemeksiz paketlere 30 Euro civarında bir fiyatlandırma yapılmıştır. Yemekli menüler ise doğal olarak daha pahalıya 35-40 Euro'luk bir fiyata kadar yükselmektedir. Fakat bu fiyatlar sabit değildir. Yani kalabalık bir grup ile katılacağınız Kapadokya Türk Gecesi'nde indirim uygulanmaktadır aynı zamanda.

Kapadokya bölgesi 60 milyon yıldan bu yana birçok medeniyet ve imparatorluk görmüş bir bölge olarak koca bir çınar misali hala ayakta. Hititler, Roma, Selçuklu, Osmanlı ve daha birçok imparatorluk ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kapadokya'da attığınız her adımda farklı medeniyetlerin, farklı imparatorlukların izlerini göreceksiniz. Peri bacalarının mantar şeklindeki ilginç yapıları görülmeye değer güzelliktedir. Gökyüzünde süzülen ve Kapadokya'yı süsleyen sıcak hava balonları da keza öyledir. Kapadokya'nın vadilerinde gezerken karşınıza bir anda Hristiyanlığın ilk yıllarından kalma bir kilise, şapel ya da manastır mutlaka çıkacaktır.

Vadilerde bulunan güvercinlikler de yüzünüzde bir gülümseme oluşturacak huzuru Kapadokya'da duyacaksınız. Tatil planı yapıyor fakat karar veremiyorsanız, Kapadokya bölgesini tatil yeriniz olarak seçebilirsiniz. Yapılacak birçok şey, görülecek birçok yer ile bezeli olan Kapadokya'da güzel vakitler geçirebilirsiniz. Aynı zamanda da ailenizle hiçbir zaman unutmayacağınız güzel anılara sahip olabilirsiniz. Kapadokya bölgesi özellikle de daha önce hiç gezmediğiniz, hiç görmediğiniz bir yer konumunda ise muhakkak vaktinizi ayırıp buraya gelmenizi ve tüm güzelliklerine şahit olmanızı tavsiye etmekteyiz. Böylelikle de geldiğinizde Kapadokya Türk Gecesi'ne katılma şansına da ulaşmış olacaksınız.