• Gün Doğumu Turu & Balon Seyir Turu   : Balon İzleme Turu ile ayaklarınız yerden kesilmeyecek ama attığınız her adım size hayranlık uyandıracak. Kapadokya’da gün doğumu ile birlikte balonların havalandığını göreceksiniz.
  • Gün Doğumu Turu & Balon Seyir Turu   : Balon İzleme Turu ile ayaklarınız yerden kesilmeyecek ama attığınız her adım size hayranlık uyandıracak. Kapadokya’da gün doğumu ile birlikte balonların havalandığını göreceksiniz.
  • Gün Doğumu Turu & Balon Seyir Turu   : Balon İzleme Turu ile ayaklarınız yerden kesilmeyecek ama attığınız her adım size hayranlık uyandıracak. Kapadokya’da gün doğumu ile birlikte balonların havalandığını göreceksiniz.
  • Aşk Vadisi
  • Göreme Panorama
  • Kızılçukur Vadisi
  • Uçhisar Kalesi
  • Peri Bacaları
Balon İzleme Turu ile ayaklarınız yerden kesilmeyecek ama attığınız her adım size hayranlık uyandıracak. Kapadokya’da gün doğumu ile birlikte balonların havalandığını göreceksiniz.

Kapadokya Gün Doğumu | Balon İzleme Turu

Sıcak hava balonlarının kalktığı noktalar aşağı yukarı bellidir. Görsel şölenin en güzelini sunan balonlar, bu turda sizin rehberiniz olacak. Yalnızca balonları takip edeceksiniz. Ardından en güzel göründükleri noktalarda durup balonları seyredeceksiniz. Balon izleme turu ile en güzel fotoğrafları çekebileceksiniz.

Kapadokya bölgesinde Balon İzleme Turu yaparken pek çok manzarayla karşı karşıya kalacaksınız. Elbette balonlar tur boyunca gözlerinizin önünde olacak. Bir de peri bacaları manzarası var ki, yukarıda balonlar aşağıda peri bacaları belki aşık olacaksınız. Böylesine yoğun duygular yaşamak içinizi kıpır kıpır edecek.

Kapadokya Balon İzleme Turu Nedir?

Kapadokya Balon İzleme Turu, belki de bölgenin görsel şöleni en yüksek aktivitesidir. Gökyüzünün maviliğine kırmızı ve turuncu tonlarında balonlar karışacak. Sadece balon turu için Kapadokya yılda hemen hemen 500.000 kişiyi ağırlamaktadır. Hem peri bacaları hem balon uçuşu için elverişli olması Kapadokya’yı dünya çapında bir turizm şehri yapıyor. Siz de bu harika balonları izlemek için Kapadokya’ya gelmelisiniz.

Kapadokya’da balonların havalanması için pek çok farklı uçuş noktası bulunmaktadır. Sizleri otelinizden alıp balonların en yoğun olduğu parkurlara götüreceğiz. Böylece farklı açılardan balonların uçuşa hazırlıklarını izleyebileceksiniz. Burada dilediğiniz kadar manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Hatta kendi fotoğraflarınızı çektirmek için profesyonel bir ekip dahi bulabilirsiniz. Balonlar havalandıktan sonra balonların güzel göründüğü diğer noktalara gideceksiniz. Tur bittikten sonra otelinize transferiniz sağlanacak ve bu muhteşem tur son bulacaktır.

Balon İzleme Turu Peri Bacaları

Balon İzleme Turu peri bacaları eşliğinde gün doğumu saatinde harika manzaralara dalıp gitmenize neden olacak. Balonlar yaklaşık 6 kilometrelik alanda peri bacalarının üzerinde süzülürken hayallere dalıp gideceksiniz. Peri bacalarına Kapadokya’nın her yerinde rastlayacaksınız. Balon İzleme Turu ile Kapadokya en güzel peri bacalarını manzaralarını yakalayacaksınız. Sabahın ilk ışıklarında rüzgârın sakinliği ve Kapadokya’nın sessizliğinde heyecanınıza hâkim olamayacaksınız.

Kapadokya’da seyir turu dışında peri bacalarını bir de gün batımında görmelisiniz. Yürüyüş turu, at turu ve atv turuna katılarak peri bacalarını bir de akşamüstü görmenizi tavsiye ederiz.

Sıcak Hava Balonu Nedir?

Sıcak hava balonu, üç ana kısımdan oluşur. Bunlar hasır sepet, balon kubbe ve ateşleme sistemidir. Balonun kubbesi hemen hemen paraşütlerle aynı kumaşa sahiptir. Bu kumaş polyesterden ya da naylondan çok sıkı bir şekilde örülür. Örülen bu kumaşın üzeri, sıcak havayı tutması için naylonla kaplanır. Balonlar havaya göre daha hafif bir gazla uçarlar. Havayı daha iyi ısıttığı için yakıt olarak propan gazı kullanılır.

Havalar soğudukça sıcak hava balonları daha iyi uçar. Sıcak havanın kaldırma kuvveti soğuk havada artmaktadır. Balonlara rüzgâr yön verir. Pilotlar gitmek istedikleri yöne doğru bir hava akımı yakalamak için yükselir ya da alçalırlar.

Sıcak Hava Balonu Nasıl Çalışır?

İçerisindeki hava ısındıkça sıcak hava balonu yükselir. Hava soğursa balon alçalacaktır. Balonlar sıcak hava ve soğuk hava dengesini sağlayarak uçarlar.

Uçuş için hazır olan balonların kubbesi ve torbasını birbirinden ayrılır. Daha sonra kubbe ve torba yere serilir. Güçlü bir vantilatör yardımı ile balon önce soğuk hava ile şişirilir. İçerisindeki hava ısıtılır ve balonun kubbesi yükselmeye başlar. Balon yeterli sıcaklığa ulaştığında istenilen yüksekliği de ulaşmış olur. Sıcak hava balonlarının çalışma prensibi bu şekildedir.

Balonların ne kadar yüksekliğe çıkacağı hava koşullarına ve rüzgârın durumuna bağlıdır. Balonların 1400 metre yükseğe kadar çıkması yasaldır. Pilotlar ortalama 900 metre yüksekliğe kadar çıkmaktadır. Zaten Kapadokya’yı görmek için balonların çok yükseğe çıkmasına da gerek yoktur. Balonlar peri bacalarına daha yakından bakmak için zemine çok yaklaşabiliyor.

Sıcak Hava Balonları Nereye İniyor?

Sıcak hava balonlarının ineceği yerler her zaman aynı olmuyor. Pilotlar inecekleri noktaları net olarak planlayamıyorlar. Çünkü rüzgârın ve havanın durumuna göre inecekleri yerler değişik gösterebiliyor. Bu yüzden pilot uçuşun son 20 dakikasında ineceği yeri belirliyor. Doğru hava akımlarını yakalayarak güvenli bir iniş gerçekleştiriyor.

Kapadokya Balon İzleme Turu Fiyatları

Kapadokya Balon İzleme Turu fiyatları 250 TL ile 400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Sıcak hava balonları Kapadokya semalarında harika görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Bu manzaraları en güzel yerlerden görmenizi çok isteriz. HTR Tours olarak size keyifli bir balon izleme turu hizmeti sunacağımızı garanti ederiz.

Balon izleme turuna katılmak için herhangi bir şart aranmamaktadır. Baş dönmesi ya da yükseklik korkusu gibi hastalıklar balona binmenize engel olabilir. Eğer balon turuna sağlık engellerinizden dolayı binemiyorsanız bu tur tam size göre. Ayrıca balon turu ile karşılaştırıldığında Balon İzleme Turu çok daha ucuz. Ancak siz bu ücretleri ödemek istemiyorsanız MDC Otel bünyesinde konaklayan misafirlerine Balon İzleme Turu'nu ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu otelde konaklayarak Kapadokya seyahatinizde bir konuyu ücretsiz bir şekilde halledebilirsiniz.

Balon turu için randevu bulmanız sezon içerisinde zor olabilir. Rezervasyonlar çok hızlı bir şekilde dolmaktadır. Bu sebeple Balon İzleme Turu tercih edilebilir. Balon izleme turu sizlere eşsiz manzaraları izleme fırsatı sunmaktadır. Ayrıca çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kapadokya Balon İzleme Turu Ne Kadar Sürmektedir?

Kapadokya Balon İzleme Turu yaklaşık olarak 2 saat sürecektir. Otelinizden alana transferiniz sağlanacak ve balon izleme turu başlayacak. İlk olarak balonların uçuşa hazırlandığı parkurlarda bulunacaksınız. Uçuş için hazırlık yapan balonları göreceksiniz.

Burada uçuş için hazır olan balonların kubbesi ve torbası ayrı ayrı yere seriliyor. Daha sonra bir vantilatör balonu soğuk hava ile şişiriyor. Balonun içerisinde hava ısıtıldıkça kubbesi yükselmeye başlıyor. Ardından balonlar uçuşa hazır geliyor. Bu muhteşem deneyimi HTR Tours Balon İzleme Turu ile sizlere sunuyor.

Balonların hazırlık süreci bittikten sonra uçuşa geçiyorlar. Balonlar gökyüzüne doğru yol alırken bir kez daha büyüleniyorsunuz. Ardından Kapadokya’nın balon manzaralarının olduğu doğru yola çıkıyorsunuz. Birkaç noktada durup balon manzaralarını izlerken Kapadokya’da harika balon manzaraları çekebilirsiniz. Dilerseniz harika balon manzaraları ile panoramik fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Kapadokya Balon İzleme Yeri

Kapadokya balon izleme yeri deyince sizlere pek çok vadi sayabilirsiniz. Aynı zamanda bu vadiler Kapadokya’nın en meşhur vadileri. Yalnızca bu tur için değil farklı etkinlikler için de bu vadilerde bulunacaksınız. Bazı vadiler hikayeleriyle, tarihleriyle ön plana çıkarken bazıları mükemmel manzaralarıyla sizleri etkileyecek.

Balonların uçuşa hazırlanışını izledikten sonra balonlar gökyüzündeyken onları en güzel şekilde görebileceğiniz noktalardan birisine gideceksiniz. Kızılçukur Vadisi, Aşıklar Vadisi, Uçhisar Kalesi ve Güllüdere Vadisi’nden birisinde masalsı balon manzaraları izleyebilirsiniz.

Balonları izleme turu için gideceğiniz yeri tur seçiyor. Tur, rüzgârın durumuna göre bu noktalardan birisini belirliyor. Balonların en iyi kalktığı noktaya gidiyorsunuz. Hangi vadiye giderseniz gidin hepsini çok beğeneceksiniz.

Kızılçukur Vadisi

Kızılçukur Vadisi her ne kadar gün batımı manzaraları ile bilinse de balon izleme turu için en iyi rotalardan birisidir. Vadi, adını gün batımında kızıla dönmesinden alır. Bu yüzden pek çok yürüyüş turu rotasının son durağıdır. Gün batımında Kızılçukur Vadisi mutlaka görülmelidir. O muhteşem kızıllığı güneş ışıklarıyla birleşince izlemeye doyamazsınız. Bir de sevdikleriniz yanınızdaysa ve içecek bir şeyler bulduysanız değmeyin keyfinize.

Her ne kadar Kızılçukur Vadisi’nde gün doğumundan çok bahsedilmese de mutlaka görmenizi öneririz. Günün ilk ışıkları ile beraber vadi yine kızıl bir manzara sunuyor. Üstelik balon manzaraları eşliğinde. Vadinin kızıllığıyla balonların sarı ve turuncu renkleri birbirine karışıyor. Önce balonların hazırlanışını hayranlıkla izleyeceksiniz. Daha sonra Kızılçukur Vadisi’nde yeniden hayran olacaksınız.

Aşıklar Vadisi

Aşıklar Vadisi ya da diğer adıyla Bağlıdere. Uçhisar’a geldikten sonra Aşıklar Vadisi’ne isterseniz yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu vadi gün doğumu manzaralarıyla oldukça popüler. Kızılçukur Vadisi’nden sonra Aşıklar Vadisi sizlere bembeyaz bir görüntü sunuyor. Burada balonları seyrederken bir büyü sarıyor insanı. Adına da hikayesine de kapılıyorsunuz vadinin. Balonlar, güneş ışıkları, Aşıklar Vadisi sizlere bir sürü fotoğraf veriyor.

Yürüyüş turları, at turu, ATV turu rotaları bu vadiden sıklıkla geçmektedir. Günün her saatinde Aşıklar Vadisi’nde bu turlara katılan insanlar görebilirsiniz. Bu vadiye ulaşmak için patika yollardan geçeceksiniz. Bunun için özel aracınızla gitmek yerine turlarla gitmenizi öneririz.

Uçhisar Kalesi

Uçhisar Kalesi Kapadokya bölgesini kuş uçumu görebileceğiniz tek yerdir. Kalenin en tepesine çıktığınızda bütün Kapadokya ayaklarınızın altındadır. Güvercinlik Vadisi, Ortahisar Kalesi, Göreme, Çavusin, Avanos gibi pek çok yeri görebiliyorsunuz. Kalenin içerisinde oyma mezarlar ve anıtlar bulunuyor. Ayrıca zirvedeyken hem Hasan Dağı’nı hem Erciyes Dağı’nı görebiliyorsunuz. Buraya gelen kolay kolay Uçhisar Kalesi’nden ayrılmıyor.

Uçhisar Kalesi, devasa bir peri bacasından oluşmaktadır. Aynı zamanda Kapadokya’nın en büyük peri bacasıdır. Kale adeta bir manzara cennetidir. Kapadokya’nın bütün vadileri bütün renkleri birbiri ile içe bu vadiden görünmektedir. Balon İzleme Turu ile Uçhisar Kalesi yakınına vardığınızda gördüğünüz manzaraya inanamayabilirsiniz. Sıcak hava balonları bir yandan süzülürken siz vaktin nasıl geçtiğini bile anlayamıyorsunuz.

Güllüdere Vadisi

Güllüdere Vadisi bir tarafını Çavuşin Köyü’ne diğer tarafını Göreme'ye yaslamaktadır. Vadinin içerisinde gezebileceğiniz pek çok kilise bulunmaktadır. Özellikle Vaftizci Yahya Kilisesi en çok bilinen ve ziyaret edilen kiliselerden birisidir. Güllüdere Vadisi diğer balon seyir noktalarına göre alçakta kalmaktadır. Buradan balonların göğe yükselişlerini rahat bir şekilde izleyebilirsiniz.

Güllüdere Vadisi’ne diğer vadilerde olduğu gibi çeşitli turlar aracılığıyla da gelmek mümkün. Vadide yürüyüş turları yapmak çok popüler. Doğal güzelliği ile birlikte içerinde tarihi pek yapı da bulunuyor. Vadiye özel aracınızla gelecekseniz girişte bırakmanız gerekiyor. Çünkü araçlar vadiye giremiyor.

Kapadokya Balon İzleme Saati

Kapadokya balon izleme saati için en uygun vakitler gün doğumu saatleridir. Bu tur için gün doğmadan önce yaklaşık olarak 4.30 ile 5.30 arasında otelinizden alınacaksınız. Önce sıcak hava balonların uçuş için nasıl hazırlandığını göreceksiniz. Daha sonra gün doğumuyla birlikte balonları izlemek için seyir tepelerinin yolunu tutacaksınız.

Balon İzleme Turu için gün doğumu hariç diğer saatler uygun değildir. Bazı turlar geç uçuş adı verilen öğleden sonra uçuşları yapabilmektedir. Bu uçuşları da izlemek keyifli olacaktır. Fakat bu uçuşların olması için havanın uygun olması gerekir. Ayrıca uçuşlara Sivil Havacılık Kurumu karar vermektedir. Her yarım saatte bir uçuşun olup olmayacağını internet sitelerinde yayınlamaktadırlar. HTR Tours ile iletişime geçerek Kapadokya’nın eşsiz gün doğumu manzarasında Balon İzleme Turu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Balon İzleme Turu Hangi Mevsim?

Balon İzleme Turu için hangi mevsimde olduğumuz pek önemli değildir. Hava balonların kalkması için müsait olduğu sürece Balon İzleme Turu yapılabilmektedir. Balonlar hava koşullarına ve rüzgarlara bağlı olarak uçmaktadırlar. Soğuk havalarda ve rüzgârlı havalarda balonlar daha iyi uçmaktadır. Fakat yağmur ve fırtınalı günlerde balon uçuşu olmaz.

Kapadokya’da balon turu ya da Balon İzleme Turu için en güzel mevsim, bahar mevsimleridir. Yeni açan çiçeklerin kokusu ve kuş sesleri eşliğinde Kapadokya manzarası daha da güzel olmaktadır. Bahar mevsimlerinde rüzgârın şiddeti genellikle balon için idealdir. Buna bağlı olarak Balon İzleme Turu yapabilirsiniz.

Eğer yağmur ve fırtına ile alakalı herhangi bir sorun çıkacağını düşünüyorsanız yaz mevsimini tercih edebilirsiniz. Kapadokya rüzgâr alan bir yer olduğu için yaz mevsiminde de oldukça rahat edeceksiniz. Eğer kış mevsiminde gelirseniz balon turu hava durumuna bağlı olarak gerçekleşecektir. Kışın ise bir başka güzel olan Kapadokya her mevsim ziyaretçilerine harika manzaralar sunmaktadır.

Kapadokya Balon İzleme Turu Rezervasyon

Kapadokya Balon İzleme Turu rezervasyonu yaptırmak için HTR Tours ile iletişime geçebilirsiniz. HTR Tours sizlere Balon İzleme Turu için en avantajlı teklifleri sunacaktır. Kapadokya’ya gelmek istediğiniz tarihleri belirledikten sonra Balon İzleme Turu için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Balon izleme turu için kolayca randevu bulabilirsiniz. Diğer turlara göre daha ucuz olmasına rağmen bu tur sizlere harika bir görsel şölen sunacak.

Balon uçuşları iptal edilirse balon izlemeye turu o gün yapılamayacaktır. Dilerseniz kolayca rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz ya da yeni bir randevu oluşturabilirsiniz. HTR Tur Acentesi ile güvenli ve sorunsuz bir tatil geçireceksiniz.

Kapadokya Balon İzleme Turu Otel

Kapadokya Balon İzleme Turu düzenleyen pek çok otel bulunmaktadır. Bunlardan birisi de MDC Otel'dir. Kapadokya’da nerede konaklayacağınızı bilmiyorsanız ve güzel bir konaklama arıyorsanız MDC Otel’de kalmanızı öneririz. Mağara otel konseptine sahip MDC Otel Ürgüp Kapadokya içindeki otellerin en iyilerindendir. Otelin her bir odasının tarihi bir hikayesi vardır. Merkezi yakın olduğu için buradan pek çok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Eğer yapacağınız aktiviteleri planlamadıysanız bu konuda yardım alabilirsiniz. Otelde Balon İzleme Turu dışında balon turu, atv turu, at turu gibi pek çok organizasyona rezervasyon yaptırabilirsiniz. Günlük aktivitelere katıldıktan sonra MDC Otel’in güzel bir odasında dinlenebilirsiniz. Dinlemenin yanı sıra keyifli vakit bile geçirebilirsiniz. MDC Otel’de şömineli oda, jakuzili oda ve hamamlı oda seçenekleri bulunmaktadır. Otelde odanıza servis söyleyebilirsiniz.

Kapadokya Balon Manzaralı Otel

Kapadokya balon manzaralı otellerden birisini tercih ederek eşsiz bir manzaraya sahip olabilirsiniz. Sabahın ilk ışıklarıyla perdenizi araladığınızda ya da otelin terasına çıktığınızda balonları Kapadokya’yı sarmış bir şekilde bulacaksınız. Bu oteller hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için HTR Turkey Tours ile iletişime geçebilirsiniz.

Mithra Cave Otel

Göreme ilçesind hizmet veren otelde Kapadokya manzarasını her yerden görebilirsiniz. Odalar ve restoran tamamen manzaraya odaklı. Sabah erken saatlerde balonları da bu manzaranın içerisinde görebilirsiniz. Otelin lüks yapısı ve doğa ile iç içe oluşu tercih edilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Doors of Cappadocia

Taştan yapılan bu otel özel mimarisi ile dikkat çekiyor. Kapadokya’nın güzelim manzarasını her detayına kadar yansıtıyor. Öyle ki bu otelde havuza girerken bile manzara size eşlik ediyor.

Cappadocia Cave Resort

Göreme ilçesinde bulunan otel Güvercinlik Vadisi manzaralıdır. Bununla birlikte Kapadokya’nın eşsiz dokusu otelin lüksü ve konforuyla birleşmiş vaziyette.

Dere Suites Cappadocia

Otel mağara konpsetiyle dizayn edilmiştir. Ürgüp ilçesinin Dereler sokağında bulunmaktadır. Adı bulunduğu mahalleden ve sokaktan gelmektedir. Otelde jakuzi ve diğer hizmetler de bulunmaktadır.

Cappadocia Cave Suites

Kale tipi yapısıyla diğer otellerden konsept olarak ayrılan otel aslında bir mağara oteldir. Göreme’de bulunan otel ziyaretçilerine büyüleyici balon manzaraları sunmaktadır.

DAHİL OLANLAR:
Otel Transferi
Vadi ve Peri Bacaları Seyri


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkte bulunan tur sayfamızdan ulaşabilirsiniz;

Balon Seyir Turu

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#45
LOKASYON:
Nevşehir (Ürgüp çıkışlı)
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Konaklama yapılan otel
BİTİŞ:
Konaklama yapılan otel
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.

TARİH VE FİYATLAR

60$

1 Saat

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Gün Doğumu Turu & Balon Seyir... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.