• Gondol Turu : Kapadokya'da yapabileceğiniz en huzur verici aktivitelerden birisi Gondol Turu'dur. Türkiye'nin en uzun nehrinin uğradığı Avanos'ta keyifli bir 10 dakika geçireceksiniz. Kızılırmak akmaya devam ederken sizin stresinizi de alıp gidecek. Üstelik romantik bir ortam yaratmak isterseniz doğru yerdesiniz.
  • Gondol Turu : Kapadokya'da yapabileceğiniz en huzur verici aktivitelerden birisi Gondol Turu'dur. Türkiye'nin en uzun nehrinin uğradığı Avanos'ta keyifli bir 10 dakika geçireceksiniz. Kızılırmak akmaya devam ederken sizin stresinizi de alıp gidecek. Üstelik romantik bir ortam yaratmak isterseniz doğru yerdesiniz.
  • Gondol Turu : Kapadokya'da yapabileceğiniz en huzur verici aktivitelerden birisi Gondol Turu'dur. Türkiye'nin en uzun nehrinin uğradığı Avanos'ta keyifli bir 10 dakika geçireceksiniz. Kızılırmak akmaya devam ederken sizin stresinizi de alıp gidecek. Üstelik romantik bir ortam yaratmak isterseniz doğru yerdesiniz.
  • Kapadokya
  • Kızılırmak
  • Avanos
  • Huzur
  • Romantik
Kapadokya'da yapabileceğiniz en huzur verici aktivitelerden birisi Gondol Turu'dur. Türkiye'nin en uzun nehrinin uğradığı Avanos'ta keyifli bir 10 dakika geçireceksiniz. Kızılırmak akmaya devam ederken sizin stresinizi de alıp gidecek. Üstelik romantik bir ortam yaratmak isterseniz doğru yerdesiniz.

Gondol Turu


Kapadokya’nın tarih boyunca eşsiz ve vazgeçilmez bir toprak olmasını sağlayan birçok özelliği bulunmaktadır. Engebeli arazisinin gizlenmeye müsait olması, önemli ticaret noktaları üzerinde bulunması ve en önemlisi bu topraklara bereket taşıyan Kızılırmak’ın içerisinden geçmesi Kapadokya’nın günümüzdeki güzelliğini kanıtlayan sebeplerden yalnızca bir kaçıdır. Gondol Turu da bu güzelim ırmağın üzerinde yapılmaktadır.

Türkiye’nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak, yüzyıllar boyunca bu topraklara bereket ve huzur taşımıştır. Bu topraklarda yaşayan insanların suyu, canı, toprakların besini ve Avanos’un incisi olan Kızılırmak, Kapadokya’nın kaderini değiştiren bir özelliğe sahiptir.


Kızılırmak Üzerinde Gondol Turu

Kapadokya denildiği zaman akla ilk olarak peri bacaları gelse de, Kapadokya bunlardan çok daha fazlasıdır. Bu tarih kokan toprakları farklı bir açıdan gezmek ve Kapadokya’nın dingin yanını tecrübe etmek isteyebilirsiniz. Öyleyse bir gondolla ırmakta süzülmeden gitmemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Kapadokya’yı adım adım gezerken yaşadığınız tatlı yorgunluğu, sakin bir gondol gezisiyle noktalayarak Kapadokya’dan beklediğiniz her güzelliğe ulaşabilirsiniz. Gün batımında suyun üzerindeki turuncu yansımaları izleyerek sizden üzerinden geçen gözleri ve ömürleri düşünebiliriz.


Kızılırmak Tarihi ve Misafir Ettikleri

Sivas ilinin İmranlı ilçesinde bulunan Kızıldağ’dan doğan bir nehirdir. Anadolu’yu sarıp sarmalayan bu ırmak, Samsun’un Bafra ilçesinden Karadeniz’le buluşmaktadır. Türkiye’nin kendi sınırları içerisinde doğan ve yine kendi sınırlarında denize dökülen bu akarsu, 1.355 kilometre ile en uzun akarsulardan biridir. Kızılırmak adını, suyun rengin aldığı rivayet edilmektedir. Ancak antik çağlarda ‘tuzlu su’ anlamına gelen ‘Halys’ isminin günümüze kadar değişmesiyle Kızılırmak olduğuna da inanılmaktadır. Kızılırmak, Hititler zamanında Marassantiya Nehri olarak isimlendirilmiştir. Ve ırmak, Hatti topraklarının batı sınırları olarak da kabul edilmekteydi. Irmak, Lidyalılar ve Persler arasında da bir sınır olarak kabul edilmiştir. Aynı zamanda üzerinde savaşların yapıldığı, sınırların çizildiği önemli bir konumdur. Başka bir deyişle bir sınır, yol ve su kaynağı olarak görülen bir ırmaktır. Tarih boyunca pek çok medeniyeti üzerinde ağırlamış ve onlardan izler taşıyarak günümüze kadar gelmiştir.

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını oluşturan bu akarsu yalnızca toprağa fayda sağlamakla kalmaz. Üzerinde kurulu olan baraj ve santrallerle ülkemizin enerji üretimine de büyük bir katkısı bulunmaktadır. Kızılırmak adeta üzerinden geçtiği yerlere yaşam taşımaktadır. Kızılırmak’ın içerisinden geçtiği şehirler, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Çankırı, Çorum, Sinop ve Samsun’dur. Bu yol üzerinde çok sayıda akarsu ve çayı da kendisiyle birleştirerek Samsun’dan denize dökülmektedir.

Kızılırmak, aktığı topraklar üzerinde birçok şehrin kurulmasına ve medeniyetlerin oluşmasına neden olmuştur. Gelgelelim suyun, taşıma, ticaret, tarım gibi pek çok geçim kaynağı için büyük önem taşıması, yerleşim yerlerinin kurulmasındaki temel sebeplerinden birisidir. Kızılırmak yalnızca insanlara değil, hayvanlara ve doğaya da birçok kolaylık sağlamaktadır. Yapılan çalışmalarda, bu akarsu üzerinde 10 familyaya ait 22 balık türü ve 3 alttür keşfedilmiştir.


Gondol Turu Fiyatları

Bundan daha romantik ve huzurlu ne olabilir? Gondol turunda geçirdiğiniz her saniyenin size bambaşka bir deneyim sunacaktır. Hatta tatilinizin en güzel anlarından olacağı konusunda iddialı olduğumuzu söylemek isteriz.

Gondol turları, Kapadokya’nın en sakin bölgesi olan Avanos’ta yapılmaktadır. Irmağın seviyesine ve akış hızına göre uygun olduğu her zamanda yapılabilmektedir. Bununla birlikte gondol turları 10 dakika sürmektedir. Kızılırmak’a yapılacak transferde dâhil olmak üzere yerli misafirler için ücret 40 USD olarak belirlenmiştir.


Gondol Turu Deneyimi

Kızılırmak’ın en güzel noktasında başlayan yolculuğunuzda, kırmızı toprakların sıcak hissine tezat, serin bir dinginlik hissedeceksiniz. Suyun üzerinde sükûnetle ilerleyen gondol, bu yaşlı ırmağın bıraktığı nazik dokunuşlar tarihten gelen yansımalar gibi bakışlarınıza işleyecek. Avanos’un sakin ancak bir o kadar da aceleci sokaklarında, gezip görmenin heyecanını yaşayan kişilerin hızlı adımları gözünüze çarparken siz hiç acele etmeyeceksiniz. Yaşayacağınız tek acele, gondolun bir kenarında hareketlenen küreğin sulara yetişme telaşı olacak.

Kapadokya denildiği zaman akla gelen kırmızı ve kahverenginin dünyası, Kızılırmak üzerindeyken kendisini soğuk tonlara bırakacak. Gondolun içerisinde ırmak sizi nazikçe sallarken ister istemez o ırmakta yüzüp giden milyonlarca şeyi hayal edeceksiniz. Hatta bu ırmak üzerinden taşınan eşyaları ve içerisinde yüzen insanları da. Belki de balıkları düşünerek bu asırlık güzelliğin bir parçası olmanın derin hazzını yaşayacaksınız.

Kızılırmak, Kapadokya’nın tozuna ve tepelerine inat, hayran bırakan bir düzlükte akmaktadır. Ayrıca bu ırmak, bölgeyi bambaşka bir açıdan görmenizi de sağlar. Bununla birlikte geçirdiğiniz tatilin en dinlendirici dakikalarını yaşarken, bu topraklarda olmaktan zevk alırsınız. Suyun üzerinden akıp giden tarih gibi, parmaklarınızı dokundurduğunuz her damla size şahit olduğu tarihten bir parça gibi işler. Kısacası sizlerde Kapadokya tatilinizde güzel bir gondol turu yaparak eşsiz bir tecrübe yaşamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. O halde sizin için düşündüğümüz her detay ve hizmetle, geçireceğiniz güzel vakitlerin garantisini şimdiden verebiliriz. En güzel turlar ve beklediğiniz tatil için bizi aramanız yeterli!

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkte bulunan tur sayfamızı ziyaret edebilirsiniz; Kapadokya Gondol Turu.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#82
LOKASYON:
Kapadokya
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Konaklama yapılan otel
BİTİŞ:
Konaklama yapılan otel
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.

TARİH VE FİYATLAR

40$

10 Dakika

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Gondol Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.