1 Saat 30dk Kapadokya Gün batımı Deve Turu

  • 1 Saat 30dk Kapadokya Gün batımı Deve Turu : Kapadokya'da çekilen fotoğrafların büyük bir kısmını oluşturan gün doğumu ve gün batımı anı çok kıymetlidir. Kapadokya gün batımında bölgeyi deve ile gezmekse oldukça ayrıcalıklı bir fırsattır. Deve sırtında bölgenin vadilerini gezerken sıradışı bir deneyimi de elde etmiş olursunuz.
  • 1 Saat 30dk Kapadokya Gün batımı Deve Turu : Kapadokya'da çekilen fotoğrafların büyük bir kısmını oluşturan gün doğumu ve gün batımı anı çok kıymetlidir. Kapadokya gün batımında bölgeyi deve ile gezmekse oldukça ayrıcalıklı bir fırsattır. Deve sırtında bölgenin vadilerini gezerken sıradışı bir deneyimi de elde etmiş olursunuz.
  • 1 Saat 30dk Kapadokya Gün batımı Deve Turu : Kapadokya'da çekilen fotoğrafların büyük bir kısmını oluşturan gün doğumu ve gün batımı anı çok kıymetlidir. Kapadokya gün batımında bölgeyi deve ile gezmekse oldukça ayrıcalıklı bir fırsattır. Deve sırtında bölgenin vadilerini gezerken sıradışı bir deneyimi de elde etmiş olursunuz.
  • Meskendir Vadisi
  • Güllüdere Vadisi
  • Kızıl Vadi
  • Zindanönü Kayalıkları
Kapadokya'da çekilen fotoğrafların büyük bir kısmını oluşturan gün doğumu ve gün batımı anı çok kıymetlidir. Kapadokya gün batımında bölgeyi deve ile gezmekse oldukça ayrıcalıklı bir fırsattır. Deve sırtında bölgenin vadilerini gezerken sıradışı bir deneyimi de elde etmiş olursunuz.

1 Saat 30 dk. Kapadokya Gün Batımı Deve Turu


Kapadokya benzersiz güzellikte doğal ve tarihi yapılara ev sahipliği yapan önemli bir kültür merkezidir. Tarihi dokusunu kaybetmeden kendine has bir ortam yakalayan Kapadokya’da gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Tarihi açıdan oldukça önemli olan mağara ve kiliselerin yanında Peri bacaları ve vadilerin ortaya çıkardığı olağanüstü görüntüler de yer almaktadır. Bu yüzden, Kapadokya’nın güzelliklerini görmek için çok sayıda turist Kapadokya’yı ziyaret etmektedir. Ziyaret edilecek yerlerin oldukça fazla olması bazen bölgeyi ziyaret eden turistler için zor olabilmektedir. Bölgeyi iyi tanımayan turistler nasıl bir rota izlemeleri gerektiği konusunda belirsizlik yaşayabilmektedir. Bu nedenle, çok çeşitli Kapadokya Turları düzenlenmektedir. Böylelikle, ziyaretçiler zorlanmadan gezilecek yerleri gezerken keyifli vakit geçirebilmektedir. Bu turlardan biri de Kapadokya Deve Turu’dur. Deve turu Kapadokya bölgesindeki önemli vadileri ve kayalıkları gezerken deveye binme deneyimi kazanmanıza olanak sağlamaktadır. Günün çeşitli saatlerinde yapılan Kapadokya Deve Turları size unutulmaz manzaralara şahitlik etme imkânı sunmaktadır. Kapadokya Deve Turu hakkında detaylı bilgi HTR Turkey Tours tarafından sağlanmaktadır.


Kapadokya Deve Turu Nerede Yapılır?

Benzersiz manzaralara ve doğaya sahip Kapadokya bölgesinde eşsiz peri bacaları yer almaktadır. Bunun yanında, birbirinden güzel vadiler de Kapadokya’nın güzelliğine güzellik katmaktadır. Buna ek olarak, peri bacaları kadar güzel ve etkileyici görüntüler sunan kayalıklar da Kapadokya’nın zengin coğrafyasının bir parçasıdır. Bu nedenle, Kapadokya Vadi Turları turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Kapadokya Vadi Turları arasında Kapadokya Yürüyüş Turu, Kapadokya At Binme Turu, Kapadokya ATV ve Jeep Turları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, Kapadokya Deve Turu da Kapadokya’daki birbirinden güzel vadileri gezmek için oldukça tercih edilen turlardan biridir. Kapadokya Deve Turu, Kapadokya’nın en güzel vadilerini gezmenin yanı sıra kayalık manzaralarını da görmenize fırsatı sunmaktadır. Kızıl Vadi, Güllüdere Vadisi, Meskendir Vadisi ve Zindanönü Kayalıkları Kapadokya Deve Turu etkinliği esnasında göreceğiniz ve hayran kalacağınız yerlerdir. Kapadokya Deve Turu size Kapadokya’nın birbirinden güzel vadi manzaralarına şahit olma imkânı sağlamaktadır. Bunun yanında, peri bacaları ve vadiler kadar bilinmese de görülmesi gereken yerlerden olan Zindanönü Kayalıklarını görme fırsatı sunmaktadır.


Kapadokya Deve Turu Hangi Mevsimde Yapılır?

Kapadokya bölgesi doğal ve tarihi güzellikler yönünden oldukça zengin bir coğrafyadır. Yani, Kapadokya’da gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok yapı yer almaktadır. Bu yüzden, Kapadokya’da pek çok gezi turu düzenlenmektedir. Kapadokya Turları ziyaretçilerin bölgede savrulmadan ve önemli hiçbir yeri kaçırmadan doya doya gezmesini sağlamaktadır. Bunun yanında, planlanmış ve eksiksiz geziler ile keyifli vakit geçirmek de kaçınılmaz hale gelmektedir. Kapadokya Deve Turu da en çok tercih edilen Kapadokya Turları arasında yer almaktadır. Birbirinden güzel Kapadokya vadilerini görmek Kapadokya Deve Turu ile mümkündür. Bunun yanı sıra, Kapadokya’yı ziyaret edenlerin çok fazla bilmediği ancak büyüleyici görüntüler sunan Zindanönü Kayalıkları da deve turu sayesinde gezilen yerler arasındadır. Kapadokya Deve Turu deveye binme deneyimini Kapadokya’nın benzersiz atmosferinde tatma imkânı sağlamaktadır. Ayrıca, Kapadokya Deve Turu hava koşulları elverişli olduğu sürece her mevsim yapılmaktadır. Yani, yılın her döneminde Kapadokya Deve Turu’na katılma fırsatınız vardır.


Kapadokya Deve Turu Güzergahı

Gezilecek çok sayıda yapıya ve yere ev sahipliği yapması sebebi ile Kapadokya’da pek çok tur düzenlenmektedir. Vadileri, yer altı şehirlerini, peri bacalarını ve daha nice önemli doğal ve tarihi yapıyı görmenize olanak sağlayan turlar mevcuttur. Kapadokya Deve Turu da en çok ilgi gören Kapadokya turları arasında yer almaktadır. Deve turu Kapadokya bölgesindeki birbirinden güzel vadiler arasında en çok ilgi çekenleri görmenizi sağlamaktadır. Bu vadiler, Kapadokya bölgesindeki en güzel vadilerdendir. Kapadokya Deve Turu rotasında gezilecek ilk yer Kızıl Vadi’dir. Kızıl Vadi, Kızılçukur Vadisi olarak da bilinmektedir. Vadi, gün batımı esnasında tüflü kayalarının renginin kızıla dönmesi sebebiyle bu ismi almıştır. Gün batımı manzarası seven ziyaretçiler Kapadokya Deve Turu’na gün batımı saatlerinde katılarak bu benzersiz vadide olağanüstü manzaralara şahit olabilirler.

Kızıl Vadi, bir diğer adıyla Kızılçukur Vadisi ile başlayan Kapadokya Deve Turu Güllüdere Vadisi ile devam etmektedir. Güllüdere Vadisi, Kapadokya’nın en güzel vadilerinden biridir. Tıpkı Kızıl Vadi gibi Güllüdere Vadisi de ismini gün ışığında gül rengine bürünen kayalarından almaktadır. Büyüleyici gün batımı manzarası ile Göreme Güllüdere Vadisi Kapadokya gezilerinde görülmeden dönülmemesi gereken vadiler arasındadır. Bu nedenle, Kapadokya Deve Turu bu eşsiz vadileri gezmek için en güzel yollardan biridir. Daha sonra, tur rotası sizi Zindanönü Kayalıklarına götürecektir. Kapadokya’nın az bilinen bu doğal güzellikleri size etkileyici manzaralar sunacaktır. Sonrasında, Meskendir Vadisi ile turunuz tamamlanacaktır. Meskendir Vadisi oldukça girintili çıkıntılı ve biraz da dik inişli bir vadidir. Ancak deve turu için oldukça uygun bir vadidir. Manzarası ve uzunluğu ile de görenleri büyülemeye devam etmektedir. Yani, Kapadokya Deve Turu sırası ile Kızıl Vadi, Güllüdere Vadisi, Zindanönü Kayalıkları ve Meskendir Vadisi’ni gezmenize olanak sağlamaktadır.


Kapadokya Deve Turu Saatleri

Birbirinden güzel vadilere ve peri bacalarına ev sahipliği yapan Kapadokya her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bölgeyi iyi bilmeyen turistler için yorulmadan gezmenin en kolay yolu Kapadokya Günübirlik Turlardır. Gezilecek pek çok yer olduğu için pek çok tur da düzenlenmektedir. Kapadokya Turları arasında en çok ilgi çeken ve tercih edilen turlardan biri Kapadokya Deve Turu’dur. Ziyaretçiler, Kapadokya Deve Turu sayesinde Kapadokya’nın en güzel vadilerini gezme fırsatı bulmaktadır. Kapadokya Deve Turu gün doğumu saatleri, gün batımı saatleri ve gün içerisinde olmak üzere günün üç bölümünde düzenlenmektedir. Deve turu ilk olarak gün doğumu saatinde başlamaktadır. Daha sonra, gün içerisinde de 1 saatlik veya 2 saatlik olmak üzere iki çeşit deve turu yapılmaktadır. Bunun yanında, son olarak da gün batımı saatinde deve turu yapılmaktadır. Yani, gün doğumundan gün batımına kadar dilediğiniz saat diliminde Kapadokya Deve Turu’na katılma imkânınız vardır. Yazımızın devamında Kapadokya Deve Turu fiyatları ve katılabilecekler hakkında detaylı bilgi yer almaktadır.


Kapadokya Deve Turu Süresi

Kapadokya’da birbirinden keyifli çeşitli turlar düzenlenmektedir. Bu turlar Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin gezilecek yerlere kolayca ulaşmasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Bu turlar arasında ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği turlardan biri de Kapadokya Deve Turu’dur. Kapadokya Deve Turu hava koşulları uygun olduğu sürece yılın her dönemi yapılmaktadır. Bunun yanında, haftanın her günü düzenlenen deve turu gün içerisinde üç saat diliminde yapılmaktadır. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinin yanı sıra gün içerisinde de Kapadokya Deve Turu düzenlenmektedir. Gün içerisinde düzenlenen turlar 1 saatlik ve 2 saatlik turlar olarak çeşitlilik göstermektedir. Yazımızın devamında Kapadokya Deve Turu fiyatları hakkında detaylı bilgi yer almaktadır.


DAHİL OLANLAR:
1.5 Saat Gün batımı manzarasında Deve Turu
Sadece Ortahisar ve Ürgüp için transfer

HARİÇ OLANLAR:
Ortahisar ve Ürgüp haricindeki konumlardan transfer

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

1 Saat 30 dk. Kapadokya Gün Batımı Deve Turu hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz tur sayfamızın altında yer alan yazı ile elde edebilirsiniz;

Kapadokya Deve Turu

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#23
LOKASYON:
Nevşehir
ULAŞIM
Diğer   
BULUŞMA:
Konaklama yapılan otel
BİTİŞ:
Konaklama yapılan otel
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade politikasına sitemizin en alt kısmında yer alan (footer) iptal, iade ve rezervasyon koşulları linkinden detayları okuyarak ulaşabilirsiniz.
EKSTRALAR
150 TL
Transfer

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

45$

1.5 Saat

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

1 Saat 30dk Kapadokya Gün batımı... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.