Balon Turu

Çıkış Tarihi
BALON TURU LİSTELENİYOR
 • Kapadokya Balon Turu

  Kapadokya bölgesine gidip de mutlaka yapılması gereken aktivitedir Kapadokya Balon Turu. Kapadokya'nın tüm güzelliklerini en üst noktadan izlemek, gökyüzünde bir…
  1 Saat
  Diger
  275
  Detaylar
 • Kapadokya Balon Turu Çat Vadisi

  1 Saat
  Diger
  200
  Detaylar
 • Gün Doğumu Turu & Balon Seyir Turu

  Balon İzleme Turu ile ayaklarınız yerden kesilmeyecek ama attığınız her adım size hayranlık uyandıracak. Kapadokya’da gün doğumu ile birlikte balonların havalandığını…
  1 Saat
  Diger
  60$
  Detaylar


Türkiye'nin hem doğa olarak hem de tarih olarak en önemli ve en güzel bölgelerinden biridir. Birçoğumuzu kendine hayran bırakan bu bölgede özellikle de ilginç yapısıyla peri bacaları dikkat çekmektedir. Birçok vadiyle çevrili olan Kapadokya'nın doğası da büyük şehirlerden sıkılıp doğayla baş başa kalmak isteyenler için Kapadokya, ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Tüm bunların dışında ise buram buram tarih kokmaktadır. Binlerce yıllar önce yapılmış kilise, şapel, manastır, yeraltı şehirlerini gördükçe bu bölgeye olan hayranlığınız daha da artacaktır. Aynı zamanda da Kapadokya bölgesinde mevcut olan bu güzellikleri gökyüzünden izlemek ise sizlere farklı bir mutluluk ve huzur verecektir. Kapadokya'ya farklı bir güzellik katan gökyüzünde nazlı bir gelin gibi süzülen balonlar ile Kapadokya'yı görülebilecek en muhteşem yerden izleme imkanı sunar sizlere. Bundan dolayı da Kapadokya Balon Turu herkesin katılmak isteyeceği, en eğlenceli ve en keyifli turlardan biridir.

Kapadokya Bölgesi Hakkında

Kapadokya bölgesi, Pers dilinde ''Güzel Atlar Ülkesi'' anlamına gelmektedir. Güzelliği bir masala yakışan bu bölge yılda binlerce yerli ve yabancı turisti de ağırlamaktadır. Türkiye'nin en önemli, en değerli ve en güzel bölgelerinden biridir.

Kapadokya yaklaşık 60 milyon yıl önce Güllüdağ, Hasandağı ve Erciyes'in püskürttüğü kül ve lavlar ile oluşmuştur. Söz konusu lav ve küller yumuşak bir tabaka oluşturup milyonlarca yıl rüzgar ve yağmur tarafından aşındırılmıştır. Böylelikle de günümüzde Kapadokya bölgesi diye adlandırdığımız bölge ortaya çıkmıştır. Tüm bu doğa olayları sonucunda ise meydana gelen peri bacaları, zamanla insanların sığındığı yer olmuştur. Peri bacalarının içini oyarak evler ve kiliseler meydana getiren insanlar, burayı bir yaşam alanına dönüştürmüşlerdir. Yazılı tarih açısından Hititler'e kadar dayanan çok değerli bir tarihe sahiptir. Aynı zamanda İpek Yolu'nun önemli kavşaklarından biri olması dışında tarih boyunca da ülkeler arasında ticari bir köprü kurmuş, ticari kolonileri bünyesinde barındırmıştır. Hititler, Bizans, Roma, Selçuklu, Osmanlı ve daha birçok medeniyet ve İmparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Tüm bu medeniyet ve imparatorlukların izlerini de Kapadokya'da görmeniz mümkün. Kapadokya bölgesi paha biçilemez, çok değerli bir hazine niteliğindedir diyebiliriz.

Kapadokya'da Gezilecek Yerler

Göreme

Birçok kilise ve manastırı bünyesinde barındıran Göreme, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne giren, Kapadokya'nın en önemli yerlerinden biridir. Bir diğer adıyla Göreme Milli Parkı olarak da bilmekteyiz. Görmeye doyamayacağınız, doğal güzelliklerle dolu vadileri, sizlere tarih şöleni yaşatan kiliseleriyle Göreme, Kapadokya'da mutlaka gezilmesi gereken bir bölgedir. Göreme'de, Göreme Açık Hava Müzesi, Güllüdere Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Zemi Vadisi, Aşk Vadisi bulunmaktadır.

[caption id="attachment_2989" align="alignnone" width="1000"] https://images.unsplash.com/photo-1579971823861-0f433af42fb9?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxzZWFyY2h8MTB8fGclQzMlQjZyZW1lfGVufDB8fDB8fA%3D%3D&auto=format&fit=crop&w=1000&q=60[/caption]

Uçhisar

Şehrin merkezine 5 kilometre uzakta bulunan Uçhisar, Kapadokya'nın en yüksek noktası olarak bilinir. Burada Kapadokya'nın en güzel panoramik seyrini yapabilirsiniz. Söz konusu bölge, tarihi sokakları ve kalesi ile sizleri mest edecektir. Uçhisar bölgesinde Uçhisar Kalesi'ne çıkabilirsiniz. Kale zirvesinden Ortahisar, Kızılçukur, İbrahimpaşa, Ürgüp, Mustafapaşa, Gomeda Vadisi gibi güzellikleri seyredebilirsiniz. Bunlarla sınırlı kalmayıp Gomeda Vadisi, Göreme, Avanos gibi çok geniş bir coğrafya izlenmektedir.

[caption id="attachment_2990" align="alignnone" width="1000"] https://images.unsplash.com/photo-1624809458805-56b91d950e3c?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxzZWFyY2h8MXx8dSVDMyVBN2hpc2FyfGVufDB8fDB8fA%3D%3D&auto=format&fit=crop&w=1000&q=60[/caption]

Avanos

Diğer Kapadokya bölgeleri gibi Avanos da Kapadokya'nın her açıdan görülmesi gereken tarihi ve doğa güzelliklerle bezeli bir bölgesidir. Paşabağ, ilginç şekilleri olan peri bacalarıyla dolu Devrent Vadisi, Çavuşin Köyü ve Güray Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Avanos, aynı zamanda çanak çömlekleriyle çok ünlüdür. Burada birçok çanak çömlekçi bulunmakla birlikte, isterseniz kile istediğiniz şekli verip ortaya kendi eserinizi çıkarabilirsiniz.

Ürgüp

Kapadokya'nın Ürgüp bölgesinde görmeniz gereken yerlerden birisi Temenni Tepesi'dir. Bunun dışında şarap yapımının da meşhur olduğu Kapadokya bölgesinde en ünlü şarap evlerinden biri olan Turasan Şarap Evi'ni de gezmenizi öneririz. Sadece Turasan Şarapçılık değil, birkaç şarap evi daha bulunan Kapadokya bölgesine uğrarsanız şarap almadan dönmeyin deriz.

Ortahisar

Hristiyanlar'ın Kapadokya bölgesinden ayrılmadan önce manastır yaşamına ait birçok anı bıraktıkları Ortahisar, Türkiye'nin soğuk hava deposu olarak da bilinir. Tavşanlı, Cambazlı, Harim, Sarıca, Hallaç Dere Manasırı, ve Balkan Deresi Kiliseleri burada görülmesi gereken en önemli yerlerdir.

Zelve

Paşabağı'na 1 kilometre, Avanos'a ise 5 kilometre uzaklıktadır. Peri bacalarının en yoğun olduğu yer olarak bilinmekle beraber üç vadiden oluşur. Burada da manastırları yoğun bir şekilde görebilirsiniz. Aynı zamanda da Üzümlü, Balıklı ve Geyikli Kilise'yi görmeden Zelve'den ayrılmamanızı öneririz. Kapadokya'nın mutlaka gezip görmeniz gereken en önemli vadileri arasında yer alır.

Mustafapaşa

Mustafapaşa, Ürgüp'e bağlıdır. Burada yaklaşık 30 adet kilise ve şapel bulunur. Belli bir süreye kadar Hristiyanlar'ın en yoğun yaşadığı bölge konumundaydı. Antik dönemde ismi Sinasos olan Mustafapaşa'da birçok kilise ve şapel öne çıkmaktadır. Aziz Vasilios, Aziz George, Aziz Stefanos Kiliseleri yanı sıra, Aziz Basil Şapeli ile Konstantin ve Helena Kilisesi mevcuttur.

Ihlara Vadisi

Eski ismi Peristremma olarak bilinmektedir. Bilinene göre buraya ilk yerleşim 4. yüzyılda yapılmıştır. Kayalara oyulmuş freskli kiliseler ile zengindir. Bir doğa harikası olarak adlandırabileceğimiz Ihlara Vadisi, mutlaka gezilmesi gereken Kapadokya vadilerinden sadece biridir.

Üç Güzeller Peri Bacaları

Kapadokya bölgesi peri bacalarıyla meşhur bir yer olduğunu biliyoruz. Binlerce peri bacasıyla dolu Kapadokya bölgesinde Üç Güzeller Peri Bacaları bulunur. Bu peri bacaları, diğer peri bacalarından daha çok dikkat çeker. Bunun nedeni ise iki büyük ve bir küçük peri bacasından oluşmasından kaynaklıdır. Rivayete göre iki büyük peri bacası anne ve babayı, küçük peri bacası da oğulu simgeler. Söz konusu Üç Güzeller Peri Bacaları'yla ilgili rivayet mevcuttur. Fakat sadece hikayesiyle değil, görsel olarak da muhteşem bir görüntüye sahiptir. Bilinene göre Kapadokya'da en çok fotoğraf çekilen yerlerin en başında yer almaktadır. Ürgüp'ün merkezine 5 dakika mesafede yer almaktadır.

Yeraltı Şehirleri

Kapadokya, daha önce de söz ettiğimiz gibi tarihi açıdan çok zengin bir bölgedir. Fakat söz konusu bu tarihi yapılardan bazıları sizleri şok edecek niteliklere sahiptir. Bu tarihi yapılar da Yeraltı Şehirleri'dir. Binlerce yıllar önce yaşamış insanların metrelerce yerin alında ortaya çıkardıkları yaşama alanlarıdır yeraltı şehirleri. Bu yeraltı şehirlerini gezip gördükçe şaşkınlığınız daha da artacak, insanların bunları nasıl inşa ettiklerini düşünmeye başlayacaksınız. Birkaç kattan oluşan yeraltı şehirleri, tarihin en önemli yapıları arasında yer almaktadır diyebiliriz. Kapadokya'nın en büyük yeraltı şehirleri Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Derinkuyu Yeraltı Şehri'dir. Onların dışında da Özkonak, Özlüce, Tatlarin gibi daha birçok yeraltı şehri mevcut. Fakat hala daha bulunamamış birçok yeraltı şehri de vardır.

Kapadokya'da Katılabileceğiniz Turlar

Kapadokya bölgesinde gezilmesi ve görülmesi gereken o kadar çok yer var ki nereden başlayacağınızı, nerelere gideceğinizi bilemiyorsunuz. Bundan dolayı da Kapadokya bölgesini daha düzenli bir şekilde gezip zamandan tasarruf etmek, vakit kaybetmemek için katılabileceğiniz birçok tur yer almaktadır. Bu turların birçoğu renkler ile adlandırılmıştır. Kırmızı Tur, Yeşil Tur, Mavi Tur gibi turlar vardır.

Kırmızı Tur

Uçhisar Kalesi'nden Devrent Vadisi'ne kadar uzanan bir güzergaha sahiptir. Birinci rota Uçhisar Kalesi'dir. Devamında ise Göreme Açık Hava Müzesi, Aşk Vadisi, Avanos Çömlekçileri, Paşabağı Peri Bacaları ve Devrent Vadisi gibi Kapadokya'nın önemli bölgelerini kapsar.

Yeşil Tur

Kapadokya'da katılabileceğiniz bir diğer tur ise Yeşil Tur'dur. Tur güzergahı da Göreme Panorama, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Belisırma Köyü, Selime Manastırı, Güvercinlik Vadisi'dir. Gördükçe daha da çok keşfetmek isteyeceğiniz bir rotaya sahiptir.

Mavi Tur

Mavi Tur güzergahında ise Mustafapaşa, Keşlik Manastırı, Soğanlı Vadisi, Şahinefendi ve Kaymaklı Yeraltı Şehri mevcuttur. Hem doğa hem de tarih karışımı muhteşem bir tur. Bu üç tur dışında da tercih edebileceğiniz birçok turlar yer almaktadır. Siz nereleri gezmek istiyorsanız, isteğinize bağlı bir tur bulmanız mümkün.

Kapadokya'da Yapabileceğiniz Aktiviteler

Sadece tarihi yerleri gezmekle kalmayıp daha önce yapmadığınız farklı bir deneyim veya aksiyon istiyorsanız Kapadokya bölgesinde birçok aktivite de mevcut. Balon Turu, Atv Turu, Deve Turu, Jeep Safari Turu gibi sizi keyiflendirecek birçok aktivite mevcut.

Kapadokya At Turu

Kelime anlamı ''Güzel Atlar Ülkesi'' olan bir bölgede at olmazsa olmaz diyebiliriz. Kapadokya'nın tüm ihtişamını bir de at üstünde gezmek bambaşka bir heyecan. Balonların arka planda oluşturduğu manzara karşısında fotoğraf çektirip keyifli vakitler geçirdiğiniz bu anları da ölümsüzleştirebilir, fotoğraf albümünüzde saklayabilirsiniz.

[caption id="attachment_2991" align="alignnone" width="1000"] https://images.unsplash.com/photo-1600757490188-1eb2bab4cf4a?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxzZWFyY2h8NHx8aG9yc2UlMjByaWRpbmd8ZW58MHx8MHx8&auto=format&fit=crop&w=1000&q=60[/caption]

Kapadokya ATV Turu

Maceracı ruhların mutlaka katılması gereken bir aktivite. Adrenalin salgılamak isteyenler için dört tekerlekten oluşan motosikletler ile Kapadokya'yı heyecan dolu muhteşem bir keşfe çıkabilirsiniz. Tüm stresinizi atmanız için de sizlere önerebileceğimiz en güzel aktivite.

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya bölgesine gidip de mutlaka yapılması gereken aktivitedir Kapadokya Balon Turu. Kapadokya'nın tüm güzelliklerini en üst noktadan izlemek, gökyüzünde bir kuş misali süzülmek sizler için muhteşem bir anı olacaktır. Özellikle de sözünü ettiğimiz bu turu gün doğumunda yapmak, güneşin doğuşuyla Kapadokya manzarasının oluşturduğu karışımı izlemek kendinizi en güzel rüyanızı görüyormuşsunuz gibi hissettirecektir.

[caption id="attachment_2992" align="alignnone" width="1000"] https://images.unsplash.com/photo-1559783510-c448bd7d686b?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxzZWFyY2h8MXx8Y2FwcGFkb2NpYXxlbnwwfHwwfHw%3D&auto=format&fit=crop&w=1000&q=60[/caption]

Kapadokya Balon Turu Kaç Saat Sürer?

Kapadokya Balon Turu uçuş süresi 1 saat sürmektedir. Fakat söz konusu uçuşa diğer hizmetler de dahildir. Yani otelden balon kalkış alanına gidiş, balonun uçuşa hazırlanması, uçuş sonrası kutlamayı da ekleyerek turumuz 3-4 saat gibi bir zaman diliminde sürmektedir. Fakat gökyüzünde bulunduğunuz o 1 saatlik süre sizlerin Kapadokya'yı daha da çok keşfedebilmenize ve bu güzellikleri daha net bir biçimde görebilmenize olanak sağlamaktadır. Tabii turumuz sadece 1 saatlik kısımdan oluşmuyor. Ondan öncesinde balonların hazırlanışını izlemek ve ondan sonrasında da alkolsüz şampanya ikramımızla keyfinize devam edeceksiniz.

Kapadokya Balon Turu Balon Ne Kadar Yükseğe Çıkar

Bir balon genel olarak 900 metreye kadar yükselebilir. Fakat bu turlarda genellikle 600 metre tercih edilmektedir. Söz konusu yükseklikler göz önüne alındığı zaman metreler hava durumuna göre de değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda da yükselen bir balondan yüksekliğe göre yaklaşık 5-20 kilometre arasındaki bir çapta alan gözükmektedir.

Kapadokya Balon Turu Ne Giyilmeli?

Kapadokya Balon Turu gün doğumunda yapıldığı için hava genellikle serin olmaktadır. Bundan dolayı da balon turunu tercih edenler için yanlarına birer hırka almalarını öneririz. Kış aylarında ise soğuk hava şartlarından dolayı daha kalın kıyafetler giyilmesini öneririz. Tüm bunların dışında da ayakkabı olarak rahat bir şeyler giyilmesi önerilmektedir. Özellikle de spor ayakkabı balon turlarında rahatlık açısından giyilmesini önerdiğimiz ayakkabılardandır.

[caption id="attachment_2994" align="alignnone" width="1000"] https://images.unsplash.com/photo-1591448764624-d7973a442bff?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxzZWFyY2h8NHx8Y2FwcGFkb2NpYXxlbnwwfHwwfHw%3D&auto=format&fit=crop&w=1000&q=60[/caption]

Bir Balona Kaç Kişi Binebilir?

Balon sepetleri 4 bölümden oluşup her bölüme 6 kişi sığmaktadır. Sonuç olarak da toplamda 24 kişi aynı balona binmesi mümkündür. Fakat yoğun bir sezona denk gelindiyse bir balona maksimum 28 kişi alınmaktadır.

Balonlar Güvenilir mi?

Söz konusu balonlara bindiğinizde en önemli kurallardan biri oradaki pilotun söylediklerini yerine getirmenizdir. Eğer pilotun direktiflerini dinlemezseniz ufak kazalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tabi bunun dışında da hava şartları da bunun etkenlerinden biridir. Şunu diyebiliriz ki matematiksel hesap yaptığımız zaman bu balonlar en güvenli hava taşıtıdır diyebiliriz. Önemli olan şey balonlar için oluşturulmuş kurallara uymak, hepsini harfiyen yerine getirmektir.

Kapadokya Balon Turu Fiyatı

Tur fiyatları duruma göre değişiklik gösterir. Balon turunda kaç kişi olacağınız gibi durumlar da göz önünde bulundurularak fiyat durumu değişmektedir. Fakat balon turu fiyatları 170€ ile 190€ arasında bir fiyatta olduğunu söyleyebiliriz.

[caption id="attachment_2995" align="alignnone" width="1000"] https://images.unsplash.com/photo-1433838552652-f9a46b332c40?ixlib=rb-1.2.1&ixid=MnwxMjA3fDB8MHxzZWFyY2h8OHx8Y2FwcGFkb2NpYXxlbnwwfHwwfHw%3D&auto=format&fit=crop&w=1000&q=60[/caption]

Kapadokya Balon Turu Neler Dahil?

 • Otel Transferi
 • Balon Sertifikası
 • Vadi ve Peri Bacaları Seyri
 • Uçuş Sigortası
 • Alkolsüz Şampanya İkramı

Kapadokya'yı gökyüzünden izlemek ve güzel vakit geçirip anılarınız arasına belki de en güzel bir diğer anıyı eklemek istiyorsanız balona binmek Kapadokya'yı ziyaret ettiğinizde mutlaka yapmanız gereken aktivitelerden biridir. Bundan dolayı da sizler için en güzel Kapadokya Balon Turu programını sunmak bizler için de büyük bir mutluluktur. Söz konusu turumuza dahil olan hizmetlerimiz arasında otel transferi, balon sertifikası, vadi ve peri bacaları seyri, uçuş sigortası ve alkolsüz şampanya hizmetlerimiz yer almaktadır.

Kapadokya Balon Turu Programı

Balon Turumuzda sizlerin keyif almanız bizler için çok önemli. Bundan dolayı da turumuz esnasında sizlere en güzel hizmeti sunmaktan mutluluk duymaktayız. En keyifli Kapadokya balon turu programını sizler için planladık.

Kapadokya Balon Turumuz sabahın erken saatlerinde, daha güneş doğmadan sizleri ikamet ettiğiniz otelden alıp balon kalkış alanına götürmekle başlıyor. Programımızın devamında ise balon kalkış alanında balonların hazırlanışı ile devam edecek. Sizler balona binmeden önce bu balonların uçuşa nasıl hazırlandığına canlı bir şekilde şahit olacaksınız. Her şey tamamlanıp, balonlar uçuşa hazır hale geldiği zaman ise rüya gibi bir yolculuğa başlangıç yapacaksınız. Gökyüzüne yükselip Kapadokya'yı gün doğumunda oradan izleyecek ve masal gibi bir manzarayla karşılaşacaksınız. Gün doğumunda güneş ışınlarının Kapadokya bölgesine vurması, peri bacaları ve vadilerin birleşimiyle ortaya çıkan manzaranın keyfini doyasıya çıkaracak en güzel anılarınızdan biri haline gelecektir. Bu rüya gibi uçuşun ardından da sizlere ikramımız da olacak. Muhteşem bir turun ardından keyfinize devam edecek ve ikramlarımızdan biri olan alkolsüz şampanyanızın keyfini çıkaracaksınız.

Kapadokya Balon Turu Hangi Mevsimde Olur?

Balon turu ile Kapadokya'nın en güzel yerlerini gökyüzünden izlemeyi birçoğumuz ister. Fakat Kapadokya bölgesi her mevsimde farklı bir manzarayla bizi karşılar. Kış aylarında Kapadokya'yı bembeyaz bir çarşaf gibi örten ve ortaya sizleri büyüleyen bir manzarayla baş başa bırakan kış ayından, söz konusu bölgenin güzelliğini beyazlık olmadan yalın bir halde görebileceğiniz yaz ayına kadar... Kapadokya Balon Turu hava şartları müsaade ettiği takdirde her mevsimde yapılmaktadır. Ayrıca dört mevsimde de bambaşka bir yüzü ve güzelliğiyle karşı karşıya geliriz Kapadokya'nın. Böylelikle de Kapadokya bölgesini her mevsimde gökyüzünden izleme imkanına sahipsiniz.

Kapadokya Balon Turu Nereden Hareket Ediyor?

Balon Turu hareket alanı, Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan Göreme'den kalkmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Hangi Saatlerdedir

Sabah saatlerinde daha güneş doğmadan en uygun yeri bulup karşımızdaki manzarayı izlemeyi hepimiz çok severiz. Özellikle de bu manzara gün doğumuyla birleştiği zaman izlemeye doyamayacağımız bir panorama çıkar karşımıza. Kapadokya'nın muhteşem manzarasını da gün doğumunda izlemek bambaşka bir duygudur. Özellikle de Kapadokya manzarasını gün doğumunda gökyüzünden izlemek sizler için çok farklı bir deneyim olacaktır. Böylelikle de diyebiliriz ki Kapadokya Balon Turu gün doğumu esnasında yapılmaktadır.